شمانیوز

جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی از ارسال نامه ۱۰۰ نماینده به آقای لاریجانی رئیس مجلس درباره افزایش حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری، خبر داد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز :  جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی از ارسال نامه ۱۰۰ نماینده به آقای لاریجانی رئیس مجلس درباره افزایش حداقل حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری، خبر داد. محمودزاده نماینده مردم مهاباد در مجلس افزود: نمایندگان در این نامه مربوط به افزایش حداقل حقوق برای رفع تبعیض و بی عدالتی و همچنین بهبود وضعیت معیشتی به وجود آمده برای بازنشستگان لشکری و کشوری بر اثر شرایط اقتصادی ، خواستار این هستند که این قشر نیز در سال جاری از ۵۰ درصد افزایش حداقل حقوق بهره‌مند شوند.

 

متن نامه به شرح ذیل است:

جناب آقای لاریجانی ریاست محترم مجلس شورای اسلامی

با سلام و احترام

در راستای تحقق تکلیف دولت در ماده (۳۰) قانون برنامه ششم :«دولت مکلف است بررسی های… در سیر قانونی قرار دهد و اجرا کند.»شایسته است دستور فرمایید عین مصوبه کمیسیون مشترک مجلس در سال ۹۸ ، بر روی ماده (۱۰۹) جدید «الف ق م خ ک » در تحقق لایحه تقدیمی سال ۹۶ دولت با تغییر بازه زمانی ۳ سال به ۲ سال با قید ۳ فوریت به منظور برقراری عدالت و رفع تبعیض در پرداختی های دولت به بازنشستگان کشوری و لشگری وفق بند ۹ اصل سوم قانون اساسی، در صحن مجلس طرح و اقدام لازم به عمل آید.

 

منبع : تسنیم

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه