شمانیوز

عضو کمیسیون آموزش در گفت‌وگو با شمانیوز:

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: قرار نیست در سال 99 کارگری اخراج شود و به زودی شاهد حرکت چرخ کسب و کارها و واحدهای تولیدی خواهیم بود.

میرحمایت میرزاده، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری و تحلیلی شمانیوز، با اشاره به تصمیم بانک مرکزی در تخصیص 75 هزار میلیارد تومان به کسب و کارهای آسیب‌دیده از کرونا البته به شرط اینکه واحدهای تولیدی کارگری را اخراج نکنند، اظهار کرد: تصمیم رئیس کل بانک مرکزی می‌تواند کمک مهمی برای صنایع و صاحبان مشاغل محسوب شود.

 

وی افزود: شرایط الان به گونه‌ای است که اگر دولت و بانک مرکزی از مشاغل و واحدهای تولیدی حمایت نکند، قطعاً هم مشاغل از قبال کرونا بیش از این آسیب خواهند دید و خانواده‌ها متضرر می‌شوند.

 

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این نوع حمایت‌ها با هدف کمک به مشاغل خرد صورت گرفته است، یادآور شد: مشاغلی که فعلاً به صورت موقت تعطیل شده‌اند، اما همه دارایی خود را از دست نداده‌اند، می‌تواند مفید و مؤثر محسوب شود، اما برای صاحبان مشاغلی که همه دارایی و همه سرمایه‌های خود را به خاطر کرونا از دست داده‌اند و با مشکلات بسیار بسیار بزرگ روبه‌رو شده‌‌اند، باید دولت و بانک مرکزی یک فکر دیگر به حال و وضعیت آنها کند و این نوع حمایت‌ها آن هم با 12 درصد سود خیلی کارساز و مفید نیست و گره‌ای از مشکلات آنها نخواهد باز کرد.

 

میرزاده با بیان اینکه قرار نیست به خاطر مشکلات اقتصادی ناشی از کرونا و توقف فعالیت واحدهای تولیدی، کارگری اخراج شود، عنوان کرد: تمام کارگران مانند گذشته به کار گرفته خواهند شد و به زودی شاهد فعالیت کسب و کارها خواهیم بود. همچنین قطعاً افزایش حقوق چشمگیر کارگران در سال 99 که 2 میلیون و 800 هزار تومان تعیین شده، دلیلی برای اخراج کارگران نیست؛ چون این حداقل حقوق برای کارگران ساده است و پیش از این بسیاری از کارگران باسابقه مبلغ بیشتری را دریافت می‌کردند و تمام کارفرمایان به این موضوع آگاه بودند، پس کارگران نباید نگران اخراج باشند؛ چون با فعالیت واحدهای تولیدی تمام نگرانی‌ها رفع خواهد شد.

وی به خانواده‌ها توصیه کرد: فعلاً تا عادی شدن شرایط مدیریت مالی و قناعت را در پیش بگیرند تا اوضاع به حالت عادی بازگردد.

 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از رسانه‌ها خواست تا در این شرایط اخبار امیدبخش را منتشر کنند و بر التهاب جامعه دامن نزنند.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه