شمانیوز

قیمت طلا، سکه امروز پنجشنبه 99/03/08 + تغییرات

قیمت طلا، سکه امروز پنجشنبه 99/03/08 + تغییرات

 

 

خبر در هر ساعت بروزرسانی می شود...

 

 

قیمت طلا، سکه امروز پنجشنبه 99/03/08 // ساعت 13:15

 
تغییر قیمت لحظه نوع
(-۰.۰۴%) -۶۰ ۱۷۰,۵۰۰ دلار
(-۰.۰۲%) -۳۰ ۱۸۵,۵۰۰ یورو
(-۰.۱۵%) -۳۲۰ ۲۱۴,۸۷۰ پوند
(-۰.۰۴%) -۲۰ ۴۸,۰۴۰ درهم امارات
(۰.۷۱%) ۵۰۰,۰۰۰ ۷۰,۵۰۰,۰۰۰ سکه بهار آزادی
(-۰.۰۳%) -۲۰,۰۰۰ ۷۳,۴۵۰,۰۰۰ سکه طرح جدید
(-۰.۵۳%) -۲۰۰,۰۰۰ ۳۷,۳۰۰,۰۰۰ نیم سکه
(-۱.۴۳%) -۳۰۰,۰۰۰ ۲۰,۷۰۰,۰۰۰ ربع سکه
(۰.۹۲%) ۱۰۰,۰۰۰ ۱۰,۹۰۰,۰۰۰ سکه گرمی
(۰.۰۷%) ۵,۰۰۰ ۷,۱۴۸,۰۰۰ گرم طلای 18
(۰.۰۶%) ۶,۰۰۰ ۹,۵۳۰,۰۰۰ گرم طلای 24
(-۰.۰۶%) -۲۰,۰۰۰ ۳۰,۹۴۰,۰۰۰ مثقال طلا
(۰.۰۱%) ۲۳ ۱,۷۲۱.۵۷ انس طلادلار
(-۰.۰۶%) -۵۰ ۸۷۸.۴۵ پلاتیندلار
(۰.۰۶%) ۱ ۱۷.۳۷ انس نقرهدلار
 

divider1

مرور بازار در روز گذشته//

هم‌اکنون در بازار آزاد قیمت هر گرم طلای ۱۸عیار ۷۰۰هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۷میلیون و ۳۵۰ تومان و قیمت دلار ۱۷هزار و ۴۰۰ تومان است.

امروز در بازار آزاد قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید 7 میلیون و 350 تومان و طرح قدیم 7 میلیون و 80 هزار تومان است.

قیمت سکه در روزهای اخیر رشد چشم‌گیری داشت و رسماً رکورد جدیدی را به ثبت رسانده است؛ سکه درحالی از 6 میلیون وارد کانال 7 میلیون شد که طبق اعلام برخی فعالان بازار طلا، سیگنال افزایش قیمت را از بورس دریافت کرده بود. البته بورسی‌ها نظر دیگری دارند و رشد قیمت دلار را عامل اصلی گرانی سکه ارزیابی می‌کنند.

بیش از چند هفته  قیمت گواهی سکه یک‌روزه در بورس کالا 500 تا 700 هزار تومان بیشتر از بازار بود ولی در نهایت طی روزهای اخیر ناظر بورس اعلام کرد:‌ نمادهای معاملاتی گواهی سپرده کالایی سکه طلا به‌دلیل وجود قیمت‌های نامتعارف در تابلوی معاملات تا اطلاع ثانوی در مرحله پیش‌گشایش باقی خواهد ماند.

بعد از آن هم بورس کالا اعلام کرد:‌ طبق مصوبه جدید هیئت مدیره سازمان بورس، کلیه اشخاص حقوقی به‌استثنای بازارگردان‌ها و صندوق‌های طلا و همچنین کدهای سبد تا اطلاع ثانوی مجاز به خرید اوراق گواهی سپرده کالایی سکه طلای بورس کالا نیستند.

به‌نظر می‌رسد ممنوعیت معاملات اوراق گواهی سکه برای حقوقی‌ها، اثر خود را در بورس گذاشته و مصداق آن هم تشکیل صف‌های فروش برای سکه‌های یک‌روزه است؛ فعالان بازار می‌گویند دیگر سکه‌های بورسی جذابیتی برای سرمایه گذاران ندارند.

با این حال اما روند صعودی قیمت طلا و سکه در بازار کماکان ادامه دارد که مهمترین دلیل آن افزایش قیمت ارز در بازار آزاد است؛ بر همین اساس هم‌اکنون قیمت نیم‌سکه بهار آزادی 3 میلیون و 830 هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی 2 میلیون و 120 هزار تومان و سکه گرمی یک میلیون و 80 هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

قیمت هر گرم طلای 18عیار هم 700 هزار تومان، هر گرم طلای 24 عیار 950 هزار تومان و هر مثقال طلا 3 میلیون و 90 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت 1706 دلار معامله می‌شود./// تسنیم

 

divider1

** منبع قیمت ها در جدول سایت .tgju.org می باشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه