شمانیوز

میانگین قیمت هر متر مربع زمین در زمستان ۹۸ در نقاط شهری کشور ۴ میلیون و ۶۸۰ هزار تومان، زیربنای مسکونی ۴ میلیون و ۸۴۵ هزار تومان و اجاره هر متر مربع واحد مسکونی ۱۶ هزار تومان بوده است.

به گزارش شمانیوز به نقل از هیبنا، براساس آمارهای مرکز آمار، متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در کل کشور ۴ میلیون و ۶۸۰ هزار و ۸۰۰ تومان با میانگین مساحت ۲۴۰ مترمربع بوده است که نسبت به فصل قبل، ۱۵.۳ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۶۳.۴ درصد افزایش داشته است.

 

متوسط قیمت فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در سطح کل کشور ۴ میلیون و ۸۴۵ هزار و ۱۰۰ هزار تومان با میانگین مساحت ۱۰۶ مترمربع و متوسط عمر بنای ۱۲ سال بوده است، که نسبت به فصل قبل، ۱۵.۷ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۶۵.۳ درصد افزایش داشته است.

 

متوسط مبلغ اجاره ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در سطح کل کشور ۱۶ هزار و ۶۰ تومان با میانگین مساحت ۱۰۱ مترمربع و متوسط عمر بنای ۱۳ سال بوده است، که نسبت به فصل قبل ۱۱.۵ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۴۴.۶ درصد افزایش داشته است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه