شمانیوز

اختصاصی شمانیوز/

شرکت ارتباطات سیار ایران به عنوان نخستین و بزرگترین اپراتور دیجیتال کشور توانست با سرمایه گذاری های هنگفت طی سال های گذشته، در روزهای کرونایی کشور زیرساخت رویای دیجیتال را به واقعیت تبدیل کرد و به عنوان الگوی سایر اپراتورها در خط مقدم دورکاری و ایجاد زیرساخت های لازم این مهم بایستد.

به گزارش شمانیوز؛ همراه اول با شعار تحقق رویای دیجیتال در مهر ماه سال 97 از برنامه ۵ ساله خود رونمایی کرد و امروز دقیقا در روزهای کرونایی که چرخ کسب و کار بسیاری از مشاغل در سربالایی ناهموار قرار گرفته است، شرکت خدمات سیار همراه اول با گذشت حدود دو سال از آغاز عملیاتی ساختن این هدف آن را به واقعیت تبدیل کرد.

از زمان ورود کرونا ویروس به عنوان میهمان ناخوانده در ایران بحث داغ دورکاری در دستگاه اجرایی کشور مطرح شد و تمامی شرکت ها، دستگاه ها و نهادها ملزم به رعایت این مهم شدند. شرکت همراه اول به عنوان پیشگام این امر را در دستورکار خود قرارداد.

 

کمیته HSE همراه اول با شناسایی و ارزیابی به موقع ریسکهای موجود و با هدف کاهش میزان مواجهه،  در خصوص اقدامات پیشگیرانه از ابتلا به ویروس کرونا یکم اسفندماه سال گذشته تشکیل جلسه فوق العاده داد و با تعریف اقدامات عاجل عملیاتی در سه حوزه مدیریت تغییرات مبتنی بر  زیرساختهای فنی، ارتقای آگاهی و فرهنگ سازی، ایمن سازی محیط کار در راستای هدف تعیین شده حرکت کرد.

 

پس از شیوع ویروس کرونا، شرکت همراه اول جزو نخستین شرکت‌ها بود که کارکنان خود را مکلف به فعالیت دورکاری کرد و در ادامه با برنامه ریزی و انجام طرح های مختلف در مسیر استراتژیک کسب و کارهای اقتصاد دیجیتال موفق شد سایر رقبا را در خدمات ارتباطی برای فعالیت های دورکاری پشت سر بگذارد و امروز به یک شرکت الگو تبدیل شود.

 

برهمین اساس با توجه به اینکه این شرکت از سالها پیش با صرف هزینه و سرمایه گذاری های هنگفت زیرساخت های ارتباطی خود را تقویت و به دنبال آن بستری مناسب برای ارائه خدمات دورکاری فراهم کرد، امروز توانست به واسطه برنامه ریزی های موثر شاهد رشد و نمو بذر اهداف خود باشد.

گفتنی است که در چنین شرایطی وزارتخانه های کشور از جمله مهم ترین آنها، وزارت کشور و شورای نگهبان به سامانه های دورکاری بستر امن همراه اول پیوسته اند و از این امکان برای پیشبرد برنامه ها  و اهداف خود استفاده می کنند.

همچنین همراه اول به عنوان نخستین و بزرگترین اپراتور دیجیتال کشور توانست با احصاء شرایط ، سامانه شاد را برای وزارت آموزش و پرورش کشور ایجاد تا از این مسیر گامی بلند در راستای ارائه خدمات آموزشی یه قشر عظیم محصلین کشور بردارد.

 

در چنین شرایطی می توان اذغان داشت که اپراتور اول در بحران شیوع ویروس کرونا از دستاوردهای خود در این بخش رونمایی کرد و توانست با زیرساخت های که در این سال‌ها ایجاد کرده بود، بستر دورکاری را برای نهادها و سازمان های مختلف فراهم کند.

طبق بررسی انجام شده توسط دانشگاه کسب و کار آکسفورد، 70 درصد کسب و کارهای سنتی که تا سال 2020 به اقتصاد دیجیتالی نپیوندند از بین خواهند رفت.

 

بنابراین می توان به جایگاه ویژه این نوع کسب و کار در دنیای امروز پی برد اما این مهم در شرایط گسترش شیوع ویروس کرونا و به دلیل تشدید ملاحظات در مهار این اپیدمی جلوه بیشتری یافته است.

در ادامه می توان گریزی به سخنان محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در همین رابطه داشت که گفته است: مسیر حرکتی اقتصاد دیجیتال نیاز به نیروهای جوان دارد و تیم جوان همراه اول یکی از همین تیم‌ها است که نقش پررنگی در توسعه فناوری دیجیتال و ارتباطات دارد.

 

در ادامه نگاهی به اقدامات همراه اول در دو ماه اخیر در حوزه مسئولین اجتماعی می اندازیم:

 فراهم ساختن زیرساخت‌های فنی به منظور حداکثرسازی دورکاری کارکنان با شرط عدم اختلال در سرویس، استقبال از همکاران با مواد ضدعفونی کننده دست، تدوین دستورالعمل ویژه کارکنان و اماکن شرکت برای مقابله با شیوع کرونا، آموزش کارکنان مشاغل مرتبط با سلامتی نظیر رستوران، خدمات، آبدارخانه ها، حراست، درمانگاه، تاسیسات، تامین اقلام بهداشتی و پیشگیرانه، تغییر سیستم تردد از انگشتی به کارتی یا چهره نگاری، راه اندازی کانال اطلاع رسانی مختص پرسنل همراه اول جهت جلوگیری از انتشار اخبار غیرموثق و ارائه اطلاعات به روز، شناسایی گروه‌های تحت ریسک نظیر خانم‌های باردار، افراد بالای ۶٠ سال و بیماران صعب العلاج، بررسی وضعیت سلامت کارکنان و شرکت‌های پیمانکار، معرفی کانال ارتباطی مستقیم HSE به منظور پاسخ به ابهامات کارکنان، تهیه محتوای آموزشی جهت اطلاع رسانی از طریق کانال‌های ارتباطی شرکت، لغو سرویس سرو غذا در رستوران، توزیع غذای کنسروی، فراهم ساختن امکان پذیرایی به صورت سلف سرویس، لغو ماموریت‌های غیرضروری، برگزاری جلسات به صورت غیرحضوری، تامین و توزیع تجهیزات حفاظت فردی مانند ماسک n۹۵ و دستکش یکبار مصرف یا لاتکس، نصب مایع ضدعفونی کننده در تمامی طبقات و کنار در‌های ورود و خروج، گندزدایی و ضد عفونی روزانه و هفتگی تمامی سطوح و اماکن در ساختمان‌ها، افزایش زمان اقامه نماز به منظور متعادل سازی تراکم جمعیت، خرید تب سنج برای کلیه مراکز پرتردد و تب سنجی تمامی کارکنان در بدو ورود به تمامی ساختمان‌ها وهمچنین ممانعت از حضور کارکنان پر ریسک از جمله اقدامات همراه اول برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا بوده است.

 

همچنین این اپراتور در ساخت بیمارستان سیار، همراه مردم و دولت بود به طوری که ر راستای انجام مسئولیت اجتماعی خود با اختصاص ٣٠ میلیارد ریال در ساخت، تجهیز و بهره برداری از یک بیمارستان سیار مشارکت می کند. چراکه در حال حاضر تعداد مبتلایان به کرونا در حال افزایش است و از طرف دیگر ظرفیت بیمارستانی برخی استان های کشور پر شده، از این رو این اقدام می تواند گامی در جهت ارتقای سطح درمانی کشور در این شرایط بحرانی باشد.

 

این شرکت با درنظر گرفتن تمامی جوانب امر اقدام دیگری را صورت داد به طوری که در راستای مسؤولیت اجتماعی و با توجه به نیاز مشترکان به ارتباط در این روزهای حساس به دلیل شیوع ویروس کرنا، تمامی خطوط دائمی که به دلیل عدم پرداخت صورتحساب پایان دوره بهمن ماه قطع یکطرفه شده بودند را وصل کرد تا این دسته از مشترکان نیز بدون دغدغه، از ارتباط در شبکه پایدار همراه اول بهره مند شوند.

گزارش: معصومه افلاکی

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه