شمانیوز

با ٣ پله ارتقاء ؛

مدیر عامل مجتمع فولاد خراسان از کسب پنجمین دوره جایزه مدیریت ملی انرژی ایران که فولاد خراسان توانست با ٣ پله ارتقاء موفق به کسب تندیس سیمین ٢ ستاره شود، خبر داد.

به گزارش شمانیوز به نقل از ایلنا، کسری غفوری در این خصوص گفت: این مجتمع با توجه به عملکرد خود در استقرار استاندارد سیستم مدیریت انرژی، دستیابی به معیارهای مصرف بهینه انرژی و پتانسیل های موجود در این بخش، در پنجمین دوره جایزه ملی مدیریت انرژی ایران در حوزه صنایع دارای استاندارد ملی معیار مصرف انرژی، وارد گردونه رقابت با سایر شرکت ها شد.

 

وی با بیان اینکه مجموعه فعالیت‌های قابل توجه انجام گرفته در بخش مدیریت انرژی و نتایج حاصله و همچنین در چارچوب استفاده از استانداردها و مدل های ساختاری مدیریت انرژی بین المللی مانند ISO 50001:2018، رعایت استاندارد ملی معیار مصرف انرژی ISIRI 9653 افزود: توجه به سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی در شرکت فولاد خراسان، ایجاد ساختار مدیریت انرژی شامل شورای عالی و کمیته‌های تخصصی انرژی در سطح شرکت و ایجاد فرآیندهای یکپارچه این شرکت در پنجمین دوره جایزه ملی مدیریت انرژی حضور یافت.

 

وی اظهار داشت: اجرای طرح‌های بهبود و بهینه‌سازی فرآیند تولید فولاد، بهینه‌سازی مصرف انرژی، کاهش مصرف انرژی از اقدامات شرکت فولاد خراسان در راستای بهینه‌سازی انرژی است. 

 

مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان خاطرنشان کرد: تلاش در جهت کاهش مصارف انرژی در خطوط تولید نورد، فولادسازی و احیای مستقیم با رعایت استاندارد معیار مصرف انرژی در صنعت فولاد و شاخص‌های عملکردی فولاد خراسان در حوزه مصارف برق و گاز عمدتا تحت شاخص معیارهای تعیین‌ شده توسط سازمان ملی استاندارد ایران از دیگر فعالیت‌های این مجتمع بوده است.

 

غفوری تصریح کرد: تعریف و اجرائی کردن اقدامات و پروژه‌های بهبود عملکرد انرژی از جمله تفاهم‌نامه با شرکت دانیلی ایتالیا در خصوص به روزآوری تکنولوژی کوره قوس الکتریکی فولادسازی و از دیگر اقدامات انجام شده در واحد احیا مستقیم به نصب درایو بر روی کمپرسور اصلی به منظور کاهش مصرف برق، تغییر کاربری پمپ آب به منظور تغییر طراحی برای مصرف آب و برق، تغییر غبارگیر از حالت تر به خشک و کاهش مصرف آب می باشد. 

 

وی یادآور شد: در راستای انجام فرآیند ارزیابی و بر اساس هماهنگی‌های صورت گرفته، بازدید و ارزیابی میدانی از مجتمع  توسط تیم ارزیاب معرفی شده از طرف سازمان مدیریت صنعتی ایران بصورت فشرده و به مدت یک روز در آذر ماه ١٣٩٨ به انجام رسید.

 

وی کسب این جایزه را مرهون تلاش، همت و پشتکار اعضای تیم کمیته های انرژی در مجتمع دانست و از تمامی همکارانی که نقش مؤثری در این موفقیت داشته اند تشکر و سپاسگزاری نمود و گفت: همایش نهایی این جایزه با توجه به محدودیت های ایجاد شده به علت شیوع بیماری کرونا و با هدف رعایت فاصله گذاری هوشمند اجتماعی، به صورت مجازی در ٣ اردیبهشت ماه ١٣٩٩ برگزار شد.

 

شایان ذکر است هدف از تعریف و اعطای جایزه ملی مدیریت انرژی، ترویج استانداردهای سیستم مدیریت انرژی و معیارهای مصرف بهینه انرژی، توسعه فرهنگ دستیابی به اهداف سازمانی با استفاده از مفاهیم مدیریت انرژی و هم‌چنین ایجاد انگیزه و شور و شوق جهت انجام این اقدامات در کشور است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه