شمانیوز

میرزایی از امکان ثبت نام مجدد برای متقاضیان یارانه معیشتی خبر داد.

به گزارش شمانیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران: حسین میرزایی, سخنگوی طرح حمایتی معیشتی در تشریح آخرین ارزیابی های انجام شده برای افزایش  تعداد گیرندگان یارانه معیشتی در سال ۹۹ اظهار کرد: تا قبل از خرداد امسال مجدد سامانه ثبت نام یارانه معیشتی را برای متقاضیان فعال می کنیم.

وی افزود: در برخی موارد دیده می شود سرایداری را به ما معرفی می کنند که یارانه نگرفته است در حالی که با بررسی های ما نشان می دهد فرد ۴۵۰ میلیون واریزی داشته است  و در خانواده وی ۵ سفر خارجه انجام شده است.

میرزایی گفت: ۱۹ میلیون و ۱۰۰ هزار خانوار یارانه معیشتی می گیرند و این تعداد ۶۰ میلیون نفر است. 

سخنگوی طرح حمایتی معیشتی در ادامه بیان کرد: طرح حمایتی معیشتی ساز و کارهای ساده اما قانونمندی را برای بسیاری از مشاغل تعیین میکند. برای مثال افرادی با پوشش ویزیتور برای شرکت ها با حساب شخص کار می کنند که این امر خلاف قانون است. همین تراکنش ها برای بسیاری از هم وطنان مشکل قطع یارانه ایجادکرده است.

وی افزود: ما برای طرح حمایتی معیشتی افرادی را شناسایی کردیم که متاسفانه تمکن مالی نداشتند اما به دلیل شغلشان تراکنش های مالی زیادی در حسابهایشان انجام شده بود.

این مقام مسئول بیان کرد: این نوع مشاغل باید با کارتخوان های خود کار کرده و پول به حساب شرکت واریز شود چه بسا عده ای از همین طریق به فرار مالیاتی می پزدازند و ما هم این عمل را خلاف قانون می دانیم.

میرزایی تاکید کرد:  توان تحلیل میزان خسارات وارد شده درزمان کرونا به کسب کارها را داریم و آن را به سازمان برنامه و بودجه ارائه می دهیم. 

این مقام مسئول بیان کرد: برخی از فروشگاه ها و سوپرمارکت ها  کارتخوانشان توسط دیگران و سوپر مارکت استفاده می شود دارای ورودی مالی بالاست در نتیجه باید هزینه و خروجی هم داشته باشد در نتیجه دخل و خرج وی محسوب می شود و یارانه های این افراد حذف می شود که نوعی تخلف است و در نتیحه افراد باید رفتار مالی خود را اصلاح کنند.

میرزایی بیان کرد:‌ لیست افراد اضافه شده به یارانه بگیران معیشتی تا پایان سال گذشته معوقات خود را دریافت کردند و مابقی هم یارانه های خو.د و معوقات را  از بودجه ۹۹ دریافت می کنند.

این مقام مسئول بیان کرد: فروش سهمیه معلولان منجر به این نمی شود که فردی یارانه هایشان قطع شود. کمیته امدادی ها و بهزییستی ها قطع نمی شود.

میرزایی تاکید کرد: امکان ندارد خانم دکتر یا آقای مهندسی که بالاترین درآمدهای دارایی داشته باشند یارانه بگیرند. مگر در شرایط خاص که فرد چیزی به نام خود نداشته باشد که ما هم بر مبنای اطلاعات خانوار بررسی کردیم و معتقدیم اصلا امکان ندارد.

وی افزود: در برخی واریزی های بانکی اختلاف زمانی موجود است که منجر می شود مردم تا حدودی ناراضی باشند. دلیل سیستم بانکی است و ما دخیل نیستیم. 

میرزایی ازپرداخت یارانه کرونا به نیم دهک جامعه خبر داد و گفت: به عنوان کارشناس در این شرایط سخت اقتصادی موافق پرداخت این میزان رقم به این تعداد نبودم.

وی افزود: فردی که برای اجاره چک بانکی داشته باشد مورد ارزیابی ما قرار نمی گیرد و این موضوع زمانی مورد ارزیابی قرار می گیرد که تراکنش کارتی داشته باشد.

سخنگوی طرح حمایتی معیشتی بیان کرد:‌ یارانه معیشتی به مجردها پرداخت نمی شود بلکه برای خانوار تک تعریفی داریم. خانم های مطلقه و آقایان بالای ۳۵ سال مشمول خانوارهای تک نفره هستند.

این مقام مسئول بیان کرد:‌ افرادی که یارانه نقدی نمیگیرند اما معیشتی می خواهند در خرداد ماه اقدام کنند. یارانه معیشتی و نقدی ادغام نمی شوند و ما نیز با مخالفت بسیار از انجام آن جلوگیری کردیم.

وی بیان کرد: افراد خاصی بودند که اعتراض می کردند برخی با ۳۲ خودروی لوکس و برخی با دارایی های میلیاردی اعتراض می کردند که با بررسی ما از لیست حذف می شدند. برخی به علت نگرانی ها سوال و اعتراض می کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

 • محمد کاظمی

  من به یارانه احتیاج دارم من بیکار هستم از کجا بیارم بخورم

 • هانیه عبداللهی

  من تازه ازدواج کردم منشعتی نمیگیرم باید چگار کنم

 • دادبخش

  باسلام،بنده مدتی است که بیکارم.و به دلایل کاملا نامعلوم هیچ یارانه ای به بنده تعلق نگرفت.

 • مسعود جعفری

  معیشتی قبل عید ما راندادن..واقعا احتیاج داریم..

 • بهمدی

  از چه طریقی باید اعتراض کرد ما نیاز داریم به یارانه معیشتی،نه سفرخارجه رفتیم ونه حساب پر پول داریم

 • کریم مجدم

  ما هم یارانه معیشتی نگرفتیم فقط یک پراید بنام داریم و حسابمون هم پول واریزی یک وام برای رهن خونه گرفته بودیم.

 • محمودزارعی

  من7 ماه بیکارم، دخترم طلاق گرفته الان فشارعصبی گرفته ازکجابیارم خرجی ندارم

 • ملگ علی نجفی

  سلام منم گارگرساده هستم هیچی ندارم ب من یارانه تعلق نگرفت سیتم قط شد

 • بهمن.امینی.نیا

  من.نه.یارانه.میگیرم.نه.معشی

 • کیوان شیخی

  معیشتی نداریم خواهش میکنم بهمون بدید

 • خدیجه سالمی

  من یه زنه مطلقه هستم که یه فرزند دارم هم به یارانه و هم معیشتی و ... نیاز دارم نه خونه و نه ماشین و نه درآمد دیگه ای دارم لطفا بررسی کنید

 • فاطمه بسویت

  ما یارانه معیشتی نمگیریم شوهرم فقط یک پراید وانت داره میگن چون ماشین دارین بهتون تعلق نمیگیره ما بهش نیاز داریم


روی خط رسانه