شمانیوز

شرکت به‌پرداخت ملت به همراه سه گروه از شرکت توسن طی نشست خبری، امروز ششم اردیبهشت ماه تفاهم‌نامه‌ای با هدف ارائه نوآوری در شش محور امضا کردند. در این نشست قرارداد بین شرکت به‌پرداخت ملت و شرکت توسن تکنو، توسن سها و شاپ و با حضور خبرنگاران به امضا رسید.

به گزارش شمانیوز : در ابتدا شهریار خلیلی مدیر عامل شرکت به‌پرداخت در خصوص این قرارداد گفت: «به پرداخت ملت و گروه توسن سال‌هاست در حوزه فناوری اطلاعات و پرداخت فعالیت دارند و حالا در نظر داریم تا در کنار هم منسجم‌تر فعالیت کنیم.»

 

خلیلی در ادامه صحبت‌های خود درخصوص موارد این تفاهم‌نامه افزود: «محور اول باز‌کردن سرویس کیوآر حمل‌و‌نقل عمومی در حوزه‌هایی که شرکت توسن تکنو حضور دارد و ایجاد امکان پرداخت با اپلیکیشن سکه برای خرید یا پرداخت هزینه بلیت مترو تهران در کنار دو اپلیکیشن ایزی‌پی و شاپ است. محور دوم فعال‌کردن سرویس کارت‌به‌کارت از مبدأ بانک ملت در تمامی اپلیکیشن‌های این سه مجموعه است.»

 

خلیلی به محورهای دیگر اشاره کرد و گفت: «محور سوم سرویس پذیرش کیو‌آر دستگاه‌های کارت‌خوان به‌پرداخت ملت توسط شاپ و ایزی‌پی است. محور چهارم نیز استفاده از اپلیکیشن شاپ در حوزه خرده‌فروشی مخصوصاً در سوپرمارکت‌ها و پذیرش این اپلیکیشن توسط دستگاه‌های کارت‌خوان به‌پرداخت ملت است. محور پنجم همکاری مشترک در حوزه سوخت برای به حداقل‌ رساندن برقراری تماس در جایگاه‌های سوخت است و ارائه راهکار پرداخت مبتنی بر کیوآرکد توسط اپلیکیشن‌های جدید سکه، شاپ و ایزی‌پی. همچنین محور ششم ارائه راهکار مشترک در حوزه حمل‌و‌نقل عمومی است که پس از بررسی‌های مورد نظر به تفاهم خواهیم رسید.»

 

در ادامه محمد مظاهری، مدیرعامل توسن تکنو در خصوص این تفاهم نامه گفت: «این تفاهم نامه برای اولین بار در صنعت پرداخت در حال شکل‌گیری است و تمرکز بر نوآوری و استفاده از ظرفیت‌ها موجود این دو شرکت است.»

 

مظاهری نیز در خصوص اپلیکیشن‌های پرداخت بلیت گفت: «در حوزه حمل‌و‌نقل که تماس زیاد است به خصوص در پی شیوع ویروس کرونا که خطرناک است، می‌توان بوسیله اپلیکشین‌های پرداخت، بلیت مترو را از طریق تلفن‌های همراه پرداخت کنند. همچنین در نظر داریم تا با همکاری فاوای شهرداری گونه‌های دیگر پرداخت بلیت توسط تلفن همراه را توسعه دهیم.»

 

مظاهری درباره پلتفرم شاپ افزود: «در نظر داریم تا داخل فروشگاه‌ها بتوان از نوآوری استفاده کرد. با همکاری شرکت به پرداخت و فین‌تک شاپ فروشگاه‌های خود را هوشمند کنیم بطوری که فروشمنده با تلفن همراه و فقط از طریق پلتفرم شاپ به راحتی بتواند فروشگاه آنلاین خود را کنترل کند و همچنین خریداران بوسیله اپلیکیشن مربوط به مشتری بتوانند خرید خود را انجام دهند که در فاز اول، ۵۰۰ نقطه در نظر گرفته شده تا این عملیات اجرا شود.»

 

در خصور هوشمند‌سازی در محور جایگاه سوخت مدیرعامل توسن تکنو گفت: «هدف ما این است که بوسیله ابزار جدید مبتنی بر کیوآر و کارت، مردم بدون تماس و به راحتی بتوانند هزینه سوخت خود را پرداخت کنند.»

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه