شمانیوز

آنطور که پیداست بانک‌هایی که وام ازدواج می‌دهند نه تنها مراعات زوجین را نمی کنند بلکه در صورت به تعویق افتادن قسط، جریمه‌ای برای این زوجین در نظر میگرند که این مسئله اصلا عادلانه نیست.

به گزارش شمانیوز؛ در پی صحبت های مکرر  عبدالناصر همتی رئیس بانک مرکزی و بخشنامه بانک مرکزی در راستای حمایت بانک از کسب و کارهای زیان دیده از شیوع ویروس کرونا و تعویق پرداخت تسهیلات آنها و همچنین تعویق پرداخت تسهیلات وام​های قرض الحسنه، قرار بر این شد که  از حساب کسانی که اقساط قرض الحسنه دارند یا از حساب ضامنین آنها در شعب بانک​ها و مؤسسات اعتباری، چیزی کسر نشود.

 

رئیس کل بانک مرکزی چندین بار تاکید کرد  و از مدیران بانکی خواست  تا از گرفتن اقساط اینگونه وام ها تا اردیبهشت ۹۹ خودداری کنند و اقساط کسر شده از حساب گیرندگان تسهیلات را به حسابشان بازگرداند.

همچنین معاون بانک مرکزی کسر اقساط وام قرض‌الحسنه از حساب مشتریان و ضامنین غیرقانونی اعلام کرد.

 

اما آن طور که پیداست بانک ها توجهی به این مسئله نکردند و از اجرای این دستورالعمل مهم سر باز می زنند  و همچنان اقساط را از مشتریان خود کسر می کنند.

 

اما مسئله فراتر از این حرفاست. آنطور که پیداست  بانک هایی که وام ازدواج می دهند نه تنها مراعات زوجین را نمیکنند بلکه در صورت به تعویق افتادن قسط، جریمه ای برای این زوجین در نظر میگرند که این مسئله اصلا عادلانه نیست.

 

 

پایگاه خبری شمانیوز از بانک مرکزی درخواست دارد تا هرچه زودتر این مسئله را پیگیری کند تا در حق کسی اجحاف نشود؛ همچنین از بانک ها انتظار می رود تا در این شرایط حساس, بیشتر مراعات مردم را کنند و  مشکلات مردم را بیشتر نکنند.

شماهم اگر بانکی را میشناسید که برای دیرکرد وام ازدواج جریمه قائل می شوند به ما معرفی کنید تا توسط پایگاه خبری شمانیوز پیگیری شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied