شمانیوز

اختصاصی شمانیوز/

بانک تجارت با سابقه در حوزه مسئولیت های اجتماعی نیز حضور چشمگیری داشته به طوریکه در سانحه سیل سیستان و بلوچستان نیز به کمک هموطنان سیل زده شتافته و با میزبانی از کمک های مردمی و به متولیان امدادرسانی و هلال احمر کمک های لازم را اعطا کرد.

بانک تجارت با سابقه در حوزه مسئولیت های اجتماعی نیز حضور چشمگیری داشته به طوریکه در سانحه سیل سیستان و بلوچستان نیز به کمک هموطنان سیل زده شتافته و  با میزبانی از کمک های مردمی و به متولیان امدادرسانی و هلال احمر کمک های لازم را اعطا کرد. 

بانک تجارت در عمل به مسئولیت های اجتماعی همزمان با وقوع سیل در استانهای کشور کمک های نقدی و غیر نقدی جمع آوری شده توسط کارکنان خود را در قالب خرید مایحتاج عمومی از جمله مواد خوراکی در چندین نوبت برای هموطنان آسیب دیده از سیل ارسال کرده است .

در این راستا با مصوبه هیات مدیره بانک تجارت مبلغ 5 میلیارد ریال از محل صرفه جویی در بودجه تبلیغات  برای کمک به هموطنان سیل زده اختصاص یافت که این مبلغ در تاریخ 16 مرداد به حساب 99999 بنام جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران واریز شد.

 

افتتاح مدارس در روستاها

 

بانک تجارت با انقعاد تفاهمنامه با سازمان نوسازی مدارس کشور، در پروسه ترمیم و بازسازی مدارسی که در سیل آسیب دیده بودند مشارکت و متعهد شد که سه  مدرسه در مناطق سیل زده استانهای گلستان،لرستان و خوزستان احداث کند.

به همت مدیران و مسئولات بانک تجارت مدارسی با نام «امید تجارت» در روستای شرشره شهرستان خنداب استان مرکزی، روستای پازنان سپیدار کهگیلویه و بویراحمد، بشاگرد استان هرمزگان، روستای عگل بچای شهرستان رامشیر، روستای پشته ماژین از توابع استان ایلام، روستای ایذه از توابع استان خوزستان افتتاح شدند.

مدرسه شهدای بانک تجارت در روستای واپک از توابع شهرستان سرباز نیز توسط بانک تجارت ساخته و در اختیار دانش آموزان قرار داده شد. کارکنان بانک تجارت با همراهی و همدلی با سیل زدگان استان های جنوبی در ساخت یک مدرسه در پل ذهاب مشارکت کردند.

بانک تجارت در ایلام دو خانه بهداشت در روستاهای چشمه کبود و پاریاب ملکشاهی نیز افتتاح کرد. خانه بهداشت روستای جبرآباد از توابع شهرستان دلگان نیز با حمایت بانک تجارت ساخته شده است و روستای سرخنگی شمیل نیز به همت بانک تجارت صاحب خانه بهداشت شد.

با توجه به مشکل کمبود آب شرب در شهرهای جنوبی، بانک تجارت با مشارکت در طرح خرید و نصب 204 دستگاه کلرزن هیدرومکانیکی شرکت آب و فاضلاب روستایی سیستان و بلوچستان آبرسانی به روستاهای این استان را تسهیل کرد.

بانک تجارت در سی و دومین گلریزان ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند کشور با اهدای ده میلیارد ریال کمک نقدی از محل 5 درصد از 2 درصد منابع قرض الحسنه، حضور موثری در این مراسم داشت.

 

 

همراهی با زائران اربعین

 

 بانک و صرافی تجارت با ارائه تسهیلات از جمله عرضه ارز مسافرتی به زائران اربعین، در این رویداد بزرگی دینی و ملی مشارکت کرد. ارائه خدمات خودپردازهای بانک تجارت در مسیر مسافران کربلا نیز انجام شد و این بانک در مناسبت های مذهبی دیگر مانند ماه مبارک رمضان با تغییر ساعات کاری شعب، مردم را در انجام فرایض دینی خود همراهی کرد.

 

 

مبارزه با کرونا

 

با ورود مهمان ناخوانده کرونا، بانک تجارت مانند همیشه دست به کار شد و با اتخاذ سیاست ها و تصمیمات درست، در راستای کاهش تبعات اقتصادی و اجتماعی آن همت گماشت.

بانک تجارت در راستای مبارزه با ویروس کرونا، امکان پیگیری مکاتبات مشتریان خود را به صورت آنلاین از طریق دبیرخانه 24 ساعته سایت اینترنتی خود فراهم آورده  وساعات کار شعب بانک ها به صورت چرخشی و شیفتی درآمد. همچنین بنا به دستور بانک مرکزی سقف تراکنش ها در این بانک به پنجاه میلیون ریال افزایش پیدا کرد.

 

هنر و تجارت

 

بانک تجارت در سال 1398 در حوزه فرهنگ و هنر نیز با افتتاح گالری موزه این بانک و ترمیم و نمایش 15 تابلوی فاخر از آثار هنرمندان داخلی و خارجی به همراه تعدادی از قدیمی ترین اسناد صنعت بانکداری کشور به به فعالیت پرداخت.

 

گزارش: معصومه افلاکی

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه