شمانیوز

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس هیات عامل ایدرو اعلام کرد:۲ طرح به ثمر نشسته سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در سال “جهش تولید” به بهره برداری می رسند.

به گزارش شمانیوز به نقل از ایدرو نیوز، محمد باقر عالی گفت: این دو طرح آماده افتتاح شامل واحدهای صنعتی بافت بلوچ سیستان و بلوچستان و بیو ایمپلنت کرمانشاه می شود.

 

محمد باقر عالی شرکت گسترش صنایع بافت بلوچ را یکی از پروژه های سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران(ایدرو) معرفی کرد که برای احیای صنایع فرسوده به این سازمان واگذار شده و در حال حاضر جزو شرکت تابعه ایدرو محسوب می شود و از بزرگترین کارخانه های نساجی در شرق کشور به شمار می‌رود.

 

معاون وزیر صمت و رییس هیات عامل ایدرو با تشکر از سازمان برنامه و بودجه جهت تخصیص اسناد خرانه اسلامی برای تکمیل طرح بافت بلوچ، بیان کرد: همه ظرفیت های تامین مالی از جمله منابع داخلی ایدرو جهت اتمام این پروژه به کار گرفته شد و علیرغم وجود محدویت های ناشی از تحریم های ظالمانه، تدابیر لازم برای اتمام پروژه بافت بلوچ از مسیرهای لازم انجام شد.

 

عالی همچنین تصریح کرد: پس از تاکید مقام معظم رهبری برای فعال شدن بافت بلوچ و حل مشکلات این کارخانه، پیگیری های فراوانی از سوی دفتر رهبر انقلاب و دیگر مسئولین انجام گرفت و همه برای فعال شدن این کارخانه تلاش کردند.

 

معاون وزیر صمت و رییس هیات عامل ایدرو در خصوص دومین طرح افتتاحی ایدرو در سال جهش تولید گفت: مرکز بیو ایمپلنت کرمانشاه از جمله مصوبات سفر مقام معظم رهبری به این استان است که احداث آن از سال ۹۱ آغاز شد و جزو واحدهای شاخص حوزه تولیدات پزشکی غرب کشور است.

 

عالی خاطرنشان کرد: در این مرکز، بیوایمپلنت های قلبی وعروقی و استخوانی تولید می شود که در نظر داریم باتوجه به مرکزیت کرمانشاه در منطقه غرب کشور، بخشی از این تولیدات را صادر کنیم.

 

وی در پایان گفت: فناوری بیو ایپمپلنت نوعی فناوری نوین برای تولید بافت های هم بند(رباط)، پودر استخوان و ابزار های کمکی قلبی– عروقی از مواد و غیرمصنوعی است که سازگاری و اثر بخشی بسیار بهتری نسبت به نمونه های ساخته شده از مواد اولیه مصنوعی در بدن انسان دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه