شمانیوز

رئیس اداره‌کل بانکداری‌خرد و امورباجه‌ها خبرداد:

​سیدحسین ابطحی رئیس اداره‌کل بانکداری خرد و امورباجه‌ها پست‌بانک‌ایران از درجه‌بندی باجه‌های بانکی روستائی این بانک در چهار سطح خبر داد و گفت: خوشبختانه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موافقت اصولی خود با فعالیت رسمی باجه‌های مذکور را اعلام کرد که این مهم می‌تواند در تثبیت جایگاه آنها در شبکه بانکی کشور بسیار مهم باشد.

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط‌عمومی پست‌بانک‌ایران، ابطحی افزود: درچهل‌و‌چهارمین جلسه کمیسیون مقررات و نظارت مؤسسات اعتباری بانک مرکزی با صدور مجوز فعالیت باجه‌های بانکی موافقت به‌عمل آمد.

 

رئیس اداره‌کل بانکداری خرد و امور باجه‌ها با اشاره به اینکه مدیرعامل پست‌بانک‌ایران سال 1399 را سال پویایی و ارتقاء باجه‌های بانکی روستایی اعلام کرده است افزود: در سال جاری قدم‌های اساسی برای رشد و ثبات باجه‌ها برداشته می‌شود.

 

ابطحی تأکیدکرد: درحال حاضر 6053 باجه روستایی درسطح کشور فعال است که سهم بسزائی در ایجاد انضباط مالی، رفاه اجتماعی و آبادانی مناطق روستایی، عشایری و کم‌برخوردار ایفاء نموده و موجب حذف ترددهای غیرضروری روستاییان برای دریافت خدمات بانکی به شهرها شده است.

 

ابطحی درپایان عنوان کرد: انجام روزانه بیش از 2 میلیون تراکنش خدمات متنوع بانکی، سهم 37درصدی پایانه‌های فروشگاهی روستایی و سهم 85 درصدی خودپردازهای روستایی از شبکه بانکی کشور و همچنین سهم 85 درصدی حساب ها و تمرکز 83درصدی خودپردازهای بانک درمناطق روستائی و کم‌برخوردار کشور از مهمترین عملکرد باجه‌های پست‌بانک‌ایران در شبکه بانکی کشور است.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه