شمانیوز

مدیرعامل گروه فولاد مبارکه:

مهندس حمیدرضا عظیمیان، مدیرعامل گروه فولاد مبارکه، درباره جلسه‌ای که امروز سه‌شنبه در وزارت صنعت، معدن و تجارت در مورد تغییر ضرایب قیمتی کنسانتره و گندله برگزار می‌شود، عنوان کرد: با افزایش ضرایب قیمتی محصولات سنگ آهن مخالفیم وشرایط فعلی بایستی حفظ شود.

به گزارش شمانیوز به نقل از چیلان، مدیرعامل بزرگ‌ترین فولادساز ایران ضمن اعلام مخالفت خود با افزایش ضرایب قیمتی کنسانتره و گندله گفت: کنترل شدید قیمت شمش فولادی و اسلب می‌طلبد که قیمت سنگ آهن هم کنترل شود.

 

گفتنی است که سال گذشته، قیمت کنسانتره در ایران طی فرمول وزارت صمت، معادل ۱۶ درصد شمش فولاد خوزستان تعیین شد. شنیده‌ها از سایر منابع، حاکی از این است که حلقه‌های بالادست زنجیره فولاد تمایل دارند که قیمت کنسانتره را از ۱۶ درصد فعلی به ۲۱ درصد افزایش دهند و یا حداقل ۲ درصد به قیمت فعلی اضافه کنند.

 

انجمن تولیدکنندگان فولاد نیز پیش از این مخالفت صریح خود را با تغییر ضرایب قیمتی کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی اعلام کرده است.

 

امروز سه شنبه ۲۶ فروردین رأس ساعت ۱۴، جلسه‌ای در وزارت صمت در مورد تعدیل ضرایب قیمتی محصولات سنگ آهن برگزار می‌شود و با اعلام مخالفت فولادسازان، باید نتیجه این جلسه چه خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه