شمانیوز

درنشست مشترک صورت گرفت؛

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت، نسبت به پوشش بیمه برای دستیاران پزشکی و دانشجویان PHD تاکید کرد.

به گزارش شمانیوز به نقل از آی هینا، مهندس طاهر موهبتی در نشست انعقاد تفاهم نامه درخصوص بیمه درمانی دانشجویان دستیاری و دوره PHD میان سازمان بیمه سلامت و معاونت فرهنگی دانشجویان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: پوشش بیمه برای آحاد جامعه از ماموریت های بیمه سلامت است ، لذا ابزار حفاظت و صیانت مالی از آن پوشش بیمه ای است؛ تا بتوان هزینه های مردم را در بخش سلامت کاهش داد.

 

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت افزود: پس از اجرای طرح تحول سلامت، هزینه های مردم در حوزه سلامت به ۳۹ درصد کاهش پیدا کرد، اگر چه طبق برنامه ششم باید این هزینه ها به ۲۵ درصد کاهش پیدا کند.

 

مهندس طاهر موهبتی  با تاکید بر درخشش عملکرد نظام سلامت، در دوره شیوع کرونا در کشور تصریح کرد: کشور ما با وجود مشکلات اقتصادی این بیماری را در مقایسه با کشورهای دیگر به خوبی کنترل کرد که نشان از ایثارگری کادر درمان و فعالیت های شبانه روزی طلایه داران نظام سلامت دارد.

 

این مقام مسئول با اشاره به اینکه بیمه ها در گذشته ۲۵ درصد هزینه ها را عهده دار بودند اظهار داشت : این درحالی است که در حال حاضر این هزینه ها به ۳۴ درصد رسیده است.

 

وی با یادآوری طرح پوشش اجباری بیمه طبق قانون برنامه ششم گفت: تا کنون بیش از ۲ میلیون نفر برای استفاده از پوشش بیمه ای درخواست ارزیابی وسع کردند که مراحل بررسی این مسئله در حال انجام است.

 

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت، با ابراز خرسندی از ابتکار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پوشش بیمه ای دستیاران پزشکی و دانشجویان PHD فاقد پوشش بیمه ای گفت: این عملکرد  وزارت بهداشت در حمایت از مدافعان نظام سلامت ستودنی است، در همین رابطه ۵۰ درصد هزینه حق بیمه توسط وزارت بهداشت تامین می شود و در ۵۰ درصد دیگر صندوق رفاه به کمک دانشجو خواهد آمد .

 

وی تاکید کرد: جمعیت این گروه از دانشجویان و دستیاران پزشکی ۲۲ هزار نفر است که با خانواده به احتمال بسیار به ۵۰ هزار نفر افزایش پیدا می کند.

 

موهبتی با ابراز امیدواری از پوشش بیمه ای برای سایر گروه های دیگر دانشجویی درآینده تاکید کرد: در بحث بیمه تکمیلی این افراد نیز بیمه آتیه سازان حافظ می تواند حمایت کند.

 

وی گفت: عدم وجود بیمه برای هیچ فردی در کشور پذیرفتنی نیست ، البته در استفاده از بیمه به عنوان یک اصل مهم در زندگی باید ترویج و تبلیغ کافی صورت گیرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه