شمانیوز

مدیر کل حراست سازمان بیمه سلامت ایران مطرح کرد:

مدیرکل حراست سازمان بیمه سلامت ایران با بیان اینکه به نظر می رسد تماس های مکررشرکت های سودجو تحت عنوان بیمه طلایی و بیمه رایگان و سلامت، این ذهنیت را ایجاد کرده که ازاطلاعات آنها به خوبی محافظت نمی شود، گفت: حراست سازمان بیمه سلامت ایران اقدامات مستمری جهت صیانت و حفظ امنیت کاربران انجام داده که ارزیابی ادواری سامانه ها بر بستر اینترنت، پایش بلادرنگ و لحظه به لحظه گردش اطلاعات کاربران، ممانعت از جابجایی اطلاعات حساس کاربران روی شبکه اینترنت از جمله این اقدامات است.

به گزارش شمانیوز به نقل از آی هینا؛ محمد منتقمی راد برایجاد مراکز داده استاندارد وامن، بکارگیری سامانه های مدیریت دسترسی های راه دور و توکن های ویژه جهت دسترسی به بانک های اطلاعاتی جهت حفاظت از اطلاعات بیمه شدگان اشاره کرد و افزود: الکترونیکی شدن اقدامات و فرآیندها یکی از پایه های اصلی سازمان بیمه سلامت ایران برای مدیریت و دستیابی به اهداف محسوب می شود به همین دلیل حفاظت از اطلاعات و فناوری آی تی یکی از ضروریات است.

 

مدیرکل حراست سازمان بیمه سلامت ایران ادامه داد: قانونگذار حفاظت از اطلاعات شخصی مردم را در وظایف تمام دستگاه ها پیش بینی کرده است که ما نیز در حراست یکی از محورهای اصلی فعالیت خود را حفاظت از اطلاعات بیش از ٤١ میلیون بیمه شده سازمان بیمه سلامت ایران قرار داده ایم.  

 

منتقمی بیان کرد: طبق بررسی های انجام شده از سوی حراست و دفتر حقوقی سازمان بیمه سلامت ایران مشخص شده که اطلاعات افراد از برخی شرکت های خصوصی، آژانس ها، مصاحبه، درج روزمه در فضای مجازی و سایر بخش ها توسط سودجویان خریداری شده است.

 

وی افزود: با پیگیری قضایی انجام شده برخی شرکت های سودجو که از نام بیمه سلامت ایران سواستفاده کرده اند، پلمپ و یا جریمه شدند. این در حالی است که این شرکت ها اطلاعات تمام افرادی که حتی تحت پوشش سازمان بیمه سلامت ایران نبودند را نیز در اختیار داشته اند که نشان می دهد از سایر بخش ها این اطلاعات را به دست آورده اند.

 

مدیرکل حراست سازمان بیمه سلامت ایران تاکید کرد: بیمه شدگان این اطمینان را داشته باشند که از اطلاعات آنان صیانت می شود و اقدامات لازم جهت پیگیری قضایی سواستفاده کنندگان از نام بیمه سلامت تا حصول نتیجه انجام خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه