شمانیوز

نماینده ولی‌فقیه در مازندران:

دکتر رسول ظفرمند مدیرکل بیمه سلامت استان مازندران با آیت‌الله محمدباقر محمدی‌لائینی نماینده ولی‌فقیه در مازندران دیدار کرد.

به گزارش شمانیوز به نقل از آی هینا، در این دیدار آیت‌الله محمدباقر محمدی‌لائینی تأمین سلامت جامعه را بسیار مهم و با اهمیت خواند و افزود: برای رسیدن به جامعه‌ای ایده آل نیازمند جامعه‌ای سالم از بعد معنوی و اخلاقی هستیم. نماینده ولی‌فقیه در مازندران سلامت جسم را پیش‌نیاز رسیدن به جامعه‌ی آرمانی خواند و بیان داشت: برای دستیابی به قله‌های پیشرفت و تعالی کشورنیازمند نیروهای سالم و جوان هستیم.

 

وی اظهار داشت: متأسفانه به علت برخی مسائل در جوان بودن جامعه مشکلاتی وجود دارد که می‌بایست با سازوکارهای مناسب این مشکلات و موانع مرتفع گردد.

 

نماینده ولی‌فقیه در مازندران تصریح کرد: نقش بیمه‌ها در پشتیبانی وارائه خدمات بهداشتی و درمانی به جامعه نقش بی‌بدیلی است که باید در راستای تقویت و گسترش این مهم تلاش شود.

 

وی با بیان اینکه متأسفانه برخی افراد به دلیل نداشتن وسع مالی برای درمان بیماری خود به مراکز درمانی مراجعه نمی‌کنند، افزود: مسئولین بهداشت و درمان و سیاستگزاران این بخش باید تمهیداتی اتخاذ کنند که بیمار به جهت عدم تمکن مالی برای دریافت خدمات درمانی دچار مشکل نشود.

 

آیت‌الله محمدی لایینی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه «کاری کنیم بیمار جز رنج بیماری رنج دیگری نداشته باشد»، بیان کرد: سازمان‌های بیمه‌گر برای تحقق این خواست معظم له بیش‌ازپیش تلاش کنند.

 

 وی بابیان اینکه مردم تشنه خدمت هستند، گفت: متأسفانه گاهی اوقات تعاریف و ارائه عملکرد از سوی برخی مسئولین تنها در حد توصیف آنچه باید باشد است و واقعیت موجود چیز دیگری است. مدیران و مسئولین باید سعی کنند آنچه را که ترسیم و توصیه می‌کنند واقعی باشد.

 

آیت‌الله محمدی لایینی سنجش عملکرد سازمانی از طریق نظرسنجی از جامعه هدف را بسیار کارگشا و تأثیرگذار دانست و افزود: خودارزیابی سازمان‌ها باید در دستور کار مدیران قرار گیرد زیرا بدون رضایت مردم کارها به سرانجام نخواهد رسید.

 

وی با مخاطب قرار دادن سازمان‌های بیمه‌گر به‌ویژه سازمان بیمه سلامت گفت: سازمان‌های بیمه‌گر باید به سمت‌ وسوی تأمین سلامت حداکثری و رفع مشکلات خانوارها حرکت کنند و دراین مسیر با کاهش هزینه‌های درمانی باری از دوش آنان برداشته و باعث دلگرمی این خانواده‌ها شوند.

 

نماینده ولی‌فقیه در مازندران خواستار آموزش‌های همگانی در خصوص قوانین بیمه‌ای دراستان شد و افزود: متأسفانه بسیاری از مردم در خصوص قوانین و مقررات بیمه‌ای هیچ اطلاعی ندارند و گاها از حقوق قانونی خود مطلع نیستند.

 

وی ادامه داد: وظیفه سازمان‌های بیمه‌گر است که آموزش‌های مرتبط با حوزه قوانین بیمه ای را به بیمه‌شدگان ارائه کنند تا بیمه‌شده در صورت لزوم از حقوق حقه خود مطلع و بهره‌مند گردد.

 

آیت‌الله محمدی لایینی تصریح کرد: باید در مقابل سودجویان و فرصت‌طلبانی که در مسیرارائه خدمت به جامعه هدف سازمان‌های بیمه‌گر خلل ایجاد می‌کنند ایستاد.

 

وی خواستار اجرای قوانین سخت‌گیرانه برای جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی در سازمان‌های بیمه‌گر شد و تأکید کرد: استفاده از قوانین بازدارنده تنها باید مانعی برای فرصت‌طلبان و سودجویان باشد و نباید خللی درارائه خدمات مطلوب به بیمه‌شدگان ایجاد نماید.

 

آیت‌الله محمدی لایینی عملکرد سازمان بیمه سلامت را بسیار مهم و ارزشمند خواند و افزود: اقدامات بیمه سلامت که مرتبط با دو نعمت امنیت و سلامت است بسیارارزنده است.

 

وی خطاب به دکتر رسول ظفرمند مدیرکل بیمه سلامت استان مازندران گفت: نحوه ارائه خدمات به بیمه‌شدگان را سهل و آسان‌نمایید تا همگان بتوانند به‌راحتی و درسریع‌ترین زمان ممکن خدمات موردنیاز خود را دریافت نمایند که بحمدالله در گزارشی که از اقدامات این اداره کل دراستان بیان شد به سهل‌الوصول بودن خدمات سازمان بیمه سلامت اشاره‌شده است.

 

آیت‌الله محمدباقر محمدی‌لائینی نماینده ولی‌فقیه در مازندران در پایان مراتب تشکر و سپاس خود را از خدمات و اقدامات مجموعه بیمه سلامت استان اعلام کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه