شمانیوز

منتخب مردم اردبیل در مجلس یازدهم گفت: اخذ مالیات از خانه‌های خالی و بدون سکنه، قطعاً برروی کاهش قیمت مسکن تأثیر بسیاری خواهد گذاشت

علی نیکزاد، منتخب مردم اردبیل در مجلس یازدهم در گفتگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری و تحلیلی شمانیوز، درباره تأثیرگذاری اخذ مالیات از خانه‌های خالی بر کاهش قیمت مسکن اظهار کرد: اخذ مالیات از خانه‌های خالی و بدون سکنه، قطعاً برروی کاهش قیمت مسکن تأثیر بسیاری خواهد گذاشت و باید این مهم را مسئولان اجرایی و دستگاه مالیاتی جدی بگیرند.

وی ادامه داد: در بخش مسکن باید دوباره تلاش شود تا از محل بازگشت اقساط مسکن مهر، بتوان در مقیاس میلیونی خانه ساخت.

 

منتخب مردم اردبیل در مجلس یازدهم با بیان اینکه دولت هیچگاه خود متولی ساخت مسکن نمی‌شود، یادآور شد: بلکه دولت تسهیلات پرداخت می‌کند تا سهیل کند آنچه که برای کاهش قیمت تمام شده مسکن لازم است. در این راستا دولت می‌تواند زمین واگذار کند و از معاملات مکرر و خانه‌های خالی مالیات اخذ کند؛ لذا با در نظر گرفتن چنین شرایطی دولت می‌تواند در کنار تولید، قیمت مسکن را کنترل کند، ولی اگر فقط تولید شود، اما نظارتی بر عرضه وجود نداشته باشد، نتیجه‌اش همین احتکار دو میلیون و 600 هزار مسکن می‌شود و امروز با حجم انبوهی از مستأجران که حدود 6 میلیون هستند مواجه‌ایم.

 

نیکزاد با بیان اینکه مجلس یازدهم به ماجرای کنترل و نظارت بر قیمت مسکن ورود جدی خواهد داشت، گفت: باید در این رابطه منتظر نظر کمیسیون‌ها و ارائه طرح از سوی نمایندگان بود و همچنین ضروری است که دولت لایحه ارائه دهد.

وی بیان کرد: اما فعلاً باید منتظر تکمیل فرآیند اعتبارنامه نمایندگان بود و همچنین باید منتظر ماند و دید که ترکیب کمیسیون‌های تخصصی مجلس یازدهم چه خواهد بود.

 

منتخب مردم اردبیل در مجلس یازدهم تأکید کرد: از کمیسیون‌های تخصصی انتظار می‌رود تا مباحث تخصصی پیرامون خودش را پیگیری کند تا قیمت بازار مسکن متعادل شود تا گره‌ای از مشکلات مردم باز شود.

به گفته نیکزاد؛ اگر وضعیت بازار مسکن کنترل نشود، امسال دورنمای قیمت‌های مناسب نخواهد بود.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied