شمانیوز
شما نیوز

طلا در سرازیری کاهش قیمت افتاد

قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تحت تاثیر رشد ارزش دلار در پی طرح آمریکا برای بازگشایی اقتصاد خود به پایینترین حد در یک هفته اخیر نزول کرد.

به گزارش شمانیوز و به نقل از فرارو: بهای معاملات هر اونس طلا برای تحویل فوری در بازار سنگاپور با ۰.۳ درصد کاهش، به ۱۶۷۹ دلار و ۹۵ سنت رسید در حالی که در زمان گشایش بازار در پایین‌ترین حد از ۹ آوریل بود. بهای معاملات این بازار روز جمعه تحت تاثیر تصمیم آمریکا برای بازگشایی زودتر از حد انتظار اقتصادش، حدود دو درصد سقوط کرده بود.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۲ درصد کاهش، به ۱۶۹۵ دلار و ۲۰ سنت رسید.

به گزارش ایسنا، مایکل مک کارتی، استراتژیست ارشد در شرکت سی ام سی مارکتس در این باره گفت: کمرنگ شدن خوش بینی به چشم انداز رشد اقتصادی، عاملی است که معمولا از رشد قیمت طلا پشتیبانی می‌کند، اما در حال حاضر چنین اتفاقی نیافتاده که ممکن است به دلیل قویتر شدن دلار باشد که حرکت چشمگیری نداشته، اما ارزش آن بالاتر رفته است.

دلار که دارایی امن جایگزین طلا به شمار می‌رود، از آماده شدن سرمایه گذاران برای شنیدن اخبار وخیمتر مربوط به شیوع ویروس کرونا و آماده شدن محتاطانه دولت‌های سراسر جهان برای بازگشایی اقتصادشان، سود برد.

در آمریکا، فرمانداران ایالت‌هایی که بیشترین آلودگی به کرونا را داشته اند با دونالد ترامپ، رییس جمهور این کشور بر سر ادعایش درباره کافی بودن تست‌های کرونا و بازگشایی سریعتر اقتصاد اختلاف نظر دارند و همزمان اعتراضات بیشتری علیه تمدید محدودیت‌های رفت و آمد در دست برنامه ریزی است.

بر اساس گزارش رویترز، شمار موارد جهانی ابتلا به ویروس کرونا از مرز دو میلیون و ۳۰۰ هزار نفر گذشته و شمار جان باختگان به ۱۵۹ هزار و ۸۱۸ نفر رسیده است.

در آستانه هفته‌ای که طی آن آمار اقتصادی و گزارش درآمد‌های مالی شرکت‌ها منتشر می‌شود، بازار‌های سهام آسیایی شروع محتاطانه‌ای داشتند.

شرکت خدمات معاملاتی MKS PAMP در یادداشتی اعلام کرد از نظر فنی طلا در معاملات روز جاری بازار سنگاپور حمایت در سطح ۱۶۷۰ دلار را تست کرد و سطح حمایت بعدی در ۱۶۵۰ دلار قرار دارد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۲.۳ درصد افزایش، به ۲۲۰۶ دلار و ۱۲ سنت صعود کرد. هر اونس پلاتین ثابت بود و در ۷۷۵ دلار و ۴۱ سنت ایستاد. هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۶ درصد افزایش، ۱۵ دلار و ۲۲ سنت معامله شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied