شمانیوز

دکتر همتی با اشاره به یک برنامه 5 ساله اعلام کرد:

مدیر مجتمع سنگ آهن سنگان از برنامه برداشت 130 میلیون تن سنگ آهن و 300 میلیون تن باطله برداری طی پنج سال، با آغاز به کار پیمانکاران استخراج و باطله برداری (گروه الف و ب) بخش های غربی و مرکزی سنگان خبر داد.

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی مجتمع سنگ آهن سنگان، دکتر علی همتی افزود: طی ماه های گذشته، موفق به انتخاب 2 پیمانکار بزرگ مربوط به عملیات استخراج و باطله برداری برای ذخایر موجود سنگان(1.3 میلیارد تن) شدیم.

 

وی اعلام کرد: این پیمانکاران طی یک دوره پنج ساله با سرمایه گذاری بالغ بر سه هزار میلیارد تومان فعالیت خود را دنبال خواهند کرد.

 

مدیر مجتمع سنگ آهن سنگان با بیان اینکه با اجرای این برنامه توسعه ای، اقدام به تامین خوراک تولیدی مجتمع های فولادی در سنگان خواهیم کرد، افزود: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته قرار است 17.5 میلیون تن کنسانتره و 15 میلیون تن گندله سنگ آهن طی دو سال آینده تولید کنیم.

 

 

اشتغال 9 هزار نفر

 

دکتر همتی در بخش دیگری از سخنان خود از اشتغال 7 هزار نفری در منطقه معدنی سنگان خبر داد و گفت: با راه اندازی 2 طرح توسعه در سنگان و همچنین آغاز به کار پیمانکاران استخراج و باطله بردای، میزان اشتغالزایی مجتمع سنگان به 9 هزار نفر خواهد رسید.

 

مدیر مجتمع سنگان تاکید کرد: عمده برنامه جذب نیروی کار در مجتمع، متوجه بومیان و ساکنان شرق کشور خواهد بود.

 

تامین زیرساخت

 

ایشان گفتند: مجتمع سنگان علاوه بر تامین خوراک، برنامه های توسعه ای خود در زمینه تامین زیرساخت های منطقه را در دستور کار قرار داده است.

 

دکتر همتی اظهار کرد: سال 98 احداث مسیر 140 کیلومتری با سرمایه گذاری 800 میلیارد تومان از سنگان تا تربت حیدریه با مشارکت وزارت راه و شهرسازی و شرکت های مستقر در سنگان، آغاز شد.

 

مدیر مجتمع سنگان همچنین از احداث یک جاده 16 کیلومتری از محل معدن به سنگان خبر داد و در این باره اعلام کرد: این مسیر 16 کیلومتری با سرمایه گذاری 50 میلیارد تومانی در حال احداث است.

 

کشف ذخایر سنگ آهن در عمق 1200 متر

 

مدیر مجتمع سنگان همچنین از برنامه کشف ذخایر سنگ آهن در عمق 1200 متر خبر داد و گفت: برنامه اکتشاف در محدوده ای 16 کیلومتری هدفگذاری شده است.

 

ایشان افزودند: با ذخایر جدید و 20 هزار متر مغزه گیری به روش "وایر لاین" و 20 هزار متر در سطح آنومالی های سنگان و اطراف این شهرستان، زمینه افزایش ذخایر فعلی را فراهم خواهیم کرد.

 

برنامه زیست محیطی سنگان

 

دکتر همتی با بیان اینکه رعایت مسایل زیست محیطی مورد توجه مجتمع سنگان است، عنوان کرد: حفاظت از محیط زیست از جمله دغدغه های مردم منطقه است چراکه در دشت های پایین دست مجتمع، بخش خصوصی اقدام به استخراج سنگ های پلاسری می کند.

 

دکتر همتی در پایان افزود: در این محدوده کاشت درختان بومی همچون "گز" و "تاغ" آغاز شده است

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه