شمانیوز

تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

وعده نمایندگان مجلس آینده به رئیس دستگاه قضا

عضو کمیسیون قضایی مجلس گفت: جمعی از منتخبین مجلس یازدهم در دیدار با رئیس دستگاه قضا آمادگی خود برای همکاری با قوه قضاییه در مبارزه با فساد را اعلام کردند. ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با فارس گفت: جمعی از منتخبین مجلس یازدهم با حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی رئیس دستگاه قضا دیدار و از اقدامات در قوه قضاییه در مبارزه با فساد تأکید کردند.وی افزود: این تعداد از افراد که ۱۸ نفر از منتخبین مجلس یازدهم و در واقع کارمندان و قضات و به طور کل کارکنان دستگاه قضا بودند که به مجلس یازدهم راه پیدا کردند در این دیدار آمادگی خود برای همکاری مستمر با دستگاه قضا در مبارزه با فساد را اعلام کردند. عضو کمیسیون قضایی مجلس اظهار داشت: در این دیدار بنا شد تا اینگونه جلسات مابین این منتخبین با رئیس دستگاه قضا به طور مستمر ادامه داشته باشد و موضوعات مورد رسیدگی قرار گیرد.

z1og_fefdjnd3y7qv

 

خرید و فروش وکالتی سهام عدالت +جزئیات

مجوز مقام معظم رهبری درمورد آزادسازی سهام عدالت سه شنبه هفته گذشته ابلاغ شد. بر اساس این ابلاغیه مشمولان اجازه پیدا کردند سهام خود را خرید و فروش کنند. در این راستا مشمولان باید توجه داشته باشند که خرید و فروش وکالتی سهام عدالت غیرقانونی و فاقد وجاهت است.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

رونمایی از کاندیدای موتلفه برای ریاست مجلس آینده
 
بادامچیان با اعلام نامزد حزب موتلفه اسلامی برای ریاست مجلس یازدهم تصریح کرد: با ملاک قرار دادن برخی شاخص‌ها که بدان اشاره شد و به درخواست تعدادی از نمایندگان منتخب و نیز مذاکره با دیگر عناصر تاثیر گذار در تشکیل و ترکیب مدیریت مجلس یازدهم، حزب موتلفه اسلامی در جمع بندی به این نتیجه رسیده که گزینه اصلح و ارجح و مبتنی بر شاخص‌هایی که برخی از آن‌ها گفته و تقدیم شد، برای ریاست مجلس یازدهم آقای مهندس سید مصطفی میرسلیم است.وی در پایان گفت: ما معتقدیم پیشینه ۴۰ سال خدمت صادقانه و بی طمع و توقع در حوزه‌های کلان مدیریتی نظام مقدس جمهوری اسلامی از او شخصیتی با تجربه و توانمند ساخته و به عنوان یک رجل سیاسی و یک عنصر ارشد تشکیلاتی می‌تواند به حول و قوه الهی مدیر لایق و شایسته‌ای برای مجلس یازدهم باشد.
z1og_fefdjnd3y7qv

 

تعرفه‌های پزشکی سال ۹۹ اعلام شد +جزئیات

هیئت وزیران نرخ تعرفه‌های خدمات تشخیصی و درمانی پزشکی در سال ۹۹ را ابلاغ کرد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

تصمیمات مهم اصولگرایان برای مجلس آینده؛ شرط ریاست پارلمان اعلام شد

اصولگرایان برای سازماندهی امور و رقابت‌های پارلمان یازدهم جلساتی با حضور قالیباف، حاجی بابایی، آقا تهرانی، تقوی، نیکزاد، میرتاج الدینی، زاکانی و میرسلیم برگزار کردند.چهارشنبه و پنجشنبه هفته گذشته اصولگرایان جهت هماهنگی‌های لازم برای سازماندهی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی نشستی را با حضور قالیباف، حاجی بابایی، آقا تهرانی، تقوی، نیکزاد، میرتاج الدینی، زاکانی و میرسلیم برگزار کردند؛ در این جلسه کارآمدی، مقابله با فساد، مردمی بودن و اجرای خواسته‌های رهبری بررسی شد و این جناح سیاسی، ۸ تصمیم زیر را برای تشکیل هیئت رئیسه و کمیسیون‌های تخصصی پارلمان بعدی اتخاذ کرد:
١- هیچکدام از نامزد‌های هیئت رئیسه و کمیسیون‌های تخصصی، خود را مورد حمایت دستگاه‌های خاص معرفی نکنند.
٢- شورای ائتلاف از هیچ کاندیدایی حمایت نکند.
٣- هیچ یک از نامزد‌های خود را از دیگر نمایندگان، نماینده‌تر نداند و حق خاصی برای خود قائل نشود.
٤- شرط کاندیداتوری برای ریاست مجلس آن باشد که فرد مورد نظر، خود را کاندیدای ریاست جمهوری سال ١٤٠٠ نکند.
٥- نامزد‌های هیئت رئیسه و رؤسای کمیسیون‌های تخصصی در یک رقابت عادلانه و با رأی نمایندگان انتخاب شده و اجازه نخواهند داد کسانی از بیرون مجلس برای آن‌ها تعیین تکلیف کند.
٦- برای نامزد‌های ریاست، نواب، هیئت رئیسه و رؤسای کمیسیون‌های تخصصی شاخص‌های علمی و کاربردی تهیه و تدوین شود.
٧- هیچ نامزدی از قبل خود را رئیس، نواب، هیئت رئیسه و رئیس کمیسیون‌های تخصصی معرفی نکند.
٨- برای ریاست، نواب، هیئت رئیسه و رؤسای کمیسون‌های تخصصی ابتدا رأی گیری و رقابت در فراکسیون انجام شود.
به نظر می‌رسد رقابت اصلی برای ریاست مجلس میان قالیباف و حاجی بابایی و برای نواب ریاست هم، زاکانی، آقا تهرانی، میرتاج الدینی، نیکزاد و میرسلیم باشد.

z1og_fefdjnd3y7qv

 

بهاره رهنما به  ۵۰ ضربه شلاق محکوم شد + عکس

در پی شکایت سیروان خسروی از بهاره رهنما مبنی بر نشر اکاذیب، توهین و هتک حرمت، بهاره رهنما به تحمل ۵۰‌ ضربه شلاق محکوم شد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

هدیه متفاوت یک شرکت چینی به پزشکان و پرستاران ایران

سفیر ایران در چین از اهدای ۱۰ دستگاه صندلی ماساژ از سوی یک شرکت چینی و ارسال آن به وزارت بهداشت به پاس خدمات کادر درمان ایران خبر داد.محمد کشاورززاده در پیامی توییتری نوشت: کادر درمانی ایران در مبارزه با کرونا طی این مدت جانفشانی‌ها کرده است. آوازه فداکاری آن‌ها به اقصی نقاط جهان رسیده و یک شرکت چینی برای تقدیر از پزشکان و پرستاران ایرانی ۱۰ دستگاه صندلی ماساژ به سفارت اهدا کرده که با اولین پرواز به تهران ارسال تا توسط وزارت بهداشت در اختیار آن‌ها قرار گیرد.

z1og_fefdjnd3y7qv

 

جزئیات تمدید مهلت عدم جریمه «معاینه فنی» و پایان اعتبار «گواهینامه» 

رییس پلیس راهور ناجا از تمدید فرصت دریافت معاینه فنی خودروها و گواهینامه‌های منقضی شده توسط پلیس راهور تا پایان ماه مبارک رمضان خبر داد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

پدر داماد احمدی نژاد محبوب‌ترین چهره سیاسی کشور را معرفی کرد!

پدر داماد احمدی نژاد مدعی است احمدی نژاد فعلا محبوب‌ترین چهره سیاسی جمهوری اسلامی است.احمد خورشیدی پدر داماد محمود احمدی‌نژاد درباره سرنوشت سیاسی احمدی‌نژاد می‌گوید: آقای احمدی‌نژاد یک ظرفیت اجتماعی-سیاسی دارد و طبیعی است که مثل سایر شخصیت‌های سیاسی و بلکه بیشتر -چون بر اساس مطالعات میدانی و نظرسنجی‌های مختلف آقای احمدی نژاد فعلا محبوب‌ترین چهره سیاسی جمهوری اسلامی است- طبیعی است که برای آینده خود برنامه ریزی کرده باشد. در مجلس که ورود پیدا نکرد و من بعید می‌دانم که آقای احمدی نژاد برای آینده سیاسی خود و انتخابات ۱۴۰۰ برنامه‌ای نداشته باشد.خورشیدی درباره سکوت احمدی نژاد درباره حوادث آبان و اصابت موشک به هواپیما می‌گوید: این شخصیت گاهی بنابر دلایلی جایی موضع مثبت یا منفی می‌گیرد و جایی معذوراتی دارد یا معادلاتی پیش روی اوست که ممکن است موضع نگیرد و بحث غریبی نیست و برای همه همینطور است. خیلی جا‌ها این موضوع را می‌بینید. به طور مثال مگر آقای خاتمی همه‌جا موضع می‌گیرد؟ یا آقایان دیگر از جناح‌های مختلف؛ لذا آقای احمدی نژاد هم از این قاعده مستثنی نیست.خورشیدی درباره اینکه چقدر احتمال وجود دارد که سکوت آقای احمدی نژاد نسبت به عملکرد روحانی باشد و وقتی در دولت بعد خودشان رئیس جمهور شوند جواب عملکرد روحانی را آن موقع بدهند گفت: شاید اینگونه باشد. اما آقای احمدی نژاد خصوصیات خاص خودش را دارد و گاهی وقت‌ها تقریبا مواضع و کارهایش آینده‌نگرانه است و به مقوله آینده نگری توجه زیادی دارد. ایشان نشان داده خیلی بیشتر از خیلی‌ها آینده نگر است و مثل بعضی اینگونه نیست که فقط چندقدم جلوتر را ببیند.

z1og_fefdjnd3y7qv

 

 شهادت سردار حاجی زاده تکذیب شد + عکس 

یک منبع آگاه در هوافضای سپاه پاسداران خبر شهادت فرمانده این نیرو را تکذیب کرد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

ادعای عبدی در مورد اعتراف خاتمی

فعال اصلاح طلب شناخته شده در مصاحبه‌ای مدعی می‌شود که نظر او مبنی برنیامدن خاتمی در انتخابات سال ۸۰ بعد‌ها مورد تائید رئیس دولت اصلاحات قرار گرفته بود.عباس عبدی در مصاحبه با روزنامه اعتماد ضمن انتقاد از نبود فضای آزاد گفتگو در میان اصلاح طلبان گفت: در انتخابات سال ۱۳۸۰ من با حضور آقای خاتمی مخالف بودم و نظرم را مفصلاً مطرح کردم، ولی در یک فرآیند گفت‌وگوی آزاد، رأی و نظر اکثریت مبتنی بر مشارکت و حضور بود. بنده هم علیرغم مخالفت نتیجه بحث آزاد با نظر خودم، رای جمع را پذیرفتم و فعال‌ترین عضو ستاد ایشان هم بر حسب حضور در شهرستان‌ها و سخنرانی و نوشتن بودم. البته آقای خاتمی بعدا چند بار اقرار کرد که نظر من درست بوده و بهتر بود که همان کار را انجام می‌داد.

z1og_fefdjnd3y7qv

 

رئیس مجلس از قرنطینه خارج شد +تصاویر

رئیس مجلس شورای اسلامی از قرنطینه خارج شد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

انتقاد خاتمی از انگ زدن با عبارت‌های «کاسب تحریم» و «کاسب کرونا»

سید احمد خاتمی، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به انس ویژه آیت الله امینی با جوانان اظهار داشت: ایشان تا آخر عمر بیش از ۹۰ ساله خود با جوانان انس داشت و نیاز‌های جوانان را می‌شناخت و سعی در پاسخگویی به نیاز‌های فرهنگی جوانان داشت، آیت الله امینی عنایت خاصی داشت که ولایت را به جوانان معرفی کند و این اهتمام در آثار ایشان مشاهده می‌شود، آیت الله امینی دین خود را به دین ادا کرد و به دیدار خدا رفت. وی در ادامه سخنان خود با اشاره به شرایط امروز کشور و جهان ادامه داد: کرونا مسأله‌ای بین المللی و فرادینی و فرا جناحی است، از مسؤولان و همگان درخواست می‌کنم که این مسأله را جناحی نکنند، برخی می‌گویند کاسبان تحریم و کاسبان کرونا! کی می‌خواهید این حرف‌ها کنار بگذارید؟ الان وقت حرف‌هایی است که بوی اختلاف و تفرقه داشته باشد؟ همه با به وحدت فکر کنند. حجت الاسلام خاتمی با تأکید بر این که همه باید برای مهار ویروس منحوس کرونا دست به دست هم دهیم، ابراز داشت: ستادی برای مقابله با کرونا تشکیل شده و برنامه ریزی می‌کنند و تأکید بر موارد بهداشتی دارد، رفتار انقلابی بر اساس فرمایش رهبر انقلاب، همراهی با این ستاد است تا بتوانیم هرچه سریعتر این ویروس منحوس را مهار کنیم..

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied