شمانیوز

معاون بازاریابی و فروش گروه خودروسازی سایپا گفت: جوسازی و نقش‌آفرینی واسطه‌های بازار پس از توقف تولید دو مدل خودرو پراید باعث شد قیمت این خودرو در بازار آزاد به شکل غیرمنطقی افزایش پیدا کند.

قیمت پراید در بازار ، حسین کاظمی درباره افزایش قیمت پراید گفت: قیمت‌های سرسام آور خودروها از جمله قیمت پراید هیچ ارتباطی به شرکت خودروساز ندارد و توسط واسطه‌ها و مالکان خودروها و یا با قیمت‌سازی سایت‌های مجازی صورت می‌پذیرد. متاسفانه جوسازی و نقش‌آفرینی واسطه‌های بازار پس از توقف تولید دو مدل خودرو پراید باعث شد قیمت پراید در بازار آزاد به شکل غیرمنطقی افزایش پیدا کند.

 

 

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از خبرانلاین : معاون بازاریابی و فروش گروه خودروسازی سایپا تصریح کرد: این در حالی است که در همه کشورها وقتی تولید یک محصول به دلیل فناوری قدیمی متوقف می شود، میزان استفاده و در نتیجه قیمت آن کاهش چشمگیر پیدا می‌کند.

کاظمی عنوان کرد: پس از انتشار خبر توقف تولید پراید و افزایش قیمت‌ها در بازار، برخی از منتقدان تولید آن، تغییر رویکرد داده و بیان می‌کنند که با خروج پراید، به عنوان ارزان‌ترین خودرو کشور، بخشی از جامعه توان خرید خودرو را از دست می‌دهد.

بازار خودرو طی ماه‌های گذشته روزهای پرنوسانی را پشت سر گذاشته و این روزها هم قیمت‌های هیجانی دامن گیر این بازار شده است؛ نمایشگاه‌داران خودرو از وضع به وجود آمده ناراضی هستند و می‌گویند دلالان و واسطه‌ها تعیین‌کننده نرخ و عرضه خودرو در بازار شدند.


مسیر کاهشی قیمت پراید آغاز شده است

همچنین گسترش‌نیوز نوشت : مجید سعادت یکی از فعالان بازار خودرو است، وی درباره نرخ پراید و اینکه آیا اکنون زمان خرید خودرو است یا خیر، می‌گوید: توصیه می‌کنم که مردم به هیچ عنوان خودرو خریداری نکنند، قیمت‌های اعلامی در بازار خودرو واقعی نیست و هر فردی که خودرو بخرد، متضرر می‌شود.

وی ادامه داد: درحال‌حاضر انواع خودروها در بازار موجود است و نمایشگاه داران با کسری خودرو مواجه نیستند اما برخی‌ها به دنبال برهم زدن عرضه و تقاضا هستند تا بتوانند از چنین شرایطی بیشترین نفع را ببرند.

این نمایشگاه دار خاطرنشان کرد: اکنون همه تب خرید خودرو دارند و تصور می‌کنند با خرید خودرو می‌توانند سرمایه خود را حفظ کنند، ولی چنین رویکردی درست نیست.

وی افزود: برخلاف آنچه که گفته می‌شود، بازار با افزایش قابل توجهی خریداران مواجه نشده است اما دلالان به دنبال این هستند که بازار خودرو را پر رونق نشان دهند و مردم را تشویق به خرید خودرو با قیمت‌های بالا کنند.

احمدرضا محمدیان دیگر نمایشگاه دار خودرو درباره وضعیت فروش خودروی پراید در بازار، گفت: نمایشگاه داران تعداد محدودی خودروی پراید دارند که به مردم و متقاضیان می‌فروشند، ولی افرادی که طی چند وقت اخیر با هدف کسب سود و دلالی وارد بازار خودرو شدند، خودروی پراید و به خصوص پراید ۱۳۱ را از چندماه پیش احتکار کردند تا قیمت‌ها را بالا ببرند.

وی با بیان اینکه اکنون بازار به نظارت نیاز دارد نه خودرو، تصریح کرد: به زودی نرخ خودرو پایین می‌آید به همین جهت اکنون زمان خرید نیست.

این نمایشگاه دار با بیان اینکه نرخ پراید از صبح امروز مسیر کاهشی خود را شروع کرده، گفت: تعداد خریداران خودروی پراید زیاد نیست و اگر این خودرو توسط دلالان احتکار نشده بود، اکنون نرخ آن نهایتاً در حدود ۷۰میلیون تومان بود.

وی اظهارکرد: طی این مدت تنها نرخ پراید گران نشده، بلکه نرخ تمام خودروها بالا رفته است، اما نمی‌دانم چرا افزایش نرخ پراید رسانه‌ای شده است.

احمد سهیلی از دیگر فعالان بازار خودرو درباره وضعیت بازار خودرو گفت: اگر فردی مجبور به خرید خودرو است، توصیه می‌کنم صبر کند تا نوسان پیش آمده تمام شود.

وی افزود: اگر جلوی فعالیت دلالان در بازار خودرو گرفته شود، مشکلات این بخش که طی سال‌های اخیر به وجود آمده از بین خواهد رفت.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه