شمانیوز

قیمت طلا، سکه و دلار امروز جمعه 99/01/29 + تغییرات

قیمت طلا، سکه و دلار امروز جمعه 99/01/29 + تغییرات

 

 

این خبر در هر ساعت بروزرسانی می شود...

 

 

قیمت طلا، سکه و دلار امروز جمعه 99/01/29 // ساعت 12:35

 
تغییر قیمت لحظه نوع
(-۰.۰۶%) -۹۰ ۱۵۵,۰۰۰ دلار
(۰.۰۳%) ۵۰ ۱۶۹,۰۵۰ یورو
(۰.۰۶%) ۱۲۰ ۲۰۰,۰۱۰ پوند
(۰.۰۲%) ۱۰ ۴۳,۸۶۰ درهم امارات
(-۰.۳۲%) -۲۰۰,۰۰۰ ۶۲,۰۰۰,۰۰۰ سکه بهار آزادی
(۰.۰۳%) ۲۰,۰۰۰ ۶۳,۹۰۰,۰۰۰ سکه طرح جدید
(-۰.۶۳%) -۲۰۰,۰۰۰ ۳۱,۸۰۰,۰۰۰ نیم سکه
(-۰.۵۳%) -۱۰۰,۰۰۰ ۱۸,۸۰۰,۰۰۰ ربع سکه
(۰.۳۱%) ۳۰,۰۰۰ ۹,۸۰۰,۰۰۰ سکه گرمی
(۰.۰۸%) ۵,۰۰۰ ۶,۲۹۱,۰۰۰ گرم طلای 18
(۰.۰۷%) ۶,۰۰۰ ۸,۳۸۸,۰۰۰ گرم طلای 24
(-۰.۰۷%) -۲۰,۰۰۰ ۲۷,۲۳۰,۰۰۰ مثقال طلا
(۰%) ۸ ۱,۶۹۵.۴۹ انس طلادلار
(-۰.۰۱%) -۵ ۷۹۴.۵۵ پلاتیندلار
(۰.۰۶%) ۱ ۱۵.۳۹ انس نقرهدلار
 


divider1

مرور بازار در روزهای گذشته//

هم اکنون در بازار آزاد قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار ۶۳۰ هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۶ میلیون و ۴۷۰ هزار تومان و قیمت دلار ۱۶ هزار و ۲۰ تومان است.

 امروز در بازار آزاد قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید 6 میلیون و 400 هزار تومان و طرح قدیم 6 میلیون و 170 هزار تومان است.

ضمن آنکه قیمت نیم سکه بهار آزادی 3 میلیون و 195 هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی یک میلیون و 885 هزار تومان و سکه گرمی 975 هزار تومان تعیین شده و به فروش می رسد.

قیمت هر گرم طلای 18عیار هم 630 هزار تومان، هر گرم طلای 24 عیار 840 هزار تومان و هر مثقال طلا 2 میلیون و 728هزار تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت 1686 دلار معامله می‌شود.

هم‌اکنون در بازار آزاد قیمت دلار 16 هزار و 20 تومان، یورو 17 هزار و 400 تومان و درهم امارات 4 هزار و 380 تومان  تعیین شده و به‌فروش می‌رسد.

صرافی‌های بانک‌ها امروز شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم 15 هزار و 600 تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت 15 هزار و 500 تومان خریداری می‌کنند، بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها 17 هزار تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها 16 هزار و 900 تومان است.

گفتنی است، صرافی ملی قیمت دلار و یورو را نسبت به قیمت های پایانی روز کاری قبل تغییر نداده است.// تسنیمdivider1

قیمت جهانی طلا 

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱ درصد افزایش به ۱۷۱۷ دلار و ۲۰ سنت رسید.

در حالی که نگرانی ها از رکود عمیق اقتصادی به دلیل شیوع کرونا در پی انتشار آمارهای ضعیف از اقتصاد آمریکا شدت گرفته است، قیمت طلا روز پنجشنبه شاهد افزایش بود. اما در عین حال تقویت ارزش دلار موجب شد تا رشد قیمت طلا محدود شود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.1 درصد افزایش به 1717 دلار و 20 سنت رسید. قیمت طلا در بازار آمریکا هم امروز با 0.3 درصد افزایش به 1745 دلار و 70 سنت رسید.

هجوم سرمایه گذاران به سمت بازارهای امنی همچون بازار دلار موجب شد تا ارزش ارز ملی امریکا در برابر سبد ارزهای رقیب افزایش یابد. آمارهای خرده فروشی و تولیدات کارخانه ای نشان دهنده افت شدید فعالیت های اقتصادی در آمریکاست و همین مسئله موجب ترس و نگرانی سرمایه گذاران گشته است.

در حالی که پس از انتشار آمارهای خرده فروشی اقتصاد آمریکا در ماه مارس، نگرانی ها از ورود اقتصاد جهان به بدترین رکود خود از دهه 1930 بیشتر شده، ارزش سهام در بازارهای بورس آسیا نیز شاهد کاهش بوده اس.

میزان خرده فروشی در امریکا در ماه مارس شاهد افت بی سابقه ای بود و شرکت ها زیان های گسترده ای را به دلیل شیوع ویروس کرونا گزارش کرده اند.

به گفته مقامات دولتی شیوع ویروس در انگلیس احتمالا در حال رسیدن به نقطه اوج است اما در عین حال هنوز برای آغاز کاهش محدودیت های اجتماعی زود است. منتقدان هشدار داده اند که به دلیل کوتاهی مقامات انگلیسی این کشور ممکن است شاهد بیشترین نرخ مرگ و میر ناشی از کرونا در اروپا باشد.

میزان هزینه کرد انگلیسی ها در بخش خرده فروشی در دو هفته نخست قرنطینه بیش از یک چهارم کاهش یافته و این به روشنی نشان دهنده میزان خسارت اقتصادی ناشی از ویروس کرونا در انگلیس استdivider1

** منبع قیمت ها در جدول سایت .tgju.org می باشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه