شمانیوز

بانک کشاورزی با 87 سال سابقه درخشان در جایگاه بزرگترین حامی مالی بخش کشاورزی ، به دو روش موثر برای جذب سرمایه و تامین نقدینگی طر ح های کشاورزی با هدف توسعه کارآفرینی و اشتغال تلاش می کند: سپرده پذیری و پرداخت میلیاردها ریال تسهیلات به بخش کشاورزی و حمایت از بازار بورس و اوراق بهادار ، تسهیل فرآیند مشارکت در بازار سرمایه و رونق این بازار .

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی و همکاری های بین الملل بانک کشاورزی، این بانک با بهبود خدمات و محصولات بانکی، جلب رضایت و اعتماد مشتریان و ارائه خدمات نوین بانکداری الکترونیکی، به موفقیت چشمگیری در جذب سپرده های مردمی و افزایش منابع مالی خود نائل شده است که این مهم ، توان مالی بانک را برای پرداخت تسهیلات و تزریق نقدینگی به طرح های تولیدی بخش کشاورزی در حد شایان توجهی ارتقا داده است.

 

بر اساس این گزارش بانک کشاورزی که امروز یکی از 4 بانک برتر کشور در ارائه خدمات الکترونیکی نوین بانکی است، موفق شده است در سال های 1396و 1397 سالانه 200هزار میلیارد ریال و در سال 1398 بیش از250 هزار میلیارد ریال رشد منابع داشته باشد.  همچنین  در سال 1399 تا ابتدای خرداد ماه علیرغم شیوع ویروس کرونا و مشکلات مترتب، 97 هزار میلیارد ریال به منابع خود بیفزاید. مهم تر این که، این اتفاق مهم و امیدوار کننده با تکیه بر جذب منابع ارزان قیمت صورت گرفته است. با افزایش منابع، حجم تسهیلات پرداختی بانک از ابتدای سال1398  تا پایان اردیبهشت ماه 1399 ، از مبلغ 563 هزار میلیارد ریال فراتر رفته است.

 

این گزارش می افزاید : عملکرد چشمگیر بانک کشاورزی در پرداخت بالغ بر 55 هزار میلیارد ریال تسهیلات در طرح ملی توسعه اشتغال پایدار روستایی و عشایری ، ایجاد 54 هزار طرح تولیدی جدید و ایجاد اشتغال جدید و پایدار برای بیش از 101 هزار نفر از روستاییان و عشایر کشور تنها یکی از دست آوردهای جذب سرمایه توسط این بانک برای توسعه کارآفرینی و اشتغال در دوسال اخیر است.

 

بانک کشاورزی همچنین در حمایت از بازار بورس و اوراق بهادار و رونق این بازار با هدف هدایت سرمایه برای تامین نقدینگی واحد های تولیدی، خدمات ارزنده ای به مشتریان بازار سرمایه ارائه می دهد که از آن جمله می توان تاسیس کارگزاری بانک کشاورزی و اختصاص باجه در شعب بانک برای ارائه خدمات کارگزاری و همچنین رونمایی از سامانه احراز هویت مشتریان« سجام» در شعب بانک کشاورزی را برشمرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه