شمانیوز

27 اردیبهشت، روزجهانی ارتباطات و روابط عمومی را به عنوان نخستین نهاد مدنی، صنفی کشور در حوزه روابط عمومی و ارتباطات به فعالان و کارشناسان صدیق و سختکوش این حوزه صمیمانه تبریک میگوییم و برای رهروان این مسیر دشوار و حساس در خدمت به مردم و غلبه برکاستیها و مشکلات، موفقیت روز افزون آرزو میکنیم.

به گزارش شمانیوز به نقل از تصویر روز، از اواخر سال 98 تاکنون فضای ارتباطی جهان و ایران بی چون وچرا تحت تاثیرات عمیق ویروس فراگیر کرونا و آسیب های غیرقابل جبران جانی و مادی آن قرارگرفته و دراین میان چگونگی تدابیر و کیفیت رفتار و عملکرد دولتها، سازمانها و موسسات درقبال انتظارات مردم ومخاطبانشان درمعرض داوری روزمره واقع گردیده است.


به این ترتیب توجه به جایگاه و نقش روابط عمومی ها به عنوان نهاد واسط میان جامعه و دستگاههای مختلف دردستورکار قرارگرفته و ایفای وظایف ذاتی و کلیدی این نهاد به ویژه در مقوله اعتمادسازی، به نیازی مبرم مبدل شده است.


بی تردید شرایط پیچیده کنونی بیش از هرزمان دیگری ضرورت بازگشت به ارزش های بلندی چون صداقت ، شفافیت، درستی اطلاعات، اجتناب از پنهانکاری و تقویت پیوندهای واقعی با نهادهای مدنی ورسانه های مسئول را پیش روی روابط عمومی ها قرارداده است.


ازسوی دیگر گرامیداشت روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی دراین برهه حساس به معنای کمک به احیاء و تقویت این ارزشها در نظام مدیریتی کشور نیز هست ؛ چراکه ارتباطات اجتماعی بخشی از تکالیف مدیریت در هر سازمان ونهادی محسوب می شود و در واقع اعتقاد قلبی و عملی مدیران به پاسخگویی درقبال افکارعمومی و عمل به این اعتقاد درمسیر تدوین و اجرای برنامه های خرد و کلان ، مهمترین شرط اعتمادسازی محسوب می شود.


انجمن روابط عمومی ایران همچنین با ادای احترام نسبت به جانباختگان فاجعه فراگیر کرونا ، مراتب تقدیرخودرا به جامعه خدمتگزار نظام سلامت تقدیم داشته و از دست اندرکاران امور ارتباطات اجتماعی در تمامی بخش ها دعوت می کند تا درکنار تسهیل ارائه خدمات دستگاه ها و موسسات به مردم دراین شرایط دشوار، به سهم خود درزمینه ثبت ومستندسازی تلاش ها و انعکاس صادقانه اطلاعات وتقویت فضای اعتماد متقابل با جامعه مخاطبان خود بیش از پیش کوشا باشند.

 

خسرو رفیعی
رئیس انجمن روابط عمومی ایران

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه