شمانیوز

شنیده ها حاکی از آن است یک خبرنگار متولد 1362 قرار است مدیرعامل شرکت مشاوره رتبه بندی اعتباری ایران بشود و پای رتبه اعتباری بانکها را امضا کند!

به گزارش شمانیوز؛ در حالی هیات مدیره شرکت مشاوره رتبه بندی اعتباری ایران ( رتبه بندی بانکها و موسسات مالی)  طی مصوبه ای غیر قانونی هیئت مدیره این شرکت، نسبت به تصویب و انتصاب این فرد بعنوان مدیرعامل این شرکت مبادرت و آگهی مربوطه را در روزنامه رسمی هم منتشر کرده است که؛

 

اولا، برابر نامه شماره 388757/98 مورخ 8/11/98 اداره اطلاعات بانک مرکزی جمهوری اسلامی که به شرکت مشاوره رتبه بندی اعتباری ایران ابلاغ شده هیات مدیره ،

 1. امضای آقایان علیرضا عبداله زاده و غلامعلی سالمی ذیل مصوبه هیات مدیره مورخ 24/10/1398  به دلیل عدم تایید صلاحیت حرفه ای نامبردگان توسط بانک مرکزی قابل قبول نیست.
 2. امضای اقای عطاء اله بابایی ذیل مصوبه هیات مدیره مورخ 29/10/1398  به دلیل عدم معرفی نامبرده طی نامه رسمی به بانک مورد قبول نمی باشد

 

ضمنا بانک مرکزی به این شرکت تذکر داده است که بر اساس موارد پیش گفت منبعد قبل از تایید صلاحیت حرفه ای و عمومی اشخاص جهت تصدی سمت مدیرعامل و اعضای هیات مدیره آن شرکت توسط بانک مرکزی، از هرگونه تغییر یا انتصاب اشخاص  و ثبت آنها در اداره ثبت شرکت ها و موسسات تجاری اجتناب گردد. لازم است اعلام مدیرعامل و اعضای هیات مدیره پیشنهادی در قالب نامه رسمی با سربرگ شرکت و به امضای رئیس هیات مدیره یا مدیرعامل انجام شود همچنین پرسشنامه تکمیل شده و مدارک مرتبط به پیوست نامه مورد اشاره جهت تعیین صلاحیت حرفه ای و عمومی به بانک مرکزی ارسال شود.

در ادامه تذکر بانک مرکزی آمده است: لازم به ذکر است مدیرعامل و اعضای هیات مدیره پیشنهادی، الزاما واجد شرایط مندرج در ماده 49 اساسنامه شرکت باشند.

 

دوما، علاوه بر تذکر مورد اشاره در فوق توسط بانک مرکزی، نکته دیگر بر می گردد به سوابق فردی که بعنوان مدیرعامل جدید معرفی شده است که دارای تجربه اجرایی کم  و صد البته خبرنگار بودن ایشان در  روزنامه اقتصادی تعادل و سایت خبری اقتصاد انلاین به عنوان عضو شورای سیاستگذاری که با توجه به لزوم حفظ اسرار شرکت ها و سازمانهای مالی به خصوص در بخش اطلاعات مربوط به مشتریان، به نظر می رسد که باید از افراد نخبه دیگر که کم نیستند در سمت حساس مدیرعامل شرکت مشاوره رتبه بندی اعتباری ایران استفاده کرد و انتصاب هیچ فرد رسانه ای در این سمت جایز نمی باشد.

 

از سوی دیگر، نگاهی به سوابق کاری مدیرعامل به اصطلاح جدید نشان می دهد که ایشان فعالیتهای کاری خود را از سال 1382 به عنوان کارمند امور بانکی در بانک سپه  آغاز کرده اند  و  بقیه سوابق ایشان به شرح ذیل است که در اندازه های پست پیشنهادی نیست!

 

 • سال 1382 تا 1384 کارمند امور بانک بانک سپه
 • سال 1384 تا 1386 پژوهشگر مرکز تحقیقات معاصر وابسته به وزارت علوم
 • سال 1386 تا 1392 عضو هیات مدیره مرکز تحقیقات معاصر وابسته به وزارت علوم
 • سال 1388 تا 1390 عضو هیات مدیره شرکت بازار پژوه اتی
 • سال 1390 تا 1392 محقق اور توسعه اقتصادی در دانشگاه سیراکیوز آمریکا !
 • سال 1392 تا 1393 مشاور امور اجرایی مدیرعامل گلف اجنسی ایران که شرکت سوئدی ایرانی در حوزه حمل و نقل و کشتیرانی است!
 • سال 1393 تا 1395 مدیرعامل شرکت توسعه بازرگانی المپیک متعلق به کمیته ملی المپیک!
 • سال 1395 تا کنون مدیرعامل و نائب رئیس هیات مدیره هلدینگ سرمایه گذاری ایران ( توسعه کسب و کار سبا)
 • سال 1392 تا 1395 عضو شورای سیاستگذاری روزنامه اقتصادی تعادل
 • سال 1389 تا کنون عضو شورای سیاستگذاری سایت خبری اقتصاد آنلاین

 

البته مواردی هم هست که ایشان تحت عنوان مشاور در رزومه کاری خودشان عنوان کرده اند و باید بانک مرکزی در رابطه به آن اعلام نظر کند.

 

در نهایت از مسئولین امر در شرکت مشاوره رتبه بندی اعتباری ایران سوال است که بر اساس کدام تجربیات اجرایی و مدیریتی این فرد که بعنوان یک خبرنگار و فعال رسانه ای شناخته شده، قرار است مدیرعامل شرکت مشاوره رتبه بندی اعتباری ایران بشود و زیر رتبه بندی بانکها امضای تایید بزند!

جا دارد نهاد های نظارتی به انتصاباتی که مربوط به مراکز مهم اقتصادی که تمام اطلاعات افراد جامعه در آنجا قر ار دارد حساسیت بیشتری داشته باشند.

*قضاوت با شما

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه