شمانیوز

وزیر بهداشت گفت: اجازه ورود تجهیزات پزشکی و موارد مصرفی بهداشتی غیر استاندارد ضد کرونا را به بازار نمی‌دهیم.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران : سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، گفت: اجازه ورود تجهیزات پزشکی و موارد مصرفی بهداشتی غیر استاندارد را به بازار نمی‌دهیم.

نمکی افزود: با وجود انبوه برنامه‌هایی که برای مقابله با کرونا داشتیم هرگز در طول این مدت از هیچ استانداردی کوتاه نیامدیم.

نمکی گفت: حتی در اوج نیازمندی‌ها رعایت استاندارد‌ها جزو اصول ما بود. همکاران ما در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کاملاً نظارت دارند و غیر از موارد تأیید شده از نظر جی. ام. پی و استاندارد، اجازه ورود هیچ موردی را به بازار نمی‌دهیم مگر مواردی که افراد در خانه خودشان ماسک‌های خانگی درست می‌کنند.

او افزود: در زمینه تهیه ماسک‌های خانگی قابل شستشو و قابل استفاده مکرر هم آموزش‌های لازم با رعایت اصول بهداشتی در صدا و سیما داده شد.

نمکی گفت: تجهیزات و موارد مصرفی پزشکی و بهداشتی هیچ وقت در طول زمان مقابله با کرونا بدون رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و رعایت استاندارد‌ها اجازه ورود به بازار نداشتند.

وزیر بهداشت افزود: همه کارگاه‌ها قبل از اینکه بخواهند محصولات را وارد بازار کنند حتماً باید از این وزارتخانه پروانه و مجوز فعالیت بگیرند و اگر ما مورد غیر استانداردی را ببینیم قطعاً برخورد می‌کنیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه