شمانیوز

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم مطرح کرد؛

دهمین جلسه شورای هماهنگی اقدامات پساکرونا منطقه آزاد قشم با حضور رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و جمعی از معاونان و مدیران این سازمان و شرکت های تابعه در محل مرکز بین المللی رشد قشم برگزار شد.

به گزارش شمانیوز به نقل از خبرگزاری فارس، در ابتدای این جلسه عابدین سعادتفر معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد قشم به ارایه گزارشی از روند اجرایی شدن مصوبات جلسات قبلی این شورا پرداخت.

 

در ادامه مرتضی شیخ زاده معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم گزارشی پیرامون آخرین آمار و اقدامات صورت گرفته در این منطقه در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا پرداخت.

 

شیخ زاده در آسیب شناسی افزایش مبتلایان به بیماری کووید 19 در جزیره قشم اعلام کرد: عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی و بی توجهی به نکات بهداشتی، حضور اتباع بیگانه غیرمجاز و برگزاری جلسات عروسی و نشست های مشابه در برخی نقاط جزیره، مهمترین دلایل رشد تعداد بیماران در هفته های گذشته در قشم است.

 

وی ادامه داد: خوشبختانه با ورود تولیدکنندگان بخش خصوصی به حوزه تولید ماسک و مواد ضدعفونی کننده مورد نیاز، در قشم کمبودی در زمینه تامین اقلام بهداشتی وجود ندارد.

 

در بخش دیگری از دهمین جلسه شورای هماهنگی اقدامات پساکرونا منطقه آزاد قشم، فرشته سلجوقی مدیر اجتماعی و سلامت این سازمان به ارائه گزارشی درباره آخرین اقدامات صورت گرفته در جهت ساماندهی وضعیت و فراهم شدن شرایط برای آغاز فعالیت مرکز پزشکی خلیج فارس (بیمارستان جیجیان) پرداخت.

 

در ادامه این جلسه ناصرالدین گرامی مدیر جذب سرمایه گذاری و بازاریابی سازمان منطقه آزاد قشم با ارائه گزارشی، به آسیب شناسی شرایط و موانع موجود برای حضور سرمایه گذار در منطقه آزاد قشم پرداخت.

 

وی ادامه داد: تهیه بانک اطلاعات سرمایه گذاری در منطقه آزاد قشم، تدوین بسته های سرمایه گذاری و طرح های اولویت دار منطقه، فراهم آوردن بستری هوشمند برای سرعت بخشیدن و سهولت مراحل سرمایه گذاری و امکان خدمات ویژه به سرمایه گذاران خاص و... مهمترین اقداماتی است که برای حضور سرمایه گذاران در قشم باید اجرایی شود.

 

مدیر جذب سرمایه گذاری و بازاریابی سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: رتبه بندی سرمایه گذاران علاقه مند به حضور در قشم و همچنین پیش بینی تخفیفات ویژه برای سرمایه گذاران ارزی و همچنین تولیدکنندگان محصولات دانش بنیان می تواند سرمایه گذاران را برای حضور و سرمایه گذاری در قشم تشویق کند.

 

به گفته گرامی؛ ایجاد دروازه خوش آمد گویی، برگزاری تورهای سرمایه گذاری و همچنین تدوین بسته های سرمایه گذاری با در نظر گرفتن اولویت ها و نیازهای منطقه آزاد قشم از عوامل موثر در ایجاد جذابیت نزد سرمایه گذاران خواهد بود.

 

*برنامه های متنوعی برای تکریم سرمایه گذاران تدوین می شود

در بخش پایانی این جلسه حمیدرضا مومنی، رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم به بیان توضیحاتی پیرامون تشکیل شورای سرمایه گذاری در این سازمان با هدف معرفی فرصت های ویژه سرمایه گذاری و تسهیل فرآیند حضور سرمایه گذاران در قشم پرداخت.

 

عالیترین مقام سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به اهمیت جلب اعتماد سرمایه گذاران برای حضور در این منطقه، تصریح کرد: بدون سرمایه گذاری در طرح های زیربنایی و روبنایی نمی توان انتظار توسعه اقتصادی، ایجاد اشتغال پایدار، تولید و رفاه اقتصادی را داشت.

 

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: اقتصاد در مناطق آزاد از یک فضای محدود به سمت یک فضای باز سوق داده می شود و با این نگاه مناطق آزاد می توانند با جذب سرمایه گذار نقش کلیدی و مهمی در جهت ورود محصولات و تولیدات به بازارهای بین المللی داشته باشند.

 

مومنی با بیان اینکه شرایط امروز اقتصاد متفاوت با گذشته است، خاطرنشان کرد: امروز در منطقه آزاد قشم باید متفاوت از دوره های گذشته؛ برنامه های متنوعی برای تکریم و جذب سرمایه گذاران و تولیدکنندگان تدارک ببینیم. نگاه ما به جریان سرمایه؛ ارزشمند است و سرمایه گذار، تولیدکننده و کارآفرین در حقیقت پیشران های توسعه در مناطق آزاد هستند.

 

وی با اشاره به اینکه مناطق آزاد اولین مقاصد سرمایه گذاری در کشور هستند، افزود: منطقه آزاد قشم آماده هرگونه سرمایه گذاری در بخش های مختلف است و با وجود فرصت های بی بدیلی که برای توسعه اقتصادی در این منطقه وجود دارد، امیدواریم فرصت ها و اولویت های سرمایه گذاری به خوبی بتوانند برای مخاطبان معرفی شده و به جذب سرمایه و حضور سرمایه گذاران جدید منجر شود.

 

وی در پایان گفت: یکی از مهمترین بخش هایی که در دوران تحریم می تواند نقش مؤثری برای تقویت اقتصاد کشور داشته باشد، مناطق آزاد است و از این رو منطقه آزاد قشم می تواند یک الگوی اقتصادی مناسب برای تبلیغ اقتصاد بخش خصوصی و غیردولتی‌ و جذب سرمایه گذار در کشور به حساب بیاید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه