شمانیوز

همزمان با سالروز ولادت امام حسن مجتبی (ع) مرحله دوم کمک های مومنانه مردم شهرستان قشم با توزیع چهار هزار بسته معیشتی و پنج هزار پرس غذای گرم مجموعا به ارزش شش میلیارد ریال بین نیازمندان روز شنبه آغاز شد.

به گزارش شمانیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، امام جمعه و رییس قرارگاه مواسات، همدلی و کمک مومنانه شهرستان قشم پیش از ظهر شنبه در آیین آغاز مرحله دوم کمک های مردمی گفت: در مرحله اول این رزمایش نیز 13هزار بسته معیشتی به ارزش 30میلیارد ریال بین نیازمندان شهرستان توزیع شد.

 

حجت الاسلام والمسلمین میثم تارم با اشاره 17هزار بسته معیشتی و پنج هزار پرس غذای گرم طی دو مرحله بین نیازمندان شهرستان قشم توزیع شده تصریح کرد: تا پایان ماه مبارک رمضان نیز افزون بر 20هزار بسته معیشتی به ارزش 27میلیارد ریال توزیع خواهد شود.

 

امام جمعه قشم مصادف شدن مرحله دوم این کمک ها را با سالروز ولادت حضرت امام حسن مجتبی(ع) ملقب به امام کریم به فال نیک گرفت و گفت: آن امام همام همانطور که به زیبایی گفته بود «زیباترین زیبایی ها، اخلاق زیباست» مردم قشم نیز با این کار بزرگ، اخلاق زیبا و نیکوی خود را به عینه نشان دادند.

 

وی با تاکید بر ضرورت حفظ کرامت نیازمندان درهنگام توزیع این کمک ها یادآور شد: ما از همه دست اندرکار توزیع این کمک ها انتظار داریم که با رعایت این اصل مهم، اخلاق نیکوی مردم کمک کننده را زیباتر کنند.

 

حجت الاسلام والمسلمین میثم تارم از همه مردم، خیرین، سازمان منطقه آزاد قشم، فرمانداری، دادستانی، مقاومت بسیج، آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی، تبلیغات اسلامی، کمیته امداد، دانشگاه آزاد اسلامی، شهرداری، صنعت، معدن و تجارت، بخشداری ها، شوراها، دهیاری ها، هیات مذهبی و همچنین معاونت فرهنگی و مدیریت اجتماعی و سلامت و روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم که در این کار خیر قرارگاه مواسات، همدلی و کمک مومنانه شهرستان قشم را یاری کردند، تقدیر و تشکر کرد.

 

براساس این گزارش مرتضی شیخ زاده معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم نیز در این آیین طی سخنانی گفت: همراهی مردم و مسئولین و حجم بالای کمک ها در قشم افتخار بزرگی برای جزیره است.

 

وی با تاکید بر حمایت مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در جمع آوری کمک های این سازمان تصریح کرد: با هدایت و رهبری این کار خیر توسط امام جمعه معزز قشم و لبیک بلند همگان به ندای رهبر معظم انقلاب در این امر باعث شد علاوه بر حمایت های خوب مردمی در دل دشمنان هراس ایجاد شود.

 

بنا بر این گزارش سرهنگ پاسدار محمد سالاری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قشم نیز در ابتدای این آیین با ارایه گزارش کوتاهی از نحوه شکل گیری این حرکت مردمی و نقش بسیجیان در اموراجرایی آن، چند برابر شدن حجم این کمک ها را نشانه ای از ولایت پذیری مردم قشم دانست.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه