شمانیوز

مشاور اجرایی معاون درمان سازمان تامین اجتماعی:

مشاور اجرایی معاون درمان سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه هفته سلامت امسال تحت الشعاع موضوع کرونا قرار گرفته است، گفت: بحث پیشگیری و درمان در نظام سلامت از اهمیت بسزایی برخوردار است.

به گزارش شمانیوز به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر علیرضا احمد زاده اظهار داشت: هفته سلامت فرصتی برای پاس داشتن سلامتی و یادآوری این نکته است که همه افراد باید در مواقع لزوم به مراقبت های بهداشتی مورد نیاز دسترسی داشته باشند.

 

وی افزود: پزشکان، پرستاران و سایر کادر درمانی در برابر کنترل و درمان بیماری کرونا نقش بسیار مهمی داشتند و با رشادت های فراوان موضوع را مدیریت کردند که قابل تقدیر است.

 

دکتر احمد زاده با بیان اینکه برای مقابله با ویروس کرونا، دو موضوع پیشگیری از ابتلا و گذران دوران بیماری اهمیت بسیاری دارد، گفت: سازمان تامین اجتماعی از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور به موازات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اقدام به تشکیل ستاد مقابله با کرونا کرد و پروتکل های آموزشی و درمانی لازم را به کل کشور ابلاغ کرد.

 

وی افزود: همچنین این سازمان بنا به درخواست وزارت بهداشت همزمان با شیوع بیشتر ویروس کرونا، تمامی مراکز درمانی تامین اجتماعی در سراسر کشور را در اختیار بیماران کرونا و به حالت آماده باش قرار داد. در استان تهران نیز10 بیمارستان اختصاص به پذیرش بیماران کرونایی داشتند.

 

وی با بیان اینکه تاکنون بیش از 14هزار بیمار کرونایی در مراکز درمانی تامین اجتماعی بستری شدند، گفت: طی این مدت کارکنان درمانی سازمان تامین اجتماعی شرایط بسیار سختی داشتند و جمع زیادی از آنان نیز مبتلا به این بیماری و تعدادی شهید خدمت شدند.

 

دکتر احمد زاده با اشاره به اینکه اقدامات متنوعی در سازمان تامین اجتماعی طی این دوران انجام شد، گفت: ایجاد کمیته بحران، آماده باش تمامی مراکز درمانی، پذیرش تمامی بیماران سرپایی مبتلا به کرونا در روزهای عادی و تعطیل، دوشیفته کردن مراکز درمانی تک شیفته جهت ارائه خدمات بیشتر به بیماران، اختصاص 240 میلیارد تومان به منظور تامین و تجهیزات حفاظت فردی، تفویض اختیار به مدیران استانی جهت جذب نیروی انسانی و غیره از مهمترین این اقدامات بوده است.

 

وی همچنین اعتبار دفترچه های درمانی بیمه شدگان تا پایان اردیبهشت 99، افزایش مهلت پرداخت حق بیمه‌ بیمه شدگان اختیاری، امکان پرداخت علی الحساب غرامت دستمزد بر اساس گواهی پزشک معالج، لغو انجام کلیه بازرسی های مرتبط با امور بیمه شدگان خاص و غیره را از دیگر اقدامات مهم سازمان تامین اجتماعی به منظور کاهش مراجعات حضوری به شعب و کارگزاریها عنوان کرد.

 

دکتر احمد زاده با بیان اینکه جلسات کمیسیون های پزشکی موضوع ماده 91 و شوراهای پزشکی نیز تا پایان اردیبهشت امسال برگزار نخواهند شد، افزود: در حوزه درمان غیر مستقیم نیزسقف ریالی داروهایی که نیاز به تایید دارند را افزایش داده ایم و تایید دارو به صورت اینترنتی و غیر حضوری انجام می شود.

 

وی اظهار داشت: در حال حاضر بیمارستان شهید لبافی نژاد و آزمایشگاه رفرانس تامین اجتماعی قادر به انجام تست تشخیصی کرونا هستند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه