شمانیوز

تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

واکنش پزشکیان به احتمال کاندیداتوری‌اش در انتخابات ریاست

یازده ماه به انتخابات ریاست جمهوری باقی مانده و برخی رسانه‌ها از هم‌اینک، گزینه‌های احتمالی را برای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری مطرح می‌کنند که در همین حین، نام مسعود پزشکیان نیز در میان کاندیدای احتمالی اصلاح‌طلب دیده می‌شود. برخی از رسانه‌ها اعلام کرده بودند که احزاب اصلاح‌طلب مسعود پزشکیان را به عنوان گزینه انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ مورد بررسی قرار داده و در همین رابطه نماینده مردم تبریز در مجلس با رئیس دولت اصلاحات دیدار کرده است. مسعود پزشکیان، نماینده مردم تبریز در مجلس، در پاسخ به این پرسش که آیا به منظور کاندیداتوری در ۱۴۰۰ با رئیس دولت اصلاحات دیدار کرده است؟ گفت: خیر دیداری نبوده است. وی در پاسخ به این پرسش که آیا برای ۱۴۰۰ نامزد می‌شوید، گفت: فعلا خبری نیست.

 

z1og_fefdjnd3y7qv

میزان افزایش حقوق ۹۹ بازنشستگان مشخص شد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از صدور احکام بازنشستگان تامین اجتماعی بر مبنای افزایش ۲۶ درصدی حداقل حقوق درتیرماه خبر داد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

 

z1og_fefdjnd3y7qv

احمدی‌نژاد معاون اول رئیسی و سعید جلیلی هم می‌شود

عباس امیری‌فر، امام جماعت مسجد سلمان نهاد ریاست جمهوری در دولت دهم به خبرآنلاین گفت:با شناختی که من دارم احمدی نژاد در انتخابات ۱۴۰۰ شرکت خواهد کرد. شواهدی وجود دارد که احمدی نژاد تیم سابق دفترش را عوض کرده است و افراد داناتری را آورده است. احتمال مذاکره احمدی نژاد با شورای نگهبان و تعهد دادنش وجود دارد. شخصیتی مانند آقای رئیسی اگر احمدی نژاد را به عنوان معاون اول و نفر دوم خود انتخاب کند، در رای آوردنش خیلی تاثیر دارد. احمدی نژاد اصراری به رئیس جمهوری ندارد، معاون اول افرادی مثل جلیلی یا رئیسی می‌شود. احمدی نژاد اصرار می‌کرد که مشایی و بقایی محاکمه نشوند که با همین اصرار، در حق این ۲ نفر ظلم شد. به من خبر رسیده احمدی نژاد مواضعش را تغییر داده است. اگر احمدی نژاد با الهام یا شیخ الاسلام وارد انتخابات شود لج و لجبازی است.
 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

علت واریز نشدن پول فروش سهام عدالت

سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت درباره علل واریز نشدن بهای سهام فروخته شده به حساب ارائه دهندگان سهام به ارائه توضیحاتی پرداخت.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

 

z1og_fefdjnd3y7qv

معلمی که عصر‌ها در اسنپ کار می‌کند، نمی‌تواند مربی خوبی باشد

جواد نیک بین نماینده کاشمر: حقوق یک معلم بازنشسته از کارگر ساده نیز کمتر است. این در حالی است که در قانون تاکید شده که حقوق بازنشستگان تنها درصد از کارمندان کمتر باشد. آیا در حال حاضر حقوق معلمان بازنشسته ۱۰ درصد از حقوق کارمندان کمتر است؟ یا ۵۰ درصد؟ معلمی که عصر‌ها در اسنپ کار می‌کند، نمی‌تواند مربی خوبی باشد، تصریح کرد: آیا نظارتی بر وضعیت معلمان مدارس غیرانتفاعی با دریافتی ۵۰۰ هزار تومان دارید. /خانه ملت

z1og_fefdjnd3y7qv

توصیه مهم به فروشندگان سهام عدالت

سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت، این سهام را دارایی سرمایه ای خواند و گفت کسانی که 10 خرداد اقدام به فروش کردند حدود 16 درصد متضرر شدند.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

 

z1og_fefdjnd3y7qv

مغز دولت روی موتور چاپ پول قفل کرده است

مظاهری، رئیس کل اسبق بانک مرکزی گفت: موتور تولید نقدینگی کماکان کار می‌کند و دولت برای تأمین نیاز‌های بودجه هیچ فکر مشخص و معنی داری غیر از چاپ پول ندارد. دولت برای تأمین نقدینگی خود و رفع نیاز‌های بودجه‌ای، نیم نگاهی به بازار سرمایه کرده که البته خیلی خطرناک است و اگر دولت این کاری را ادامه دهد، از قرض گرفتن از بانک مرکزی خطرناک‌تر است. زیرا هم شاهد رشد نقدینگی خواهیم بود و هم باعث آسیب رسیدن به اعتماد مردم به بازار سرمایه خواهد شد. توصیه‌ام به رئیس جمهور، معاون اول و سازمان برنامه و بودجه این است که برای آنکه نام نیکی از خودشان به جای بگذارند، فشار اداری و مدیریتی به رئیس بانک مرکزی نیاورند تا مجبور نشود خارج از توان خود کاری انجام دهد.

z1og_fefdjnd3y7qv

این گروه‌های خونی هرگز با هم ازدواج نکنند

بر خلاف تفکرات عمومی تشابه گروه خونی هیچ ارتباطی به ازدواج ندارد دو فرد با یک گروه خونی می توانند به راحتی با یکدیگر زندگی کنند و صاحب فرزندان سالمی شوند.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

 

z1og_fefdjnd3y7qv

انتقاد آقاتهرانی از دعوای نمایندگان بر سر عضویت در یک کمیسیون خاص

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از نمایندگان مجلس که تمایلی برای عضویت در کمیسیون فرهنگی از خود نشان نداده‌اند، گفت: از تعداد نمایندگانی که جهت عضویت در کمیسیون فرهنگی مجلس ثبت نام کرده‌اند، به خوبی می‌توان فهمید که نمایندگان تا چه حد به مسائل فرهنگی کشور اهمیت می‌دهند.آقا تهرانی افزود: قاعدتاً کمیسیون‌هایی، چون اقتصادی، انرژی و چند کمیسیون دیگر برای نمایندگان مهم‌تر است و زمانی که صرفاً سه نفر از نمایندگان در یکی از کمیسیون‌های مجلس ثبت نام می‌کنند نشان می‌دهد که آن کمیسیون برای نمایندگان مهم نیست.وی بیان کرد: در حالی که نمایندگان برای عضویت در کمیسیون‌های فرهنگی و برخی دیگر از کمیسیون‌های مجلس تمایلی ندارند، برای عضویت در برخی از کمیسیون‌ها حتی ۶۰ نفر از نمایندگان ثبت نام کرده‌اند و بر سر عضویت در این کمیسیون‌ها با یکدیگر دعوا دارند.نماینده مردم تهران تأکید کرد: قطعاً باید بررسی شود که این نمایندگان با چه هدفی تا این حد اصرار دارند که عضو یک کمیسیون خاص شوند و این نقد‌هایی است که ما مجلسی‌ها به خودمان داریم و قطعاً نباید منتظر بمانیم که مردم ما را نقد کنند و باید خودمان نسبت به این اشتباهات خود واقف باشیم.

 

z1og_fefdjnd3y7qv

زمان کسر اقساط وام یک میلیونی مشخص شد

سخنگوی طرح حمایت معیشتی، زمان کسر اقساط وام یک میلیون تومانی کرونایی که به بیش از ۲۱ میلیون خانوار ایرانی پرداخت شده بود را اعلام کرد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید

 

z1og_fefdjnd3y7qv

پیش‌بینی‌ها و توصیه‌های منتجب‌نیا برای انتخابات ۱۴۰۰

دبیرکل حزب جمهوریت ایران اسلامی با اشاره به اینکه هنوز اصلاح‌طلبان به موضوع چگونگی حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ ورود نکرده‌اند، گفت: با این حال طبیعی است که ذهن‌ها به سوی برخی اصلاح طلبان مثل جهانگیری یا عارف برود که در انتخابات ۹۲ و ۹۶ حضور داشته‌اند.حجت‌الاسلام والمسلمین رسول منتجب‌نیا در گفتگو با ایسنا، درباره مطرح شدن برخی اسامی اصلاح طلبان برای حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ اظهار کرد: نزدیک به یک سال تا انتخابات ریاست‌جمهوری باقی مانده و معمولا گمانه‌زنی‌های انتخاباتی در این مقطع انجام شده و برخی اسامی مطرح می‌شوند که طبیعی است، اما تا جایی که من اطلاع دارم، احزاب اصلاح‌طلب تاکنون به بحث انتخابات ریاست‌جمهوری ورود نکرده‌اند.

z1og_fefdjnd3y7qv

زمان افزایش حقوق بازنشستگان مشخص شد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از صدور احکام بازنشستگان تامین اجتماعی بر مبنای افزایش ۲۶ درصدی حداقل حقوق درتیرماه خبر داد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied