شمانیوز

یونسکو از مدیر ژئوپارک جهانی قشم برای تدریس دوره فشرده مدیریت ژئوپارک‌های جهانی دعوت کرد.

به گزارش شمانیوز به نقل از ایرنا؛ مدیر ژئوپارک جهانی قشم روز چهارشنبه در این باره گفت: دوره فشرده مدیریت ژئوپارک‌های جهانی یونسکو مهم ترین دوره آموزشی رسمی این نهاد در حوزه ژئوپارک است که همه ساله در جزیره لسووس کشور یونان برگزار می‌شود.

 

علیرضا امری کاظمی افزود: امسال دوازدهمین دوره این آموزش‌ها به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت آنلاین و در فضای مجازی برگزار می‌شود.

 

وی خاطرنشان کرد: سعی می‌شود از این اتفاق برای معرفی‌، ‌تبلیغ و ارتقای جایگاه بین المللی جزیره قشم استفاده شود.

 

همه ساله شماری از چهره‌های صاحب‌نام از استادان یونسکو،‌ دانشگاه‌های مرتبط و برخی ژئوپارک‌ها در این دوره به تدریس و ارایه مطب می پردازند.

 

جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.

 

پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است.

 

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه