شمانیوز

مدیرکل درمان مستقیم سازمان تأمین اجتماعی گفت: در حال حاضر بیماران غیرکرونایی نیز می‌توانند با رعایت فاصله اجتماعی برای پیگیری درمان خود به اکثر مراکز درمانی و بیمارستان‌های تأمین اجتماعی مراجعه کنند.

به گزارش شمانیوز به نقل از خبرگزاری فارس، دکتر ابوالفضل آفریده مدیرکل درمان مستقیم سازمان تأمین اجتماعی درباره ارائه خدمات در مراکز تأمین اجتماعی به بیماران غیر کرونایی اظهار داشت: این روزها نگرانی‌هایی درباره افزایش مبتلایان به بیماری کرونا وجود دارد و امیدواریم که مردم با رعایت فاصله اجتماعی و توجه به نکات بهداشتی همچنان موجب کاهش ابتلا به ویروس کرونا باشند.

 

وی بیان داشت: در حال حاضر به دنبال این هستیم که اکثر مراکز درمانی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از موضوع کرونا خارج کنیم تا دیگر بیماران نیز بتوانند به مراکز برای درمان مراجعه کنند.

 

مدیرکل درمان مستقیم سازمان تأمین اجتماعی ادامه داد: با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مقرر شده در هر شهرستان یک یا چند مرکز درمانی مختص بیماران کرونایی باشد و دیگر مراکز خدمات درمانی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به بیماران غیر کرونایی ارائه دهند.

 

دکتر آفریده اضافه کرد: در حال حاضر بیماران غیرکرونایی نیز می‌توانند با رعایت فاصله اجتماعی برای پیگیری درمان خود به اکثر مراکز درمانی و بیمارستان‌ها مراجعه کنند.

 

وی بیان داشت: تاکنون 15 هزار و 71 نفر در مراکز درمانی تأمین اجتماعی بستری شدند که از این تعداد 12 هزار و 618 نفر ترخیص شده‌اند و 914 نفر نیز همچنان بستری هستند.

 

مدیرکل درمان مستقیم سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: 360 نفر از پرسنل درمان نیز در بیمارستان‌های ملکی تأمین اجتماعی به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند که حدود 80 درصد از این افراد از بالین بیماران کرونایی این بیماری را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ گرفته‌اند و بیش از 10 نفر از آنها نیز متأسفانه شهید راه خدمت شدند.

 

دکتر آفریده خاطرنشان کرد: پرسنلی که بهبودی لازم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پس از بیماری کرونا به دست می‌آورند مجددا به درخواست خودشان به محل کارشان باز می‌گردند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه