شمانیوز

مجمع عمومی فوق‌العاده بانک اقتصادنوین امروز با حضور 67.5 درصد سهامداران در ساختمان مرکزی این بانک برگزار شد.

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی بانک اقتصادنوین، دستور جلسه مجمع عمومی فوق‌العاده بانک اقتصادنوین (شرکت سهامی عام)، استماع گزارش هیئت ‌مدیره و گزارش بازرس قانونی در خصوص افزایش سرمایه بانک و اتخاذ تصمیم در خصوص افزایش سرمایه بانک و اصلاح ماده مربوط در اساسنامه بود.


در ابتدای این جلسه، علیرضا بلگوری، مدیرعامل بانک گفت: ما به دنبال افزایش سرمایه بانک از دو محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌های ثابت بانک و آورده نقدی سهامداران هستیم. در صورتی که سهامداران با افزایش سرمایه بانک موافقت کنند بانک در آینده با موفقیت‌های زیادی روبرو خواهد شد و آینده روشن‌تری در پیش رو خواهد داشت. 


او به سودآوری به‌عنوان مهم‌ترین دستاورد افزایش سرمایه بانک اشاره کرد و افزود: افزایش سرمایه بانک، علاوه بر اینکه الزامات بانک مرکزی در این بخش را محقق می‌کند، موجب افزایش حجم عملیات بانکی، افزایش سودآوری و درآمدزایی، افزایش قیمت سهام بانک در بورس و افزایش سهم از بازار در بخش‌های تسهیلات، سپرده‌ها، کارمزدها و ... خواهد شد. بنابراین موافقت سهامداران با افزایش سرمایه بانک می‌تواند شتاب بانک در سودآوری و رشد در تمام عرصه‌ها را افزون کند.


در ادامه و پس از ارائه گزارش بازرس قانونی بانک، سهامداران حاضر در جلسه، فقط افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ ثابت بانک به مبلغ 17.294.734 میلیارد ریال را تصویب کردند.


بر این اساس، سرمایه نخستین بانک خصوصی جمهوری اسلامی ایران با 132 درصد افزایش از مبلغ 13.131.000 میلیون ریال به مبلغ 30.425.734 میلیون ریال رسید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه