شمانیوز

قیمت طلا، سکه امروز دوشنبه 99/03/12+ تغییرات

قیمت طلا، سکه امروز دوشنبه 99/03/12+ تغییرات

 

 

این خبر در هر ساعت بروزرسانی می شود...

 

 

 

قیمت طلا، سکه امروز دوشنبه 99/03/12// ساعت 09:08

 
تغییر قیمت لحظه نوع
(-۰.۰۴%) -۶۰ ۱۷۱,۰۰۰ دلار
(-۰.۰۱%) -۲۰ ۱۸۶,۰۰۰ یورو
(۰.۰۱%) ۲۰ ۲۱۷,۷۰۰ پوند
(۰.۰۲%) ۱۰ ۴۸,۳۰۰ درهم امارات
(۰.۷%) ۵۰۰,۰۰۰ ۷۱,۵۰۰,۰۰۰ سکه بهار آزادی
(-۰.۰۱%) -۱۰,۰۰۰ ۷۳,۱۲۰,۰۰۰ سکه طرح جدید
(-۰.۲۷%) -۱۰۰,۰۰۰ ۳۷,۳۰۰,۰۰۰ نیم سکه
(-۰.۴۹%) -۱۰۰,۰۰۰ ۲۰,۳۰۰,۰۰۰ ربع سکه
(-۰.۹۱%) -۱۰۰,۰۰۰ ۱۰,۹۰۰,۰۰۰ سکه گرمی
(-۰.۰۶%) -۴,۰۰۰ ۷,۱۹۴,۰۰۰ گرم طلای 18
(-۰.۰۶%) -۶,۰۰۰ ۹,۵۹۲,۰۰۰ گرم طلای 24
(۰.۱%) ۳۰,۰۰۰ ۳۱,۱۸۰,۰۰۰ مثقال طلا
(۰.۰۳%) ۵۷ ۱,۷۴۲.۱۴ انس طلادلار
(۰.۰۱%) ۱۰ ۸۸۲.۶ پلاتیندلار
(۰.۰۵%) ۱ ۱۸.۲۶ انس نقرهدلار
 

divider1

مرور بازار در روز گذشته//

هم‌اکنون قیمت نیم‌سکه بهار آزادی 3 میلیون و 770 هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی 2 میلیون و 70 هزار تومان و سکه گرمی یک میلیون و 80 هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

قیمت هر گرم طلای 18عیار هم 737 هزار تومان، هر گرم طلای 24 عیار 958 هزار تومان و هر مثقال طلا 3 میلیون و 150 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت 1729 دلار معامله می‌شود.

 

 در حالی که سرمایه گذارانی که منتظر واکنش دولت ترامپ به تصویب قانون امنیت ملی هنگ کنگ توسط چین و تاثیر احتمالی آن بر اقتصاد بحران زده جهانی بودند محتاطانه به معامله پرداختند قیمت طلا روز جمعه شاهد رشد بود.

بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با 0.69 درصد افزایش به 1730 دلار و 27 سنت رسید. قیمت طلا در پایان معاملات آتی برای تحویل در ماه اوت نیز با 1.35 درصد رشد به 1751 دلار و 70 سنت رسید.

ادوارد مویا تحلیلگر موسسه اوآندا در این باره گفت: «بازارها کاملا روی روابط 2 اقتصاد بزرگ جهان و روی یک رویارویی بلندمدت متمرکز شده اند.» وی افزود: «به دلیل نامعلوم بودن میزان تیرگی روابط آمریکا و چین در هفته های آینده احتمالا شاهد تداوم تقاضا برای سرمایه گذاری در بازار طلا خواهیم بود.»

ترامپ اواخر دیروز در کنفرانسی خبری اعلام کرد که دولتش لغو امتیازات تجاری اعطا شده طی 22 سال گذشته به هنگ کنگ را آغاز خواهد کرد.

نگرانی های فزاینده از تبعات گسترده اقتصادی شیوع ویروس کرونا، تشدید تنش ها بین آمریکا و چین و کاهش جهانی نرخ بهره موجب شد تا قیمت طلا در طی ماه می شاهد رشد بیش از 3 درصدی باشد. تسنیم//

 

 

divider1

 

 

** منبع قیمت ها در جدول سایت .tgju.org می باشد

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied