شمانیوز

به دلیل شیوع ویروس کرونا

بازپرداخت وام دریافت کنندگان تسهیلات صندوق تامین خسارت های بدنی به مدت 3 ماه استمهال شد و بدهکاران تا پایان خردادماه دغدغه ای در این خصوص نداشته باشند.

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی صندوق تامین خسارتهای بدنی کشور، دکتر علی جباری با اعلام این خبر افزود: این تصمیم در راستای سیاست های ضدکرونایی و حمایتی دولت اتخاذ شده و اعضای محترم هیات نظارت صندوق در اولین جلسه فرودین 99 تصمیم گرفت که باز پرداخت تسهیلات یادشده به مدت سه ماه مشمول استمهال شود.

 

مدیرعامل صندوق تامین خسارت های بدنی بار مالی این استمهال را رقمی بیش از 540 میلیارد ریال ارزیابی کرد و اظهار داشت: نگاه صندوق به ماموریت های قانونی همواره با رویکرد حمایت از اقشار آسیب پذیر سراسر کشور گره خورده و این حرکت نیز می تواند نقش مهمی را در آرامش و امنیت روانی و اقتصادی بخشی از جامعه ایفا کند.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود اشاره نمود امروز صندوق یک نهاد تخصصی بیمه ای در صنعت بیمه کشور است و عملکرد این صندوق را به عنوان مکمل شرکت های بیمه در سال گذشته چشمگیر اعلام کرد و گفت: در سال 98 پانزده هزار میلیارد ریال برای بیش از 26 هزار پرونده به مصدومان و خانواده فوتی های و مجروحین و مصدومان حوادث جاده ای به پراکندگی سراسر کشور پرداخت کرده ایم. 

 

جباری تصریح کرد: توقف در امر خدمت رسانی معنایی ندارد و به همین خاطر در روزهای پایان اسفند با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی مربوط به ایام کرونا تمامی پرونده های خسارت بررسی و فرایند پرداخت به انجام رسید.

 

وی اشاره کرد امروز یک صندوق توانگر و کارآمد در کنار شرکت های بیمه است و هر چقدر هم که توانمند باشد اولاً با توجه به آسیب پذیری شرکت های بیمه در فعالیت های خود یک ضرورت است و از سوی دیگر ریسک ورشکستگی ، لغو پروانه و ... شرکت های بیمه در رشته شخص ثالث برعهده صندوق است . مدیرعامل صندوق تامین خسارت های بدنی در پایان از اجرای طرح هویت بخشی به شعب صندوق در نقاط مختلف کشور خبر داد و گفت: با تفویض بخشی از اختیارات این صندوق به مدیران شعب و استان ها فرایند ارائه خدمات تسهیل و تسریع خواهد شد و البته در این مسیر بخش های نظارتی را بصورت نظارت سیستمی و میدانی نیز تقویت خواهیم کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه