شمانیوز

منصور یزدی زاده گفت: شرکت ذوب آهن ۴۰ درصد سهام شرکت پالایش قطران را در اختیار دارد و ۶۰ درصد از سهام آن شرکت در اختیار گروه بنیاد است که با موافقت ۱۰۰ درصدی سهامداران آن شرکت در سال گذشته مقرر شد اقدامات لازم جهت پذیرش و عرضه سهام شرکت قطران صورت پذیرد.

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی شرکت ذوب آهن اصفهان، منصور یزدی زاده مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان در خصوص عرضه سهام شرکت پالایش قطران ذغال سنگ در بورس گفت: شرکت ذوب آهن ۴۰ درصد سهام شرکت پالایش قطران را در اختیار دارد و ۶۰ درصد از سهام آن شرکت در اختیار گروه بنیاد است که با موافقت ۱۰۰ درصدی سهامداران آن شرکت در سال گذشته مقرر شد اقدامات لازم جهت پذیرش و عرضه سهام شرکت قطران صورت پذیرد.

 

وی گفت: بر این اساس افزایش سرمایه قطران در مرحله تصویب مجمع قرار دارد و انتظار بر این است در سال ۹۹، بیست درصد از سهام شرکت قطران در بازار سرمایه عرضه شود.

 

یزدی زاده گفت: همچنین شرکت پویش بازرگان نیز از دیگر شرکت‌های وابسته ذوب آهن اصفهان در صدد انجام اقدامات لازم جهت ورود به بورس است.

 

مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان در این خصوص گفت: شرکت پویش بازرگان با مالکیت ۱۰۰ درصدی ذوب آهن اصفهان در سال ۹۴با هدف مدیریت بازار محصولات ذوب آهن و جلوگیری از سفته بازی در بازار تاسیس و در راستای جلب مشارکت فعالان بازار محصولات فولادی ذوب آهن، در مهرماه ۹۴، اقدام به واگذاری سهام خود به میزان ۶۴ درصد به مشتریان باسابقه و عمده محصولات فولادی ذوب آهن جهت استفاده از توان و مدیریت بخش خصوصی نمود و هم اکنون این شرکت به عنوان بازوی شرکت ذوب آهن اصفهان هم در بخش فروش محصولات و هم در بخش تامین مواد اولیه توانسته برای ذوب آهن اصفهان مفید واقع شود.

 

وی در ادامه به برنامه‌های شرکت ذوب آهن اصفهان در جهت افزایش سرمایه شرکت‌های تابعه شامل شرکت‌های پویش معادن، پویش ساخت و تارابگین به منظور تامین سرمایه در گردش، اصلاح ساختار مالی و همچنین رعایت الزامات کفایت سرمایه جهت مهیا نمودن شرایط پذیرش آن شرکت‌ها در راستای ورود به بازار سرمایه اشاره کرد و گفت: پس از اصلاح ساختار مالی این شرکت ها، مراحل پذیرش آنها نیز در بورس یا فرابورس پیگیری خواهد شد که پیش‌بینی می‌شود این مهم نیز در سال ۱۴۰۰ به وقوع بپیوندد.

 

مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان افزود: با عرضه سهام شرکت‌های زیرمجموعه علاوه بر افزایش ارزش پرتفوی سرمایه گذاری‌های شرکت و ارتقای نقدشوندگی سهام شرکت‌های زیرمجموعه، شاهد شفافیت بیشتر گزارش دهی و بهبود کیفیت صورت‌های مالی آن شرکت‌ها خواهیم بود و نقدینگی حاصل از عرضه سهام آن شرکت‌ها در طرح‌های توسعه‌ای و پروژه‌های آتی آن شرکت‌ها صرف خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه