شمانیوز

اختصاصی شمانیوز/ بر اساس تازه‌ترین آمار سازمان رگولاتوری

بر اساس تازه ترین آمار منتشر شده از سوی رگولاتوری رگولاتوری ارتباطات، نخستین و بزرگترین اپراتور دیجیتال کشور میزبان اصلی مشترکان ایرانسل و رایتل در نقاط بدون آنتن، بوده است.

به گزارش شمانیوز، بر اساس جدیدترین آمار منتشر شده توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، همچنان نخستین و بزرگترین اپراتور دیجیتال کشور سردمدار ارائه خدمات رومینگ ملی به ایرانسل و رایتل است.

 

همراه اول در میزبانی مشترکان سایر اپراتورها ثابت قدم مانده است به طوری که تا پایان سال گذشته (دی، بهمن و اسفند ماه) ۱۱ میلیون و ۲۶۱ هزار و ۸۳۸ مکالمه ایرانسلی‌ها و رایتلی‌ها را که با مشکل عدم آنتن‌دهی مواجه بودند، میزبانی کرده است.

این اقدام همراه اول ذیل اجرای طرح رومینگ ملی در حال انجام است که رضایت خاطری را برای مشترکان ایرانسل و رایتل به ارمغان آورده است.

 

در اواخر سال 95 قرارداد رسمی رومینگ ملی بین شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه اول) با شرکت‌های خدمات ارتباطی ایرانسل و خدمات ارتباطی رایتل امضاء شد که از همان سال تا به امروز این شرکت موفق شد به واسطه گسترده سازی شبکه های ارتباطی خود و ارتقای سطح کیفی آنتن دهی، بهترین میزبان مشترکان سایر اپراتورها شد.

 

رومینگ ملی عبارت است از استفاده مشترکان یک اپراتور از امکانات مخابراتی اپراتور دیگر در نواحی تحت پوشش؛ به زبان ساده تر وقتی شما دارای یک سیم کارت رایتل هستید و در منطقه ای هستید که رایتل آنتن ندارد می توانید به صورت مهمان از آنتن اپراتور های غالب ( همراه اول و ایرانسل ) استفاده کنید.

 

بنابر این گزارش، مشترکان ایرانسل بیش از 7 میلیون و مشترکان رایتل بیش از 4 میلیون مکالمه را به واسطه عدم آنتن‌دهی و یا پوشش ضعیف اپراتورهای خود، به کمک و بر بستر شبکه همراه اول انجام داده‌اند.

 

گزارش: معصومه قلباربند

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه