شمانیوز

نماینده کردستان در مجلس یازدهم:

محسن فتحی گفت: بیمه سلامت به عنوان بزرگترین خریدار خدمات سلامت در کشور نقش بسزایی درنظارت بر کیفیت و نحوه ارائه خدمات بهداشتی درمانی و همچنین تامین منابع مالی حوزه سلامت دارد .

به گزارش شمانیوز به نقل از آی هینا؛ وی با اشاره به افزایش میزان رضایتمندی مردم از حوزه سلامت، و خدمات شایان بیمه سلامت در حفاظت مالی از بیمه شدگان این سازمان در زمان بیماری افزود:  در حوزه بیمه سلامت اقدامات خوبی در سالیان اخیرانجام شده است، البته هنوز نتوانسته ایم منابع پایداری برای این حوزه ایجاد کنیم؛ اما با وجود همه این ‌مسائل و مشکلات عملکرد مسئولین سازمان موجب افزایش رضایتمندی مردم از این ‌حوزه شده است.

 

نماینده مردم سنندج، دیواندره وکامیاران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجلس و دولت باید در راستای تامین منابع پایدار برای سازمان بیمه سلامت همکاری لازم را داشته باشد که باعث تقویت و رضایتمندی مردم در حوزه سلامت بوده و سبب شود حداقل در کنار مشکلات اقتصادی و مباحث بیکاری و سایر مشکلات کشور، در حوزه بهداشت و درمان امنیت خاطری برای مردم فراهم باشد.

 

فتحی بیان کرد: پایداری تأمین مالی نظام سلامت به معنای حصول اطمینان از فراهم آمدن به ‌موقع منابع مالی و تعادل بین منابع و مصارف در راستای نیل به اهداف مورد نظر نظام سلامت و پوشش همگانی سلامت بدون ایجاد هرگونه خدشه در پایداری وضعیت مالی دولت است.

 

وی افزود: در شرایط کنونی کشور، موضوع پایداری تأمین مالی نظام سلامت و به ویژه هدفمند ساختن منابع عمومی بخش سلامت به اقشار نیازمند و دهک‌های پایین درآمدی و برخورداری عادلانه این اقشار از منابع عمومی حائز اهمیت است، بنابراین الگوی "تأمین مالی چند لایه نظام سلامت" بر مبنای وضعیت اقتصادی خانوارها راهکار اجرایی ارزشمندی در این شرایط است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه