شمانیوز

رپرتاژ آگهی/

اولین زبان برنامه نویسی خوب برای مبتدیانی که به دنبال آموزش زبان برنامه نویسی رایانه هستند.

تعداد آموزش زبان برنامه نویسی امروز و حجم اطلاعات برنامه نویسی که به صورت آنلاین در دسترس است واقعاً مبهم است. اگر به دنبال آموزش زبان برنامه نویسی کامپیوتر از صفر هستید ، با دانستن بسیار اندک ، باید بیش از حد کمی غرق شوید.

شاید شما یک روز هدف نوشتن برنامه های کاربردی برای آیفون یا ایجاد برنامه عالی بعدی ویندوز را برای مدیریت بودجه شخصی داشته باشید. شاید شما از داشتن یک کار بن بست خسته شده اید و می خواهید مهارت خود را ارتقا دهید.

صرف نظر از انگیزه شما ، باید از جایی شروع کنید.

این "جایی" که صحبت می شود منظور همان آموزش برنامه نویسی رایانه ای است .

آموزش برنامه نویسی "سی" یک زبان برنامه نویسی بسیار خوبی است.

برای مبتدیان برنامه نویسی مفاهیم ،آموزش برنامه نویسی "سی" بهترین زبان برنامه نویسی برای هر شخصی است  . این یک آموزش برنامه نویسی "کوچک" است ، به این معنی که یک میلیون نفر برای آموزش برنامه نویسی وجود ندارد ، اما با این وجود بسیار قدرتمند است و می تواند برای برنامه های اصلی استفاده شود.

 

مبتدی باید مفاهیم اساسی آموزش زبان برنامه نویسی را یاد بگیرد :

 

 • variables
 • looping
 • control structures
 • program structure - how to break a project into meaningful pieces

 

آنچه که مبتدی برای آموزش برنامه نویسی نیازی به کنار زدن ندارد مفاهیم پیشرفته تر شی گرا مانند ارث و اضافه بار عملکرد هستند . چه چیزی برای شما آسان تر به نظر می رسد: حلقه یا وراثت؟

مفاهیم "ساده" که شما در آموزش برنامه نویسی" سی"خواهید آموخت ، قبل از حرکت (در صورت تمایل) به زبان های پیشرفته تر مانند آموزش برنامه نویسی "سی پلاس پلاس"  ، باید همه درک شود.

 

نکته بسیار مهمی که باید در رابطه با آموزش برنامه نویسی درک شود این است که برنامه نویسی چیزی بیش از یادگیری زبان نیست بلکه یادگیری چگونگی معماری کردن راه حل ها است . منظور از این کار یادگیری چگونگی شکستن یک کار طراحی (بالقوه) بزرگ و پیچیده طراحی نرم افزار به قطعاتی است که معقول است. شکستن مشکلی در ساخت قطعات بلوک کاری هنری تر از علم است و وقتی با یک زبان برنامه نویسی نسبتاً ساده مانند "سی" کار می کنید بهتر می توان یاد گرفت از گرفتاری در پیچیدگی های زبان برنامه نویسی خودداری می کنید.

 

بخشی از آموزش برنامه نویسی نیز یادگیری "فکر کردن مثل یک برنامه نویس" است.

 

بهترین مکان برای آموزش برنامه نویسی

 

امروزه ، آموزش برنامه نویسی فقط برای حرف های رایانه ای نیست ، بلکه برای ماندن در بازار به "باید مهارت داشته باشد" تبدیل شده است.

آموزش برنامه نویسی یک مهارت فوق العاده بسیار با ارزش برای کارفرمایان و اعضای هر تیم تجاری است. با آموزش برنامه نویسی ، می توانید وب سایت یا برنامه تلفن همراه خود را بسازید. اگر به آموزش برنامه نویسی بپردازید ، می توانید مهارت های کارآفرینی خود را به سطح بعدی برسانید.

همه از پتانسیل برابر برخوردار هستند و این شانس را دارند که به آموزش برنامه نویسی بپردازند . امروز لیستی که به شما در آموزش برنامه نویسی کمک می کند به شما نشان خواهیم داد :

 

 • HTML & CSS
 • JAVA
 • PHP
 • JavaScript
 • Make a Website
 • Ruby on Rails
 • Angular JS
 • SQl
 • Python
 • jQuery

 

 

علاقه مند به یکی از برترین آموزش زبان برنامه نویسی هستید

 

آموزش برنامه نویسی " سی پلاس پلاس"به عنوان یک زبان برنامه نویسی با هدف ساده تعریف شده است که در اوایل دهه 1980 معرفی شد. گرچه بسیار شبیه به آموزش برنامه نویسی "سی" است ، آنچه آن را از هم جدا می کند در تکنیک های پیشرفته برنامه نویسی مانند برنامه نویسی شی گرا است. "سی پلاس پلاس"  با هدف تعیین مجموعه ای از عملیات هایی که یک کامپیوتر برای انجام یک کار انجام می دهد. بیشتر این عملیات با دستکاری متن و اعداد انجام می شود ، با این حال ، هر کاری که رایانه بتواند از لحاظ جسمی انجام دهد در "سی پلاس پلاس"  برنامه ریزی شده است . برخی از کارهای معمولی برنامه نویسی شامل قرار دادن داده ها به یک پایگاه داده یا استخراج آن ، نمایش دادن گرافیک با سرعت بالا در یک فیلم یا بازی ، مدیریت دستگاه های الکترونیکی متصل به رایانه شخصی و موارد دیگر می باشد .

 

چرا آموزش زبان برنامه نویسی دارای اهمیت است

 

برنامه نویسان حرفه ای از چندین زبان برنامه نویسی در کار خود استفاده می کنند و زبانی که از آن ها استفاده می شود هنگام تعویض شغل یا شروع یک پروژه جدید تغییر می کنند. آموزش برنامه نویسی جدید یک قسمت عادی از کار آن ها است ، اما اگر فردی از قبل با یک آموزش برنامه نویسی مرتبط آشنایی داشته باشد ، می تواند راحت تر باشد. انتخاب اولین آموزش برنامه نویسی که در دانشگاه تدریس می شود ، شغل آینده دانشجویان را تعیین نمی کند ، اما ممکن است این امر در جهت شغلی آنها تأثیر بگذارد و ممکن است آموزش برنامه نویسی مستقل در آینده را آسان تر کند . انتخاب اولین آموزش برنامه نویسی به دلایل زیادی اهمیت دارد .

برنامه نویسی اغلب به عنوان ابزاری برای پشتیبانی از تفکر ارائه می شود ، و گفته شده است که "یادگیری و استفاده از برخی زبان های رایانه ای می تواند بر چگونگی حل مشکلات افراد تأثیر بگذارد"

 

انتخاب یک آموزش برنامه نویسی اول مهم است زیرا دانشجویان را در فکر کردن و درک موضوعات بعدی که به عنوان بخشی از برنامه درسی تدریس می شوند راهنمایی می کند .

 

ابزار برنامه نویسی ثانویه

یک زبان برنامه نویسی با سیستم اکوسیستم ابزارهای ثانویه همراه است . این موارد اغلب در کارهای آموزش برنامه نویسی عملی مهم هستند ، اما برخی از مربیان آنهایی را به عنوان حواس پرتی می بینند که هنگام آموزش برنامه نویسی باید از آنها دوری کرد . انتخاب یک آموزش برنامه نویسی اول تأثیر می گذارد که دانشجویان در چه نوع ابزار ثانویه قرار خواهند گرفت. بعضی از زبان ها دانشجویان را ملزم به تسلط بر ابزارهای پیچیده ای می کنند که توسط توسعه دهندگان با تجربه تر مورد استفاده قرار می گیرد ، در حالی که سایر آموزش برنامه نویسی ممکن است در انزوا استفاده شوند .

 

آموزش برنامه نویسی C

 

زبان برنامه نویسی "سی" در اوایل دهه 1970 به عنوان زبان پیاده سازی سیستم برای سیستم عامل نوپای "یونیکس" ابداع شد. برگرفته از زبان نوع کمتر BCPL ، یک ساختار نوع را تکامل داد . ایجاد شده بر روی یک دستگاه کوچک به عنوان ابزاری برای بهبود یک محیط برنامه نویسی ناچیز ، آن را به یکی از زبان های غالب امروز تبدیل کرده است.

آموزش برنامه نویسی "سی" یک زبان برنامه نویسی محبوب و پرکاربرد برای ایجاد برنامه های رایانه ای است. برنامه نویسان مزیت های دیگری نیز از آموزش برنامه نویسی "سی" کسب می کنند . مانند این زبان قادر به خواندن و نوشتن کد برای تعداد زیادی سیستم عامل هستند. همه چیز ، از میکروکنترلرها تا پیشرفته ترین سیستم های علمی ، می تواند با آموزش برنامه نویسی "سی" نوشته شود ، و بسیاری از سیستم عامل های مدرن دیگر نیز در "سی" نوشته می شوند. همچنین ، آموزش برنامه نویسی "سی پلاس پلاس" شیء گرا پس از دانستن زبان "سی" برای برنامه نویسان ساده تر می شود .

 

آموزش برنامه نویسی C ++

 

"سی پلاس پلاس"یک پسوند "سی" است و آموزش برنامه نویسی "سی پلاس پلاس" بدون آموزش برنامه نویسی "سی"  در ابتدا تقریبا غیرممکن است. این یک زبان شی گرا است .

 

بهترین ویژگی های آموزش برنامه نویسی "سی پلاس پلاس"عبارتند از:

 

 • سی پلاس پلاس یک زبان ترکیبی است . برنامه ریزی در هر دو صورت ، یک سبک "سی" مانند ، یک سبک شی گرا یا هر دو امکان پذیر است .
 • برنامه های سی پلاس پلاس از قطعاتی به نام کلاس و توابع تشکیل شده است .  می توانید هر قطعه مورد نیاز خود را برای ایجاد یک برنامه سی پلاس پلاس برنامه ریزی کنید . مزیت ایجاد کارکردها و کلاس های خود این است که شما دقیقاً نحوه عملکرد آنها را می دانید. شما قادر خواهید بود کد سی پلاس پلاس را بررسی کنید.

 

سی پلاس پلاس مجموعه ای از کلاس های از پیش تعریف شده را به همراه توانایی کلاس های تعریف شده توسط کاربر را فراهم می کند . کلاس های سی پلاس پلاس انواع داده ها هستند که می توانند هر تعداد بار از طریق آن تکرار شوند . تعاریف کلاس اشیاء داده (به نام اعضای داده) و توابع (به نام تابع عضو) را مشخص می کند. کلاس ها می توانند یک یا چند کلاس والدین را نام ببرند ، به ترتیب میراث و ارث های متعدد را ارائه می دهند . کلاس ها اعضای داده و کارکردهای عضو کلاس والدین را که به عنوان وراثت مشخص شده اند به ارث می برند. بنابراین بیشتر برای موارد زیر استفاده می شود:

 

 • مهندسی نرم افزار
 • گرافیک

 

آموزش برنامه نویسی سی پلاس پلاس یک زبان برنامه نویسی سطح بالا است که اهداف خاصی دارد. به عنوان مثال ، این برنامه نویسی را برای برنامه نویسان جدی لذت بخش تر می کند. همچنین یک زبان برنامه نویسی با هدف کلی است که:

 

 • از سی بهتر است
 • از انتزاع داده ها پشتیبانی می کند
 • از برنامه نویسی شی گرا پشتیبانی می کند
 • از برنامه نویسی عمومی پشتیبانی می کند

 

سی پلاس پلاس توسط صدها هزار نفر از برنامه نویسان در هر دامنه برنامه استفاده می شود. از کیفیت خاصی برخوردار است که آن را به زبان ترجیحی تبدیل می کند. تعداد کمی از آنها به شرح زیر است:

 

 • به اندازه کافی تمیز برای آموزش برنامه نویسی موفقیت آمیز مفاهیم اساسی است .
 • واقع گرایانه ، کارآمد و انعطاف پذیر به اندازه کافی برای درخواست پروژه ها است .
 • به اندازه کافی در دسترس سازمان و همکاری هایی که با تکیه بر توسعه و اجرای متنوعی قرار دارند .
 • به اندازه کافی جامع  و به عنوان وسیله ای برای آموزش برنامه نویسی مفاهیم و فنون پیشرفته ، و... است .
 • به اندازه کافی تجاری باشد تا وسیله ای برای استفاده غیر علمی باشد
 • بنابراین ، سی پلاس پلاس یک زبان برنامه نویسی است که سی پلاس پلاس به خوبی مشخص ، پایدار و توسط کتابخانه های استاندارد پشتیبانی می شود.

 

آموزش طراحی لوگو - نحوه ایجاد لوگو های عالی

 

لوگو نمادی است که نمایانگر یک شرکت یا ایجاد آن است . هدف طراحی لوگو شکل دادن تصور فراموش نشدنی و قابل شناسایی بر عقل یک خریدار یا مشتری آینده نگر است . یک لوگو در اصل با روحیه یک فردیت شرکت است .

بنابراین یک لوگو خوب چیست؟ بیشتر مردم پاسخ می دهند "من فوراً می دانم وقتی که آن لوگو را می بینم!" و این را نمی توان انکار کرد که لوگو در نگاه اول از ابتدا تأثیر بزرگی را ایجاد می کند . یک لوگو خوب فوراً چشم را به خود جلب می کند. این تنها در حالی که اندک مدتی باشد ، مخاطب را کنجکاو یا متصل می کند. لحظه ای است که یک تصویر و وجود شغل شما در ذهن ثابت می شود . اما حتی اگر یک لوگو خوب "درست" باشد ، موارد اساسی برای انجام آن لوگو وجود دارد و ما به برخی از آن ها می پردازیم.

 

هنگامی که فرم برای لوگو تعریف شد ، رنگ لوگو باید به خوبی مورد توجه قرار گیرد. یک بار دیگر ، رنگ برای یک لوگو باید ناشناخته باقی بماند. همیشه می توانید با نسخه وب تخیل کنید . با این وجود یک لوگو خوب باید به خوبی در یک رنگ واحد و شیب آن رنگ کار کند . رنگ باید طرح کلیه لوگو را تقویت و حفظ کند . برای مثال : مجموعه ای از سایه های آبی رنگ در کنار جعبه سه بعدی باید همانند زندگی واقعی باشد.

کنتراست یک ایده تأثیرگذار اضافی در طراحی لوگو ها است . می توانید اندازه ، رنگ ، قلم و بافت را در تضاد قرار دهید تا اهمیت بصری در لوگو هاایجاد کند . با این وجود ، مهم ترین چیز در مورد لوگو ها این است که آنها باید ساده و مفهومی باشند واین لوگو به راحتی توسط عموم قابل تشخیص باشند .

 

آموزش افتر افکت

 

 افتر افکت گزینه مناسبی برای ویرایش صدا و تصویر نیست. البته در صورت اجبار می‌توانید کارتان را با آن انجام دهید که در آموزش افتر افکت هم متوجه این نکته خواهید شد. اما به این نکته توجه کنید که این نرم‌افزار  برای این کار ساخته نشده است. بهترین کارایی افتر افکت زمانی است که به صورت موازی با یک نرم‌افزار ویرایش ویدئو کار کند. از این برنامه به شدت در صنعت تصویر متحرک و فیلم های ویدیویی و تیراژ فیلم ها و تبلیغات تلویزیونی استفاده می شود . بسیاری از شاهکار های سینمایی و تبلیغات تلویزیونی اغلب محصول برنامه AE یا همان افتر افکت استکه برای خودکفایی در آن موضوعات کافیست شما هم آموزش افتر افکت را پشت سربگذارید. به عبارتی برنامه افترافکت در زمینه تلفیق و ترکیب تصاویر متحرک همان قدرتی را در اختیار شما قرار می دهد که ابزارهای نقاشی و ترسیمی در اختیار هنرمندان قرار داده اند. به دلیل نیاز آموزشی علاقمندان این حرفه بسیار درآمد زا و پرطرفدار و به روز که بازار کار بسیار خوبی را نیز با خود به همراه دارد. افترافکت یکی از معتبرترین و قدرتمند ترین نرم افزارها در بخش جلوه های ویژه، موشن گرافی و کامپوزیت می باشد. آموزش افتر افکت بسیار حائز اهمیت است. این نرم افزار در خیلی از پروژه های سینمایی استفاده شده و در حال حاضر نیز جزء اولین گزینه ی فیلم سازان مطرح می باشد و علاقه مندانی که آموزش افتر افکت را پشت سر گذاشته اند به شرط تمرین مورد توجه آنها در این زمینه خواهند بود. یک مفهوم مهم در نرم افزار افترافکت، موشن گرافیک می باشد. موشن گرافیک  (motion graphics)  به طرح های گرافیکی دارای حرکت گفته می شود ، در گذشته طرح ها گرافیکی در سطح یک پوستر یا یا عکس ثابت بود ،اما امروزه طرح های گرافیکی متحرک بیش از پیش استفاده می شود و این اهمیت آموزش افتر افکت  را بیش از پیش می نماید .موشن گرافیک ها در زمینه های گوناگون از قبیل تبلیغات ، تیزرهای تلوزیونی ، تیتراژ فیلم ها و … کاربرد فراوان دارند .از نمونه های بارز موشن گرافیک به تیزر برنامه های تلویزیون می توان اشاره کرد.

 

آموزش موشن گرافیک

 

ویدیوهایی که پیام و محتوا را به‌صورت متحرک منتقل می‌کنند موشن هستند. واژه موشن Motion در زبان فارسی پویا ترجمه می‌شود و به هر چیزی که دارای حرکت باشد می‌گویند که شما در ابتدا در آموزش موشن گرافیک  با مفاهیم پایه ای موشن گرافیک مثل فریم ریت آشنا خواهید شد. انتقال محتوا با این روش از مزیت‌های بسیاری برخوردار است. از جمله اینکه می‌توان محتوا را به‌صورت تأثیرگذارتر و جذاب‌تر در زمان کوتاه‌تری به مخاطب ارائه داد. موشن‌ ها می‌توانند به‌صورت آفلاین و آنلاین بر روی کامپیوتر و موبایل در وب‌سایت‌ها و نرم‌افزارهایی که قابلیت نمایش ویدیو را دارند نمایش داده شوند و همین دلیل است که مخاطبان آموزش موشن گرافیک  زیاده شده اند و تمایل به این حوزه افزایش پیدا کرده است. از زمان ورود موشن گرافیک ها برای اولین بار به صحنه ، بحثی درباره تفاوت بین آنها و انیمیشن وجود داشته و ممکن است هنوز هم وجود داشته باشد. در موشن گرافیک ها، صدا ، حرکت و طراحی گرافیکی بسیار عالی با هم ترکیب می شوند و شما در دوره آموزش موشن گرافیک  این موضوع را به خوبی فرا خواهید گرفت. موشن گرافیک راهی برای برقراری ارتباط با بیننده است و به داستان عمق می دهد. آنها به همراه موسیقی می توانند پیامی را به ما منتقل کنند. ما از آنها برای ایجاد تبلیغات ، عناوین و زیرنویس برای فیلم ها ، استفاده می کنیم. در واقع موشن گرافیک ها، فیلم هایی با هدف به اشتراک گذاری اطلاعات هستند که این اطلاعات می تواند متنی، صوتی و… باشند. می توانید از موشن گرافیک ساده در فیلم های آگاهی ، انگیزشی و توضیح دهنده استفاده کنید. داستان قدرتمندی را ایجاد کنید و برای قدرتمندتر ساختن آن از، انیمیشن استفاده کنید. موشن گرافیک برای ایجاد یک فیلم که برای توضیح به کار میرود به شدت عالی است، که با آموزش موشن گرافیک می توانید کارهایی از این قبیل انجام دهید. برخی از برند ها از موشن گرافیک ها برای نشان دادن نکات خود و نشان دادن چیزهایی که درکشان در حالت عادی مشکل است استفاده می کنند. این یک روش مؤثر برای پشتیبانی از یک مفهوم است زیرا می تواند به بیننده کمک کند تا شکلی از یک مفهوم را تجسم کند که در حالت عادی به راحتی قابل درک نیست.

بنابراین پس از دوره آموزش موشن گرافیک   شما میتوانید این مفاهیم را در هرکسب و کار در قالب هایی که در موشن گرافیک قابل پیاده سازی می باشد پیاده نموده و در مکان های قابل نمایش به نمایش بگذارید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه