شمانیوز

خادمی به شمانیوز خبر داد؛

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: اخیراً متوجه شده‌ام که قرار است سهام یک شرکت پالایشگاهی به فرابورس عرضه شود، متأسفانه دولت در اعداد و ارقام ترازنامه این پالایشگاه دست برده و با آن بازی می‌کند تا آن را سودده نشان دهد.

هدایت‌الله خادمی، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری و تحلیلی شمانیوز، اظهار کرد: همواره بورس ایران با افت و خیزهایی همراه بوده و از آنجا که اقتصاد کشورمان یک اقتصاد معیوب است، خیلی دقیق نمی‌توان پیش‌بینی کرد روند رو به رشد بورس ادامه خواهد داشت یا در جایی متوقف می‌شود؛ یعنی در مورد ثبات بازار بورس نمی‌توان از الان نظر داد.

وی افزود: علت اینکه در روزهای گذشته بورس داخلی برخلاف بورس سایر کشورها با استقبال روبه‌رو بوده به این دلیل است که مردم توان سرمایه‌گذاری در بخش خودرو و مسکن را ندارند و چون طلا و ارز هم در حال حاضر از جذابیت برخوردار نیست، صاحبان نقدینگی ترجیح داده‌اند پول خود را که با آن نمی‌توانند خودرو یا خانه خریداری کنند به بورس بیاورند.

 

نماینده مجلس دهم عنوان کرد: منابع مالی موجود در بورس که طی روزهای گذشته به رقم بسیار بالایی هم رسیده باید به سمت تولید و ایجاد اشتغال روانه شود، اما متأسفانه گاهی مشاهده شده برخی شرکت‌ها در ترازنامه‌های مالی خود با اعداد بازی می‌کنند و یا اینکه سهام شرکت‌های دولتی زیان‌ده به بورس عرضه شده است.

 

خادمی ادامه داد: اخیراً من متوجه شده‌ام قرار است سهام یک شرکت پالایشگاهی به فرابورس عرضه شود، متأسفانه دولت در اعداد و ارقام ترازنامه این پالایشگاه دست برده و با آن بازی کرده‌؛ یعنی دولت با این اقدام غیراخلاقی در تلاش است این پالایشگاه را سودده معرفی کند، البته فعلاً نام این شرکت را نمی‌آورم، اما وقتی مطمئن شدم آن را افشا خواهم کرد.

 

وی گفت: بهتر است منابع مالی حاصل‌شده از بورس به سمت تولید و اشتغال روانه شود، نه اینکه شرکت‌های کنونی موجود در بورس با اقدامات تبلیغاتی فقط درصدد جذب سرمایه باشند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: متأسفانه در بورس ایران فقط پول رد وبدل می‌شود و از بورس خیلی خروجی مثبتی در رابطه با اشتغال‌زایی و تولید مشاهده نشده است.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه