شمانیوز

قیمت طلا، سکه و دلار امروز سه شنبه 99/01/26 + تغییرات

قیمت طلا، سکه و دلار امروز سه شنبه 99/01/26 + تغییرات

 

 

این خبر در هر ساعت بروزرسانی می شود...

 

 

قیمت جهانی طلا امروز ۹۹/۰۱/۲۶ | قیمت طلا رکورد ۷ساله را شکست

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.1 درصد افزایش به 1715 دلار و 25 سنت رسید. اوایل امروز قیمت فلز زرد به بالاترین رقم از دسامبر 2012 یعنی 1722 دلار و 20 سنت رسیده بود. قیمت طلا در بازار آمریکا هم امروز با نیم درصد رشد به 1770 دلار و 20 سنت رسید.

در حالی که ارزش سهام در بازار آمریکا شاهد رشد بوده است، شاخص‌های بورس‌های آسیایی نیز امروز شاهد رشد محدودی بود، هرچند که نگرانی‌ها از طولانی شدن تعطیلی بخش عمده‌ای از اقتصاد جهانی همچنان موجب کاهش اعتماد سرمایه گذاران گشته است.

نتایج نظرسنجی رویترز نشان می‌دهد، در حالی که ویروس کرونا موجب فلج شدن اقتصاد جهانی و افت شدید تقاضا شده است، کاهش صادرات چین می‌تواند در ماه مارس نیز ادامه یابد.

کنگره آمریکا روز دوشنبه نتوانست به توافقی بر سر ارائه یک بسته کمک اقتصادی جدید ضد کرونا دست یابد، زیرا اختلاف نظرها بین نمایندگان دموکرات و جمهوری‌خواه در این زمینه همچنان به قوت خود باقی است.

بر اساس تحقیق جدید یک مؤسسه آمریکایی، افت شدید اقتصادی و هزینه‌های سرسام‌آور برای طرح‌های نجات اقتصادی کسری بودجه سال 2020 دولت آمریکا را تقریباً 4 برابر خواهد کرد و به رقم بی‌سابقه 3.8 تریلیون دلار خواهد رساند. همچنین انتظار می‌رود تولید اقتصادی آمریکا 18.7 درصد کاهش یابد.

صندوق بین‌المللی پول نیز دیروز اعلام کرد وام‌هایی فوری به 25 کشور عضو اعطا می‌کند.

divider1

قیمت طلا، سکه و دلار امروز سه شنبه 99/01/26 // ساعت 15:00

 
تغییر قیمت لحظه نوع
(۰.۰۴%) ۷۰ ۱۵۶,۰۷۰ دلار
(-۰.۰۵%) -۹۰ ۱۷۰,۰۰۰ یورو
(-۰.۰۴%) -۸۰ ۲۰۱,۰۲۰ پوند
(-۰.۰۲%) -۱۰ ۴۳,۹۳۰ درهم امارات
(-۰.۱۶%) -۱۰۰,۰۰۰ ۶۲,۵۰۰,۰۰۰ سکه بهار آزادی
(-۰.۰۳%) -۲۰,۰۰۰ ۶۴,۹۸۰,۰۰۰ سکه طرح جدید
(۲.۵%) ۸۰۰,۰۰۰ ۳۲,۰۰۰,۰۰۰ نیم سکه
(۰.۵۳%) ۱۰۰,۰۰۰ ۱۸,۹۰۰,۰۰۰ ربع سکه
(۰.۳۱%) ۳۰,۰۰۰ ۹,۸۰۰,۰۰۰ سکه گرمی
(-۰.۰۸%) -۵,۰۰۰ ۶,۳۹۰,۰۰۰ گرم طلای 18
(-۰.۰۸%) -۷,۰۰۰ ۸,۵۲۰,۰۰۰ گرم طلای 24
(۰.۰۴%) ۱۰,۰۰۰ ۲۷,۶۸۰,۰۰۰ مثقال طلا
(۰.۰۴%) ۷۳ ۱,۷۲۰.۴۱ انس طلادلار
(-۰.۲۵%) -۲۰۰ ۷۹۱.۷۵ پلاتیندلار
-- ۱۵.۹۲ انس نقرهدلار
 

divider1

مرور بازار در روز گذشته//

هم اکنون در بازار آزاد قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار ۶۳۰ هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۶ میلیون و ۴۷۰ هزار تومان و قیمت دلار ۱۶ هزار و ۲۰ تومان است.

 امروز در بازار آزاد قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید 6 میلیون و 400 هزار تومان و طرح قدیم 6 میلیون و 170 هزار تومان است.

ضمن آنکه قیمت نیم سکه بهار آزادی 3 میلیون و 195 هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی یک میلیون و 885 هزار تومان و سکه گرمی 975 هزار تومان تعیین شده و به فروش می رسد.

قیمت هر گرم طلای 18عیار هم 630 هزار تومان، هر گرم طلای 24 عیار 840 هزار تومان و هر مثقال طلا 2 میلیون و 728هزار تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت 1686 دلار معامله می‌شود.

هم‌اکنون در بازار آزاد قیمت دلار 16 هزار و 20 تومان، یورو 17 هزار و 400 تومان و درهم امارات 4 هزار و 380 تومان  تعیین شده و به‌فروش می‌رسد.

صرافی‌های بانک‌ها امروز شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم 15 هزار و 600 تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت 15 هزار و 500 تومان خریداری می‌کنند، بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها 17 هزار تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها 16 هزار و 900 تومان است.

گفتنی است، صرافی ملی قیمت دلار و یورو را نسبت به قیمت های پایانی روز کاری قبل تغییر نداده است.// تسنیمdivider1

** منبع قیمت ها در جدول سایت .tgju.org می باشد.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

  • حورابوعذار

    خوب


روی خط رسانه