شمانیوز

شمانیوز در گفتگو با افضلی بررسی کرد؛

عضو کمیسیون عمران مجلس دهم معتقد است که با رونق بورس و هدایت سرمایه‌ها به بخش ساخت و ساز مسکن، بازار مسکن رونق خواهد گرفت.

سید حسین افضلی، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری و تحلیلی شمانیوز، اظهار کرد: بورس و رونق بورس می‌تواند نقش مهمی در توسعه اقتصادی و نیز توسعه بخش مسکن داشته باشد. در بیشتر کشورهای جهان بخشی از منابع ساخت و ساز مسکن از طریق بورس تأمین می‌شود، اما در کشورمان تا به امروز چنین کاری صورت نگرفته است.

وی افزود: بخش مسکن یکی از بخش‌های مهم اقتصادی کشور محسوب می‌شود و نمی‌توان آن را در توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال نادیده گرفت.

عضو کمیسیون عمران مجلس دهم با بیان اینکه گرایش مردم به بازار بورس فرصتی را برای رونق بازار مسکن ایجاد کرده است، یادآور شد: همیشه سنت این بوده تا مردم پول‌های خود را صرف خرید مسکن کنند، ولی با رونق بورس و گرایش مردم به بازار سرمایه، پول‌های مردم به سمت سرمایه‌گذاری در بخش ساخت و ساز روانه می‌شود و همین مسئله سبب خواهد شد تا هم ساخت و ساز رونق بگیرد و هم کمبود عرضه در بازار نباشد؛ پس با این اقدام در یک فرآیند کوتاه مدت شاهد افت نسبی قیمت مسکن و کمک به خانه‌دار شدن تمام اقشار جامعه خواهد شد.

نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی حجم نقدینگی سرگردان در کشور بسیار بالا بوده و این خود یک خطر بزرگ و معضل برای اقتصاد کشور محسوب می شود، زیرا هجوم این اعتبارات به هر بازار اقتصادی، نتیجه ای جزء تنش و آشفتگی اقتصادی به دنبال نخواهد داشت، از این رو بهتر است که سرمایه‌های سرگردان در یک مسیر درست هدایت شود.

افضلی ادامه داد: با به‌کارگیری ظرفیت بورس می‎‌توان سرمایه‌های سرگردان را جذب و به سمت بازار ساخت و ساز مسکن هدایت کرد، با این روش هم سرمایه گذاران به سود قابل قبولی دست می یابند و هم اینکه با ورود اعتبارات کلان، بخش تولید مسکن رونق خواهد گرفت.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: در شرایط کنونی کشور با مشکل کمبود مسکن مواجه است، از این رو تأمین مالی بخش مسکن از طریق بورس می‌تواند این گره بسیار مهم را رفع کرد. سرمایه‌گذاری مردم در بورس برای توسعه ساخت و ساز مسکن می‌تواند ریسک سرمایه‌گذاری در کشور را کاهش دهد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه