شمانیوز

معاون آمار، فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان بیمه سلامت ایران مطرح کرد:

معاون آمار، فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان بیمه سلامت ضمن تشریح آخرین وضعیت سامانه اطلاعات برخط بیمه شدگان کشور گفت: از نیمه اول تیرماه سال جاری دفترچه بیمه سلامت ایران به تدریج حذف خواهد شد.

به گزارش شمانیوز به نقل از آی هینا؛ مهندس رضا میلابی بیان کرد: براساس مصوبه جلسه دبیرخانه شورای عالی فناوری اطلاعات، سازمان بیمه سلامت مکلف به راه اندازی پایگاه اطلاعات برخط بیمه شدگان شد و سازمان تامین اجتماعی نیز باید برای انجام اقدامات خود در زمینه استحقاق سنجی و به روز رسانی ازاین پایگاه درارائه خدمات به بیمه شدگان استفاده کند.


وی با اشاره به اینکه سازمان تامین اجتماعی  درحال بروز رسانی اطلاعات می باشد، گفت: پایگاه اطلاعات برخط بیمه شدگان از ٩ دی ماه سال ٩٨ به طور رسمی در تمام مراکز مورد تائید وزارت بهداشت از جمله تمام بیمارستانهای کشور و نرم افزارهای تایید شده مورد استفاده قرار گرفته است.


 معاون آمار، فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان بیمه سلامت ادامه داد: براساس برنامه ریزی های انجام شده سازمان تامین اجتماعی از اول اردیبهشت ماه سال جاری علاوه بر به روزرسانی اطلاعات،  به پایگاه اطلاعات برخط متصل و از خدمات آن استفاده خواهد کرد.


وی از حذف تدریجی و کاهش کاربرد دفترچه بیمه سلامت ایران نیز خبر داد و گفت: این موضوع از ابتدای تیر ماه سال جاری آغاز خواهد شد به نحوی که بیمه شدگان در مراجعه به مراکز ارائه دهنده طرف قرارداد با بیمه سلامت ایران بدون نیاز به دفترچه و با ارائه کد ملی خدمات لازم را دریافت خواهند کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه