شمانیوز

قائم مقام فروش سایپا در برنامه رادیویی دال(رادیو جوان) با تأکید بر اینکه اهتمام جدی برای عدالت در ثبت نام خودرو وجود دارد، گفت: متقاضیان در ساعات کم ترافیک مثلا شب برای ثبت نام مراجعه کنند و مراکز تماس سایپا به‌صورت ۲۴ ساعته آماده تماس متقاضیان ثبت نام برای اعلام مشکلات احتمالی در روند ثبت نام و دریافت راهنمایی‌های لازم هستند.

خودرو | مجید باقری در این برنامه در خصوص ثبت نام و قرعه کشی برای تحویل خودرو به مشتریان بیان کرد: در این مرحله از ثبت نام با محوریت وزارت صمت تمامی نهادهای حاکمیتی به خودرو سازان برای احراز صلاحیت متقاضیان کمک می‌کنند و به همین دلیل به بانک‌های اطلاعاتی سایر دستگاه‌ها و نهادهای حاکمیتی دسترسی داریم.وی اضافه کرد: این دسترسی سبب شده است تا بسیاری از راستی آزمایی‌ها و احراز صلاحیتها به‌صورت آنلاین انجام بشود که این سرعت و روند و صحت ثبت نام را تسریع داده است.قائم مقام فروش سایپا ادامه داد: به عنوان نمونه اگر پس از انجام فرآیند ثبت نام، یک کدملی هم متقاضی دریافت خودرو از سایپا و هم ایران خودرو باشد، توسط سامانه‌های جامع اطلاعاتی شناخته می‌شود و به‌صورت اتوماتیک فقط ثبت نام برای سایپا در سامانه باقی می‌ماند و ثبت نام ایران خودرو برای این شخص حذف می‌شود.

باقری گفت: فرصت ثبتنام ۱۰ روزه و به‌صورت شبانه روزی(۲۴ ساعته) برای این مرحله در نظر گرفته شده است، این در حالی است که در ثبت نام‌های گذشته فرصت ثبت نام بسیار کوتاه و بعضا فروش‌های فوری در کمتر از ۵ دقیقه انجام می‌گرفت.

وی با بیان اینکه اهتمام جدی برای عدالت در ثبت نام وجود دارد، افزود: اگر متقاضیان در ساعات کم ترافیک مثلا شب برای ثبت نام مراجعه کنند بروز برخی مشکلات در ثبت نام نیز کمتر است و ثبت نام سریعتر انجام می‌شود.

قائم مقام فروش سایپا در خصوص آمار ثبت نامی‌ها نیز بیان کرد: در مجموعه سایپا تاکنون بیش از ۶۰۰ هزار نفر برای دریافت خودرو ثبت نام کرده‌اند و مراکز تماس سایپا به‌صورت ۲۴ ساعته آماده تماس متقاضیان ثبتنام برای اعلام مشکلات احتمالی در روند ثبت نام و دریافت راهنمایی‌های لازم هستند.

باقری گفت: در تمامی فروش‌های فوری قبلی خودروسازان الزام اخذ چک وجود داشت منتها در این مرحله بر اساس نگاه خوب وزارت صمت این شرط تسهیل شد تا به تناسب اعتمادی که مردم به صنعت خودرو دارند، پاسخ مناسبی نیز دریافت کنند.

وی بیان کرد: از نظرات نخبگان برای طرح‌های ثبت نام آتی استفاده می‌کنیم و آماده دریافت پیشنهادات نخبگان هستیم.

قائم مقام فروش سایپا همچنین تصریح کرد: در این مرحله از ثبت نام امکان ویرایش(کدپستی و شماره حساب و نوع خودرو) را به دلیل احتمال بروز برخی شبهات نداریم و پس از انجام قرعه کشی این امکان وجود خواهد داشت.

منبع: عصر خودرو

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

  • ضیاءالدین نظری

    عالي بود


روی خط رسانه