شمانیوز

مدیر کل منابع انسانی و پشتیبانی سازمان بیمه سلامت مطرح کرد:

مدیر کل منابع انسانی و پشتیبانی سازمان بیمه سلامت گفت: بدون شک در حوزه انتخاب مدیران در کنار شاخص‏های اختصاصی، به فاکتورهایی همچون شجاعت ، دوراندیشی، تدبیر و عقلانیت نیز توجه می شود.

به گزارش شمانیوز به نقل از آی هینا، مهدی نوروزیان درتشریح نشست کانون ارزیابی مدیران سازمان بیمه سلامت ایران گفت: دراین نشست بر ضرورت  توجه به مسائلی نظیرافزایش تعداد اعضای تیم ارزیاب و پیش بینی دوره‌های آموزشی پیشرفته و ویژه برای ارزیابان تاکید شد.

 

مدیر کل منابع انسانی و پشتیبانی سازمان بیمه سلامت افزود: سازمان بیمه سلامت ایران از معدود سازمان‌های کشوراست که مجوز فعالیت کانون ارزیابی شایستگی مدیران را کسب کرده‌ است، لذا دراین جلسه از کارشناسان تقاضا شد درارزیابی و درنهایت انتخاب مدیران، در کنار شاخص‌های اختصاصی، به فاکتورهایی همچون شجاعت ، دوراندیشی، تدبیر و عقلانیت نیز توجه شود.

 

 وی با بیان اینکه مسائل مذکور به ‌عنوان شاخص‌های اصلی و پراهمیت محسوب می شوند تاکید کرد:  بدون شک در آینده نزدیک درحوزه انتخاب مدیران کل ، فرآیند انتخاب از طریق فراخوان ملی وانتخاب مدیران پایه و میانی از طریق فراخوان سازمانی صورت پذیرد.

 

نوروزیان اظهار داشت:  سازمان بیمه سلامت از معدود سازمان‌هایی است که به توسعه و پیشرفت می‌اندیشد و این سعی و تلاش تحسین برانگیز و قابل ستایش است.

 

وی با بیان اینکه فعالیت درسازمان توسعه محور مانند سازمان بیمه سلامت مایه افتخاراست گفت: ایجاد ساختار مدون و برنامه‌ ریزی برای گسترش فعالیت‌های این کانون باید گسترش پیدا کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه