شمانیوز

در ابتدای هفته یارانه معیشتی واریز و پرداخت بیمه بیکاری کسانی که در اسفند ماه بیکار شده‌اند نیز آغاز شد، همچنین نخستین سهام عدالت توسط بانک ملی به فروش رفت.

در هفته جاری دولت دو واریزی انجام داد، ابتدا یارانه معیشتی را واریز کرد و بعد از آن مقرر شد واریزی بیمه بیکاری کسانی که در اسفند ماه سال گذشته بیکار شده‌‌اند انجام شود.

یارانه معیشتی بنزین طبق روال چند ماه گذشته در روز شنبه اخیر در ساعت ۲۴ به حساب سرپرستان خانوار واریز شد.

با پرداخت یارانه معیشتی ماه جاری، واریز آن به ماه هفتم رسیده است.

مبلغ پرداختی بابت طرح حمایتی معیشتی دولت به خانوار‌های یک نفره ۵۵ هزار تومان، دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، چهار نفره ۱۷۲ هزار تومان و پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان واریز می‌شود.

همچنین قرار است که تا پایان خرداد ماه اعتراض متقاضیان دریافت یارانه معیشتی بررسی شود و اگر اعتراض آنها پذیرفته شده به لیست یارانه بگیران در تیر ماه اضافه می‌شوند.

دیگر پرداختی دولت بیمه بیکاری بوده است.

مقرر شده از ابتدای هفته جاری بیمه بیکاری کسانی که در اسفند ماه سال گذشته بیکاری شده‌اند واریز شود.

در این خصوص مسعود بابایی، مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار تعداد بیکاران را ۳۷۲ هزار و ۸۹۱ نفر اعلام کرد اما مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفته از مجموع افراد متقاضی دریافت بیمه بیکاری اسفند سال گذشته، پس از پالایش وزارت کار و سازمان تأمین اجتماعی فهرست ۲۴۰ هزار نفری به همراه شماره حساب افراد برای دریافت بیمه بیکاری به سازمان برنامه و بودجه ارائه شد.

همچنین قرار بود وجه حاصل از فروش سهام عدالت کسانی که ۳۰ درصد از سهام خود را از طریق بانک‌ها می‌فروشند نیز ظرف مدت چند روز واریز شود.

ثبت درخواست فروش ۳۰ درصد از سهام از روز سه‌شنبه ششم خرداد ماه آغاز شد و روز گذشته به پایان رسید، بنابراین این امکان وجود دارد که برخی از سهامداران معادل ریالی ۳۰ درصد از سهام خود را طی روزهای اخیر دریافت کرده‌ باشند یا حداکثر در هفته آینده دریافت کنند.

چهار روز قبل ستاد خبری سهم عدالت اطلاعیه‌ای منتشر و اعلام کرد بانک ملی ایران نخستین بانکی بود که بخش اعظم سهام مربوط به سفارش‌های دریافتی از مشمولان سهام عدالت را به فروش رساند که بلافاصله پس از تسویه معاملات و دریافت وجه به حساب متقاضیان فروش واریز خواهد شد.

 

منبع: تجارت نیوز

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه