شمانیوز

معاون سیاسی امنیتی استانداری زنجان مطرح کرد:

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان، الکترونیکی کردن خدمات توسط بیمه سلامت را اقدام مثبت این سازمان عنوان کرد.

به گزارش شمانیوز به نقل از آی هینا؛ احمد مرادی گفت: الکترونیکی کردن خدمات بیمه ای تسهیل ارائه خدمات و صرفه جویی را به دنبال داشته و در راستای جهش تولید است که بهره وری را بیش از گذشته ارتقاء می دهد.

 

این مقام مسئول افزود: یکی از شقوق توسعه پایدار و انسان محور، مقوله توسعه انسانی است درآن سه حوزه آموزش ، سلامت ،وامید به زندگی اهمیت زیادی دارد.

 

وی تصریح کرد: زمینه های تحقق ، پویایی و پایداری سه حوزه مطرح شده تنها به دانشگاه های علوم پزشکی و یا به سازمان بیمه سلامت اختصاص ندارد چرا که حوزه سلامت یک رویکرد عام و همه جانبه است ، یعنی دولت ها باید بسترهای خدمت رسانی و تسهیل گری در خدمت رسانی مردم را فراهم کنند تا بتوانند انسان های توسعه یافته داشته باشند.

 

مرادی اظهار داشت: برای پایداری حوزه های یاد شده سازمان های بیمه گر ظهور و بروز می یایبند ، ضمن آنکه در نظام اجتماعی باید به مقوله سلامت و خدمات آن توجه کرد و از طرفی همگانی کردن سلامت ، تامین حقوق شهروندی ،رضایتمندی در جامعه امنیت روانی و سلامت روانی را به دنبال دارد و به همین دلیل بیمه ها مکمل نقش دانشگاه های علوم پزشکی در تامین سلامت هستند.

 

وی گفت : در دنیای امروز بیمه جایگاه خاص خود را دارد و در کشورمان نیز به مقوله بیمه سلامت توجه جدی شده و رویکرد دولت دراین بخش اصلاح ساختار سلامت در جامعه ودیگری همگانی کردن بیمه است. هم اکنون درایران با جمعیت 80 میلیونی ، حدود 90 میلیون نفر تحت پوشش بیمه و 10 میلیون نفر نیز فاقد بیمه هستند که مشکل امروز این است که مساله همپوشانی باید برطرف شود.

 

معاون سیاسی ، امنیتی ادامه داد: براساس افکار سنجی انجام شده طی سال های گذشته در کشورمیزان اعتماد اجتماعی ، 10گروه مرجع مورد بررسی قرار گرفت که پزشکان در رده های بالاتری قرار داشتند و در این میان الکترونیکی کردن خدمات بیمه ای صیانت از جایگاه و میزان اعتماد جامعه به پزشکان را به دنبال دارد و تجربه نشان داده از تلاقی بخش خصوصی و دولتی می تواند انحراف معیاری ایجاد شود و برای تحقق ، ماموریتها و خدمتگزاری عالمانه تر در حوزه سلامت ، الکترونیکی کردن خدمات اقدامی مثبت بشمار می رود.

 

وی تاکید کرد: پیوند ارتباط و تعامل بین مراجع خدمت رسان در حوزه سلامت و بیمه ها باید بیش از گذشته تقویت شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه