شمانیوز

از زمان آغاز فروش ۳۰ درصد از سهام عدالت، بسیاری از سهامداران که متقاضی فروش سهامشان بوده‌اند نسبت به مبلغ واریزی از محل فروش سهام معترض‌اند.

از زمان آغاز فروش ۳۰ درصد از سهام عدالت، بسیاری از سهامداران که متقاضی فروش سهامشان بوده‌اند نسبت به مبلغ واریزی از محل فروش سهام معترض بوده و ادعا می‌کنند مبلغی که از سوی بانک‌ها بابت فروش سهام عدالت به حساب‌های آنها واریز شده کمتر از یک دهم مبلغ مورد نظرشان است.

اپراتور یکی از شعب بانک تجارت با اظهار بی‌اطلاعی می‌گوید که «بانک کاره‌ای نیست، کم بودن واریزی‌ها به دولت مربوطه و ما فقط ثبت نام انجام می‌دیم و شماره حساب وارد می‌کنیم. به سامانه سهام عدالت سر بزنیند ببینید چه خبره. فروش سهام را خود دولت انجام میده و بانک توی بارس کاره‌ای نیست برای راحتی کار شما بانک‌ها رو اضافه کردن که شما نرین تو صف کارگزاری‌ها».

دیگر اپراتور بانک تجارت که ابتدا نیز اینگونه پاسخ می‌دهد که «فقط ۵۰۰ هزار واریز کردن؟! این دست ما نیست و به دولت مربوطه. تخصیص این مبالغ با هماهنگی خود وزارت اقتصاد و داراییه. از اینکه دوباره پولی به حسابتان بیاید یا نه هم اطلاع ندارم».

اپراتور دیگری از بانک تجارت عنوان می‌کند که اگر واریزی مبلغ کم بوده چون تنها ۳۰ درصد از سهام فروخته شده و در ادامه اینگونه مبهم پاسخ می‌دهد که «به ما گفتن ۳۰ درصد واریز کنین ما هم همون کارو کردیم. بانک از این قضیه اطلاع نداره و میزان واریزی دست ما نیست».

اما در بانک ملت اوضاع چطور است؟ در اولین تماس با اپراتور یکی از شعب این پاسخ دریافت می‌شود که «بانک فقط ثبت نام انجام داده. به ما اطلاع لیست میدن که این میزان پول به حساب این شخص واریز بشه ما هیچ دخالتی در فروش سهام شما نداریم و این کار رو خود دولت انجام میده. برید از خودشون بپرسین ما کاره‌ای نیستیم».

دیگر اپراتور بانک ملت نیز با پاسخ مشابهی را تکرار می‌کند که نقشی در فروش سهام و میزان مبالغ واریزی به حساب متقاضیان فروش سهام عدالت ندارند.

اپراتور دیگری از بانک ملت می‌گوید: اطلاع دقیقی ندارم اما صبر کنید، شاید به صورت مرحله‌ای واریز می‌شود.

با مراجعه به بانک ملی که همانند دیگر بانک‌ها اعتراض متقاضیان فروش سهام عدالت را در پی داشته پیگیر موضوع شده و کارمند یکی از شعب آن اینگونه پاسخ می‌دهد که «ما هم مثل شما بی‌خبریم. خودم هم فقط ۵۰۰ هزار برام واریز کردن ولی دست ما نیست و نمیدونیم چرا کم واریز کردن. احتمالا خودشون بیان توضیح بدن چون مراجعه مردم به بانک زیاد شده و به اینکه پول کمی براشون واریز کردن اعتراض دارن. کار ما مختل شده و همش درگیر سهام عدالتیم».

دیگر اپراتور بانک ملی می‌گوید: بانک نه در فروش و نه در میزان پول واریز شده هیچ نقشی ندارد. مردم به طور مداوم موضوع پول فروش سهام را از ما پیگیری می‌کنند. کاش دولت خود پاسخ دهد و ابهامات را هم برای ما و هم برای مردم بر طرف کند. مراجعه به بانک در این ایام کرونایی به شدت زیاد شده که خطرناک است.

 

منبع: تجارت نیوز

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

  • ناشناس

    شماره تلفن ب نام صاحاب سهام نباشه فروخته نمیشه

  • عزیزالله فرقانی

    آیا میشود وکالتی که به بانک دادیم را ‌پس بگیریم


روی خط رسانه