شمانیوز

تولید آزمایشی کنسانتره فولاد سنگان و گندله سازی سناباد آغاز شد

کارخانه های کنسانتره فولاد سنگان با ظرفیت 5 میلیون تن و گندله سازی سناباد (سیمیدکو) با ظرفیت 2.5 میلیون تن، به تولید آزمایشی رسیده اند و طبق پیش بینی ها تا پایان خرداد ماه جاری افتتاح می شوند.

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، در این زمینه علی امرائی مدیرعامل فولاد سنگان در خصوص پروژه 5 میلیون تنی کنسانتره سنگان گفت: کارخانه کنسانتره فولاد سنگان در منطقه سنگان ظرفیت تولید 5 میلیون تن کنسانتره و در قالب دو خط 2.5 میلیون تنی در سال طراحی شده است.

 

امرائی افزود: محصولات این کارخانه جهت تامین خوراک گندله سازی مبارکه استفاده می شود.

 

مدیرعامل فولاد سنگان با بیان اینکه بیش از 50 درصد تجهیزات (وزنی) این کارخانه "ساخت داخل" است، گفت: این کارخانه توسط متخصصان ایرانی احداث شده است.

 

وی گفت: کارخانه فوق مانع خام فروشی می شود و زمینه ثبات تولید در فولاد مبارکه را فراهم می کند.

 

امرائی ادامه داد: اشتغال مستقیم کارخانه 500 نفر به طور مستقیم و 3 هزار نفر به طور غیرمستقیم است.

 

اشتغالزایی جدید و جلوگیری از خام فروشی

محمد مدنی فر مدیرعامل شرکت توسعه فراگیر سناباد نیز در خصوص کارخانه 2.5 میلیون تنی گندله این شرکت گفت: طراحی، مهندسی و اجرای پروژه فوق توسط متخصصان ایرانی انجام شده است. بیش از 50 درصد تجهیزات کارخانه فوق به لحاظ وزنی، ساخت داخل است.

 

مدنی فر با بیان اینکه این کارخانه در منطقه محروم شرق کشور، زمینه اشتغالزایی و جهش تولید در عسلویه شرق کشور را فراهم خواهد کرد، افزود: راه اندازی این کارخانه زمینه ساز جلوگیری از خام فروشی و اشتغالزایی در منطقه محروم خواف شده است.

 

مدیرعامل شرکت توسعه فراگیر سناباد اعلام کرد: این واحد به صورت مکانیزه بوده و گندله بعد از تولید به صورت مستقیم به واحدهای تولیدی هدف در مجتمع سنگان خواف منتقل می‌شود.

 

وی گفت: اشتغالزایی این کارخانه 250 نفر به طور مستقیم و 1500 نفر به طور غیرمستقیم است.

 

مجتمع سنگ آهن سنگان از مجموعه های تحت پوشش سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو) است. معادن سنگان دارای یک میلیارد و 200 میلیون تن ذخیره توده معدنی هستند و برنامه تولید 17 میلیون تن کنسانتره و 15 میلیون تن گندله در سنگان، هدفگذاری شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه