شمانیوز

طبق اعلام نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، علیرغم اینکه در یک هفته اخیر، بازار سکه و طلا داخلی تحولات بسیاری را شاهد بود، اما در روز‌های پایانی هفته برخلاف رشد انس جهانی، با کاهش نرخ ارز در داخل، سکه نیز نسبت به اوج قیمتی خود، کاهشی هفته را به پایان رساند.

قیمت سکه در هفته اخیر تغییرات زیادی را در بازار داشته است . طبق اعلام نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، علیرغم اینکه در یک هفته اخیر، قیمت سکه و طلا در بازار داخلی تحولات بسیاری را شاهد بود، اما در روز‌های پایانی هفته برخلاف رشد انس جهانی، با کاهش نرخ ارز در داخل، قیمت سکه نیز نسبت به اوج خود، کاهشی هفته را به پایان رساند.محمد کشتی آرای در رابطه با هفته پرتغییر برای قیمت سکه و طلا ، اظهار کرد: در یک هفته اخیر قیمت‌ها افزایشی پیش رفت، اما نکته قابل توجه اینجاست تا روز چهارشنبه قیمت انس جهانی تغییر چندانی نداشت و در محدود ۱۷۰۰ دلار بود، اما طی دیروز و امروز (جمعه) قیمت جهانی طلا تا ۱۷۳۳ افزایش یافته و تقریبا افزایش ۳۰ دلاری را تجربه کرده است.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از ایسنا : نایب رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و سازندگان طلا و جواهر طلا تهران ادامه داد:، اما از روز گذشته به دنبال کاهش قیمت ارز در داخل کشور، برخلاف افزایش قیمت انس جهانی، شاهد کاهش قیمت سکه و طلا در بازار داخلی بوده‌ایم. در هفته‌ای که گذشت قیمت سکه در بازار آزاد (بازار فیزیکی که معاملات در آن انجام می‌گیرد)، تا هفت میلیون و ۲۵۰ هزار تومان افزایش یافت، اما در آخرین معاملاتی دیروز و امروز، هفت میلیون و ۵۰ هزار تومان مورد معامله قرار گرفته است.

وی تاکید کرد: البته این درحالی است که ابتدای هفته سکه شش میلیون و ۷۰۰ هزار تومان بوده است، اما باتوجه به رشدی که در اواسط هفته کرده و تا هفت میلیون و ۲۵۰ هزار تومان بالا رفت، می‌توان گفت که از روز گذشته از اوج خود فاصله گرفته است.

کشتی آرای تاکید کرد: علاوه براین در این هفته همین افزایش روزانه یا در واقع افزایش نوسانات قیمت ارز و قیمت سکه و طلا در بازار داخلی باعث شد که تقاضای شدیدی در بازار برای سکه شکل بگیرد و حباب آن تا ۴۵۰ هزار تومان هم افزایش پیدا کند، اما از روز گذشته، با توجه به کاهش قیمت ارز، قیمت سکه و همچنین کاهش تقاضا، حباب سکه نیز تا ۳۰۰ هزار تومان کاهش پیدا کرد.

وی در مورد آخرین قیمت سکه و طلا در بازار داخلی اظهار کرد: سکه طرح جدید هفت میلیون و ۵۰ هزار تومان، سکه طرح قدیم شش میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، نیم سکه سه میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، ربع سکه دو میلیون و ۵۰ هزار تومان و سکه‌های یک گرمی نیز یک میلیون تومان قیمت دارند. علاوه براین در حال حاضر قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار ۶۸۵ هزار تومان و هر مثقال طلا دو میلیون و ۹۵۰ هزار تومان است. آخرین قیمت هر انس جهانی نیز ۱۷۳۳ دلار است.

محمد کشتی آرای نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران :

ابتدای هفته سکه شش میلیون و ۷۰۰ هزار تومان بوده است اما با توجه به رشدی که در اواسط هفته کرده و تا هفت میلیون و ۲۵۰ هزار تومان بالا رفت، می توان گفت که از روز گذشته از اوج خود فاصله گرفته است.

در این هفته همین افزایش روزانه یا در واقع افزایش نوسانات قیمت ارز و قیمت سکه و طلا در بازار داخلی باعث شد که تقاضای شدیدی در بازار برای سکه شکل بگیرد و حباب آن تا ۴۵۰ هزار تومان هم افزایش پیدا کند اما از روز گذشته، با توجه به کاهش قیمت ارز، قیمت سکه و همچنین کاهش تقاضا، حباب سکه نیز تا ۳۰۰ هزار تومان کاهش پیدا کرد

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه